BolecFORUM
+ nowy temat
12 maja 2026r. godz. 19:37 1442 MKS Bolesłavia/Bolec.Info

Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w lekkiej atletyce w Bolesławcu

W niedzielę, 17 maja 2026 roku, Stadion Miejski przy ul. Spółdzielczej 2 w Bolesławcu stanie się areną jednej z najważniejszych imprez lekkoatletycznych w regionie.

Stadion Miejski w Bolesławcu.
Stadion Miejski w Bolesławcu. (fot. UM Bolesławiec)

To pierwsze tak duże wydarzenie tej rangi organizowane na zmodernizowanym stadionie przy Spółdzielczej. Do Bolesławca przyjadą młodzi zawodnicy z całego województwa, którzy będą rywalizować w biegach, skokach, rzutach i sztafetach.

Organizatorem zawodów jest Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki przy współudziale MKS Bolesłavia Bolesławiec. Patronat nad wydarzeniem objęło Województwo Dolnośląskie. Kierownikiem zawodów jest Tomasz Markowski, wiceprezes MKS Bolesłavia i trener od lat związany z bolesławiecką lekkoatletyką.

MKS Bolesłavia Bolesławiec działa nieprzerwanie od 1965 roku. Klub prowadzi sześć grup szkoleniowych, szkoli dzieci i młodzież w ramach programów PZLA oraz LZS, a jego zawodnicy regularnie zdobywają medale mistrzostw Polski i występują na arenie międzynarodowej.

W ostatnich sezonach reprezentanci Bolesławii sięgali między innymi po medale Mistrzostw Europy U18, tytuły mistrzów Polski, medale Mistrzostw Polski U18, srebro Halowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz złoto Mistrzostw Polski U18 w biegach górskich.

Klub podkreśla, że organizacja mistrzostw jest częścią długofalowego rozwoju lekkiej atletyki w Bolesławcu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego kibicowania młodym sportowcom.

Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w lekkiej atletyce
Data: niedziela, 17 maja 2026 r.
Godzina: 10:30
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Spółdzielcza 2, Bolesławiec
Wstęp: wolny

Bolec.Info - zdjęcie

Sonda Bolec.Info


Co sądzisz o organizacji mistrzostw lekkiej atletyki w Bolesławcu?

Opracowane przez
Bernard Łętowski
Bernard Łętowski

dziennikarz i redaktor portalu i gazety Bolec.Info. Nie używa AI do pisania tekstów.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 5,00 / 5  ·  głosów: 1
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w lekkiej atletyce w Bolesławcu

12 odpowiedzi strona 2 z 2
~~Grugość
Super szkoda że miasto w tym samym czasie postanowiło zorganizować dużą imprezę biegową bo w sumie nie wiadomo co wybrać
~~Kejkejgość
~~Kupiłem nick napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Toaleta napisał(a): A gdzie przebiorą się uczestnicy zawodów? W dwóch szatniach?

W autobusie a miejscowi przyjdą już gotowi.

A gdzie zaparkują autobusy?
~~Popgość
Jak to gdzie? U burmistrzunia dwojga imion na podwórku i u Markowskich, też na podwórku. Będzie dobrze.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!