REKLAMA
BolecFORUM
+ nowy temat
19 maja 2026r. godz. 13:22 1360 Bolec.Info

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w Bolesławcu. Ponad 500 zawodników przetestowało nowy stadion

Była to pierwsza impreza tej rangi w mieście i jednocześnie ważny test nowego obiektu sportowego.

Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w Bolesławcu
Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w Bolesławcu (fot. UM Bolesławiec)

Ponad 500 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Mistrzostwach Dolnego Śląska U16 w lekkiej atletyce, które w niedzielę, 17 maja, odbyły się na Stadionie Miejskim w Bolesławcu. Była to pierwsza impreza tej rangi rozegrana w tym mieście, a jednocześnie ważny sprawdzian dla nowo oddanego stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego.

Obiekt, który od około roku służy mieszkańcom Bolesławca, został przetestowany w warunkach dużej sportowej rywalizacji. Na bieżniach i sektorach startowych pojawili się zarówno młodzicy, jak i starsi zawodnicy, a zawody przyciągnęły liczną obsadę z całego regionu.

W rywalizacji nie zabrakło udanych startów reprezentantów MKS Bolesłavia. Równolegle rozegrano mityng ogólnopolski dla starszych kategorii wiekowych, gdzie również nie zabrakło wartościowych rezultatów. 

Wyniki naszych reprezentantów znajdziecie tutaj: Kapitalny weekend lekkoatletów MKS Bolesłavia. Rekordy życiowe i medale mistrzostw.

Fotoreportaż: Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w Bolesławcu

1 -

fot. UM Bolesławiec, 2026-05-20

Sonda Bolec.Info


Czy uważasz, że nowy stadion w Bolesławcu spełnia oczekiwania sportowców?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 w Bolesławcu. Ponad 500 zawodników przetestowało nowy stadion

7 odpowiedzi
~~Jaxgość
Byłem i widziałem słabe zawody. Poziom w porównaniu do wyników w kraju żenada. W niektórych konkurencjach 1,2, 3 startujących, więc każdy był medalistą tych lekkoatletycznych potyczek. Bolesławianie z uwilbianego przez burmistrza dwojga imion klubu Bolesłavia poziom tragiczny. Czym tu się chwalić ? Na niektórych zawodach szkolnych jest lepsza organizacja i więcej startujących. Byle co w tej mieścinie jest w opinii burmistrzunia zawsze super. Taki panujący.
~~Pomarańczowożółta Różagość
~~Jax napisał(a): Byłem i widziałem słabe zawody. Poziom w porównaniu do wyników w kraju żenada. W niektórych konkurencjach 1,2, 3 startujących, więc każdy był medalistą tych lekkoatletycznych potyczek. Bolesławianie z uwilbianego przez burmistrza dwojga imion klubu Bolesłavia poziom tragiczny. Czym tu się chwalić ? Na niektórych zawodach szkolnych jest lepsza organizacja i więcej startujących. Byle co w tej mieścinie jest w opinii burmistrzunia zawsze super. Taki panujący.


Matka i ojciec wstydzą się za Ciebie.
~~Cynamonowa Fortegillagość
Dlaczego? Człowiek ma takie swoje przemyślenia po obejrzeniu zawodów i ma do nich prawo.
~~Kasztanowoczerwona Lnicagość
Byłam widziałam i mi się podobało. Organizacja imprezy dobra a to ,że poziom niektórych lekkoatletów marny to nie ich wina.
~~Śnieżnobiały Rumianekgość
Dla zainteresowanych wyniki są dostępne na stronie PZLA
~~Pomarańczowożółta Różagość
~~Cynamonowa Fortegilla napisał(a): Dlaczego? Człowiek ma takie swoje przemyślenia po obejrzeniu zawodów i ma do nich prawo.


To nie była opinia, tylko zwykłe szydzenie podszyte lokalnymi uprzedzeniami. Trzeba mieć naprawdę sporo złej woli, żeby przy setkach startów, rekordach życiowych, medalach mistrzostw Dolnego Śląska i świetnych wynikach młodych zawodników wybrać sobie kilka słabszych obsad i próbować ośmieszyć całą imprezę.

Najgorsze jest to, że obrywa się przede wszystkim dzieciakom i ludziom, którzy włożyli w te zawody mnóstwo pracy, a autor komentarza nawet nie próbował być uczciwy wobec tego, co faktycznie wydarzyło się na stadionie.
~~Brunatnoszara Naparstnicagość
Była tam dosyć duża grupa młodzieży, chłopcy i dziewczęta, nie wiem ale dlatego pytam, czy stadion posiada zaplecze socjalno sanitarne aby przyjąć dosyć dużą grupę ludzi, kabiny natryskowe itp.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA