REKLAMA ZSTiP zaprasza
BolecFORUM
+ nowy temat
1 czerwca 2026r. godz. 16:48 776 Bolec.Info

Pożar w LSSE Osła. Paliło się składowisko odpadów

To nie pierwszy taki incydent w tym miejscu, co ponownie wzbudza obawy wśród mieszkańców okolicznych miejscowości.

Pożar śmieci na strefie w Osłej.
Pożar śmieci na strefie w Osłej. (fot. OSP Krzyżowa)

W czwartek, 29 maja o godz. 13:50 służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru, który wybuchł na terenie zakładu znajdującego się w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Osłej.

Ogień kolejny raz pojawił się na składowisku odpadów z tworzyw sztucznych. Na miejsce skierowano liczne siły i środki Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W akcji uczestniczyły zastępy z OSP KSRG Krzyżowa, OSP KSRG Różyniec, OSP KSRG Gromadka, a także trzy jednostki z JRG Bolesławiec.

To nie pierwszy taki incydent w tym miejscu, co ponownie wzbudza obawy wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Przypomnijmy, że w 2022 roku w tym miejscu doszło do rozległego pożaru składowiska, przy którym konieczne było zaangażowanie znacznych sił straży pożarnej, a gęsty dym był widoczny z dużej odległości.

Tym razem sytuację udało się stosunkowo szybko opanować, zanim ogień zdążył się rozprzestrzenić. Przyczyny zdarzenia będą ustalane przez odpowiednie służby.

Bolec.Info - zdjęcieFot.: OSP Krzyżowa.

Sonda Bolec.Info


Co Twoim zdaniem powinno być zrobione, aby zapobiec podobnym pożarom w przyszłości?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Pożar w LSSE Osła. Paliło się składowisko odpadów

6 odpowiedzi
~~Anonimgość
W piątek, piszecie artykuł a nawet się nie dowiedzie dokładniej kiedy to się wydarzyło
~~Bordowa Malinagość
W ankiecie brakuje opcji likwidacja tych firm i wywóz syfu do właściciela firmy
~~Strażak Sam gość
Ugaszą .Przywiozą kolejne tony. Podpalą. Ugaszą
Pytanie. Która firma ubezpiecza te wysypisko?
~~Płomienisty Rabarbargość
Chyba nikt nie ma wątpliwości że to celowe podpalenie !!!
~~Płomienisty Rabarbargość
Dlaczego w bolcu jest aż tyle patologii i wszelkiego rodzaju nurków ? , dosłownie Zagłębie Pato !!!
~~ABCgość
Trzeba zapytać się Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, co robi w temacie podejrzanego składowania śmieci w tym miejscu?
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA