BolecFORUM
+ nowy temat
14 maja 2026r. godz. 15:00 1760 Bolec.Info

Ogromna fala wsparcia dla Zosi. Zbiórka przekroczyła już 64 tysiące złotych

W pomoc dziewczynie zaangażowali się mieszkańcy, uczniowie i nauczyciele z całego regionu, a akcja „10 przysiadów dla Zosi” połączyła kolejne szkoły.

Zosia w szpitalu po wypadku.
Zosia w szpitalu po wypadku. (fot. archiwum prywatne)

Fala pomocy dla Zosi nie zwalnia. Na internetowej zbiórce dla dziewczyny udało się już zebrać ponad 64 tysiące złotych, choć początkowy cel wynosił 50 tysięcy. To efekt ogromnego zaangażowania mieszkańców, uczniów, nauczycieli i wielu osób, które postanowiły wesprzeć Zosię w walce o powrót do zdrowia po tragicznym wypadku.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło, gdy Zosia szła na praktyki zawodowe. Potrącił ją 71-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, kierujący samochodem marki Mercedes. Jak wynika z informacji, nie ustąpił on pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierowca był trzeźwy i za swój czyn odpowie przed sądem.

W ostatnich dniach szczególnym symbolem solidarności stała się akcja „10 przysiadów dla Zosi”, do której dołączają kolejne szkoły z Bolesławca i okolic. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie wykonują symboliczne przysiady, okazując wsparcie i zachęcając innych do pomocy.

W wyzwanie zaangażowali się już m.in. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. H. Sucharskiego, a także Zespołu Szkół Technicznych i Przyrodniczych w Bolesławcu. Każda kolejna nominacja sprawia, że akcja dociera do następnych osób, a o historii Zosi mówi coraz więcej ludzi.

A charytatywnej akcji szkół przeczytasz tutaj:

Ogromne poruszenie widać także w komentarzach i wiadomościach kierowanych do rodziny dziewczyny. Rodzice Zosi opublikowali na portalu Zrzutka poruszające podziękowania dla wszystkich, którzy okazali wsparcie.

Z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie i każdą wpłatę na zbiórkę dla naszej Zosi po wypadku. Wasza pomoc, słowa otuchy i obecność naprawdę wiele dla nas znaczą. Dzięki Wam możemy spokojniej skupić się na leczeniu i powrocie Zosi do zdrowia – napisali.

Rodzina podkreśla, że skala pomocy przerosła ich oczekiwania i daje im siłę w najtrudniejszym czasie.

Akcja pokazuje, jak wielką moc ma lokalna społeczność. Każda wpłata, udostępnienie zbiórki czy nawet symboliczne „10 przysiadów” stają się realnym wsparciem dla Zosi i jej bliskich.

 

Sonda Bolec.Info


Czy uważasz, że społeczności lokalne mają dużą moc w pomaganiu potrzebującym?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 5,00 / 5  ·  głosów: 1
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Ogromna fala wsparcia dla Zosi. Zbiórka przekroczyła już 64 tysiące złotych

7 odpowiedzi
~~Sinoniebieski Żywotnikowiecgość
Trzeba piętnować takich kierowców !jego nazwisko już dawno powinno być podane do publicznej wiadomości.! Inni bali by się już przed wyjazdem na drogi !!
~~Pszeniczny Kokornakgość
~~Sinoniebieski Żywotnikowiec napisał(a): Trzeba piętnować takich kierowców !jego nazwisko już dawno powinno być podane do publicznej wiadomości.! Inni bali by się już przed wyjazdem na drogi !!
Chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Piesi nawet przechodząc przez przejście, też muszą być czujni, obserwować kierowcę, upewnić się, że ich widzi. Bo żadna kara zdrowia nie zwróci. Mam nadzieję, że dziewczynce się poprawia i ma szansę na powrót do sprawności.
~~Granatowy Tulipangość
~~Sinoniebieski Żywotnikowiec napisał(a): Trzeba piętnować takich kierowców !jego nazwisko już dawno powinno być podane do publicznej wiadomości.! Inni bali by się już przed wyjazdem na drogi !!


Przecież ona wbiegła na pasy, wresztą jest wczęte postępowanie w tej sprawie.
~~Złocistobrązowy Kleomegość
Pieszy na pasach ,a właściwie już przed ,ma pierwszeństwo.
~~Obserwatorkagość
Tu widzimy tragedię dwóch rodzin, Zosi i jej rodziny jak i kierowcy i jego rodziny. Nie wydawajcie wyroków , do tych co są kierowcami - ile razy nastolatek wtargnął wam na jezdnię zapatrzony w telefon lub w słuchawkach to jest plaga. mam uprawnienia 25 lat i córkę w wieku 18 lat od zawsze tłumaczyłam zasady wejścia na pasy, takie jak nas uczono - zatrzymaj się zobacz w lewo w prawo i w lewo upewnij się że możesz przejść. Dziś tylko się mówi "piesi mają piesi mają pierszeństwo" to jest bzdura piesiu muszą tak jak kierowcy zachować ostrożność i TEGO UCZCIE DZIECI!!!
~~Obserwatorkagość
Mocno trzymam kciuki za powrót Zosi do zdrowia i spokój dla jej rodziny.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!