Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
~~Karminowy Miskant niezalogowany
16 stycznia 2020r. o 21:33
to że współpracowali z Niemcami nie ulega żadnej wątpliwości ...

czytam właśnie o Ogniu...(fragment)

''. Mam tu na myśli mordowanie cywilów, lekką ręką wydawane wyroki śmierci. Ta mitologizacja, nie tylko „Ognia”, będzie się pogłębiała, zapewne w czasie rządów PiS i IPN istniejącego pod tym kierownictwem i w tym kształcie.''


jest tam wspomnienie niejakiego ''Lalka'' którego zastrzelono w 63

zastrzelonego a przecież mógł się ujawnić w 56 i żyć ...fakt -niekoniecznie bo ujawniali się i akowcy i bywało że ginęli w ''tajemniczych okolicznościach '';)

jeśli więc dzisiejsi ''historycy '' IPN robią z niego bohatera to jak ocenić i nazwać gen. Mazurkiewicza czy Okulickiego?...tchórzami?...zdrajcami?
przecież mieli dosyć wojny ...

więc jeśli będziemy się opierać tylko na ''opracowaniach '' dzisiejszego ,upolitycznionego do granic niekiedy bezczelności ipn-u nigdy nie poznamy prawdy ...



Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
16 stycznia 2020r. o 21:50
chcesz prawdy to szukaj ja sam. nie powoluj sie na antypolski ipn i historykow, ktorzy pisza na zlecenia, na naszym podworku romciu betoniarz rozdaje zlecenia na pisanie nowej historii. tylko olczaka nie jestem w stanie obalic, popelnil kilka bledow, ale on nie falszuje. pozostali to falszerze a abramowicz to historyk dla harcerzykow. zawsze lubil se pogadac.
chcesz znac prawde, o kims, bo o czyms zajmie duzo czasu, jec do ipn i zajrzyj do faktow, w takich sprawch nie wolno nikomu wierzyc.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
16 stycznia 2020r. o 21:59
właśnie dlatego że nie wierzę w ''ipeeny'' sam szukam ...
internet to niewyczerpalne wręcz źródło ...

ale jutro praca ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 stycznia 2020r. o 18:23
~~Karminowy Miskant napisał(a): jedna z wypowiedzi Żaryna ....dojdę do reszty ...

''....prof. Żaryn, ustanowienie tego święta i jego godne obchodzenie jest bardzo istotnym elementem życia publicznego. - Żołnierze Niezłomni pokazali swoją postawą, że znajdują się w szeregu polskich pokoleń, do których możemy się odwoływać, jako do nosicieli wyzwań dla nas - wyzwań związanych z poczuciem niepodległości, wolności - mówił gość PR24. - Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z udziałem prezydenta, premiera, ministrów (...), świadczą o tym, że jesteśmy zdrowym narodem i mamy zdrowe instytucje państwa, które wiedzą, że mają honorować tych, którzy są zdefiniowani jako bohaterowie - dodawał historyk.

Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRS. Żołnierze podziemia niepodległościowego za cel stawiali sobie odzyskanie przez Polskę pełnej suwerenności państwowej. Największą zakonspirowaną organizacją niepodległościową po wojnie był Ruch Oporu bez Wojny i Dywersji "Wolność i Niezawisłość" (używana była też nazwa Zrzeszenie "Wolność i Niezawisłość")


I co jest nie tak w tym fragmencie?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
17 stycznia 2020r. o 18:40
np.

''...jesteśmy zdrowym narodem i mamy zdrowe instytucje państwa, które wiedzą, że mają honorować tych, którzy są zdefiniowani jako bohaterowie - dodawał historyk.

Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego ...''

honorować wszystkich?...w całym wywodzie ten ''historyk'' ani słowem nie wspomina o zwykłych bandytach w szeregach tych całych ''wyklętych''
skupia się tylko i wyłącznie na ich ''powojennym podziemiu''
zresztą nie precyzuje na czym ono miało polegać ...opisuje napady na posterunki milicji ale o
grabieniu okolicznych wiosek ani słowa ,o mordach całych rodzin ani słowa...

nie mam dzisiaj dnia na pisanie po raz wtóry na ten temat...
wertuję temat który ''lilak'' podrzucił ...o Berlingu i o ''Kościuszkowcach''
jest równie zagmatwany jak ci ''wyklęci''
ciekawszy dla mnie chociażby z powodu że ociera się po raz kolejny o kolejną polską ''legendę'' jaką pisze się obecnie o Piłsudskim...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
17 stycznia 2020r. o 19:00
Nie wiem o czym wspomina, a o czym nie, po to tylko twój cytat. A z twoimi cytatami jest tak, że wklejasz to co ci się podoba.

Masz link do całej wypowiedzi to dawaj i przestań pajacować.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Miskant niezalogowany
17 stycznia 2020r. o 19:18
cytaty mają to do siebie że przy odrobinie chęci można bez większego problemu odszukać źródło...

mnie zaciekawił tekst wklejony przez ''lilaka'' i bez problemu odnalazłem całość czego dowodem jest link na który nawet fobiak rzucił okiem ...

może więc postaraj się sam zamiast iść na łatwiznę ...
ja zrobiłem sobie kawę i wolę czytać nowe materiały niż szukać teraz wybranej wypowiedzi Żaryna ...
dziennie otwieram około 10-20 stron poświęconych historii różnych epok ...
teraz wymagasz odszukania określonego cytatu?

znajdę -wkleję bo jestem przekonany że te tematy nigdy nie zostaną zapomniane ...
dlaczego?...bo to jeden z naczelnych tematów skutecznie dzielących takich jak ty i ja...

a teraz zastanów się komu na tym zależy...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo