BolecFORUM
+ nowy temat
14 maja 2026r. godz. 12:35 11061 Bolec.Info

Paraliż kolei dolnośląskich. Opóźnienia i odwołane połączenia

Problemy w ruchu kolejowym spowodowały odwołanie około 30 składów. Pozostałe pociągi kursują z opóźnieniami wynoszącymi od 20 do 60 minut.

Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie (fot. Bernard Łętowski)

Czwartkowy poranek przyniósł ogromne problemy dla pasażerów podróżujących koleją w regionie. Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym na posterunku Wrocław Grabiszyn spowodowała poważne zakłócenia w kursowaniu pociągów Kolei Dolnośląskich oraz innych przewoźników.

W efekcie część składów została całkowicie odwołana, a wiele pociągów notuje opóźnienia sięgające od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Problemy dotyczą połączeń wyjeżdżających z Wrocławia i wjeżdżających do miasta praktycznie ze wszystkich kierunków.

Utrudnienia odczuwają również pasażerowie korzystający z linii:

  • Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Lubań,
  • Wrocław – Legnica – Zgorzelec – Görlitz,
  • Görlitz – Bischofswerda – Drezno,
  • Wrocław – Legnica – Lubin – Głogów,
  • Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna.

Przewoźnik informuje, że przyczyną problemów jest usterka urządzeń SRK na posterunku Wrocław Grabiszyn. Pociągi kursujące na tych trasach doznają opóźnień, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby techniczne.

Największe utrudnienia występują na trasie Wrocław Główny – Trzebnica, gdzie wszystkie połączenia zostały odwołane do godzin popołudniowych. Wprowadzono tam autobusową komunikację zastępczą.

Odwołano również kilka połączeń w rejonie Kątów Wrocławskich. Nie kursują między innymi pociągi:

  • nr 69257 relacji Wrocław Główny – Kąty Wrocławskie,
  • nr 69212 relacji Kąty Wrocławskie – Wrocław Główny,
  • nr 69261 relacji Wrocław Główny – Kąty Wrocławskie,
  • nr 69216 relacji Kąty Wrocławskie – Wrocław Główny,
  • nr 69265 relacji Wrocław Główny – Kąty Wrocławskie.

Zakłócenia obejmują między innymi stacje: Wrocław Główny, Wrocław Grabiszyn, Wrocław Zachodni, Smolec, Sadowice Wrocławskie, Mokronos Górny oraz Kąty Wrocławskie.

Według wstępnych informacji naprawa awarii może potrwać do godzin popołudniowych. Nawet po usunięciu usterki pasażerowie muszą jednak liczyć się z dalszymi opóźnieniami i utrudnieniami w kursowaniu składów.

Koleje Dolnośląskie apelują do podróżnych o sprawdzanie bieżących komunikatów i informacji na dworcach oraz w systemach informacji pasażerskiej.

Bolec.Info - zdjęcieŹródło: KD.

Sonda Bolec.Info


Jak często korzystasz z pociągów w regionie Dolnego Śląska?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Paraliż kolei dolnośląskich. Opóźnienia i odwołane połączenia

6 odpowiedzi
~~xgość
w zeszłym tygodniu w niedziele w nocy utknelismy na dworcu w legnicy ponad godzine, nie było SOK ludzie pili alkohol i palili papierosy były szemrane typki i zero komunikatu. współczuje matce z dziecmi która miałaby siedziec na zimnym dworcu bez żadnego komunikatu.
~~Terakotowy Rumianekgość
Gdzie są przekazywane wyniki tzw sondy?Może ktoś z sądujących pisze pracę dyplomową z socjologii?Ciekawość ludzka nie zna granic.
~~Liligość
To jest uśmiechnięta Polska i zmiany będą wychodziły wszystkim bokiem :-) poczekajmy jeszcze troszkę :-)
~~wina Tuskagość
~~Lili napisał(a): To jest uśmiechnięta Polska i zmiany będą wychodziły wszystkim bokiem :-) poczekajmy jeszcze troszkę :-)


Co poradzisz , Jarosław by to wszystko naprostował , podniósł kraj z Tuskowej ruiny ,ale że pesel ,to za niedługo będzie kwiatki wąchał od spodu.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA