BolecFORUM
+ nowy temat
12 maja 2026r. godz. 16:43 1178 Bolec.Info

Zamknięcie DW350 między Ruszowem a Parową. Spore utrudnienia dla kierowców

Zamkną 3 km drogi, objazd ma ponad 60 km.

Znak drogowy.
Znak drogowy. (fot. Bolec.Info)

Od środy, 13 maja, kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 350 muszą przygotować się na duże utrudnienia. Na odcinku pomiędzy Ruszowem a Parową rozpocznie się remont, który wiąże się z całkowitym zamknięciem fragmentu trasy dla ruchu. Zmiana organizacji ruchu ma obowiązywać do końca czerwca. Prace realizowane są w ramach remontów dróg wojewódzkich prowadzonych na terenie powiatów zgorzeleckiego, bolesławieckiego i lubańskiego.

Choć wyłączony z ruchu odcinek nie jest długi — według szacunków ma około 3 kilometrów — wyznaczony objazd może okazać się wyjątkowo uciążliwy. Kierowcy zostaną skierowani drogą wojewódzką nr 296 oraz krajową nr 94, co w praktyce może oznaczać konieczność nadłożenia nawet około 66 kilometrów.

Dla wielu osób oznacza to znacznie dłuższy czas podróży. Niewykluczone, że część kierowców będzie próbowała omijać utrudnienia lokalnymi drogami. Problem w tym, że nie wszystkie alternatywne trasy są w dobrym stanie technicznym — niektóre prowadzą również przez odcinki szutrowe.

Wykonawca inwestycji, firma URBIT J. Michalik Sp. K., podkreśla, że wprowadzone zmiany mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom prowadzącym roboty drogowe, jak i uczestnikom ruchu. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz korzystanie z wyznaczonych objazdów.

Sonda Bolec.Info


Jak często podróżujesz drogą wojewódzką nr 350?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Zamknięcie DW350 między Ruszowem a Parową. Spore utrudnienia dla kierowców

4 odpowiedzi
~~Woskowożółty Makgość
Droga między Parowa a Osiecznica jest też robiona i nikt jej nie zamknął,czyli można wszystko pogodzić
~~Groszkowy Przypołudnikgość
~~Woskowożółty Mak napisał(a): Droga między Parowa a Osiecznica jest też robiona i nikt jej nie zamknął,czyli można wszystko pogodzić

Droga między Parową a Osiecznicą była w na tyle dobrej kondycji, że zamknięcie jednego pasa ruchu wciąż zostawiło wystarczająco miejsca na przejazd dowolnego samochodu drugim pasem.
Kondycja drogi Parowa - Ruszów to inna bajka, tam jedyny sposób na jazdę bez skakania po dziurach to jazda na środku jezdni...
~~Żółtozielona Cebulicagość
To tylko 3 km. Wystarczy dogadać się z lasami. I drogi wojewódzkie i lasy państwowe i urzędy gminy to własność obywateli. Dopiero Pan wicemarszałek był w Parowej w sprawie dróg, jeden telefon do niego od np. Wójta, telefon do nadleśnictwa i sprawa załatwiona. Ale trzeba chcieć dobra mieszkańców...
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!