Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bratki znikają z Tysiąclecia
~Paliowy Pustynnik niezalogowany
21 maja 2018r. o 21:58
Ładna jest ta ulica. A postkomunistyczne bloki to co?? Nie nadają się już na mieszkania?? Zburzyć i wybudować nowe- w obecnej technologii po 5 latach do remontu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kremowy Gajowiec niezalogowany
23 maja 2018r. o 8:58
~~Płowobrunatny Aster napisał(a):
~~Atramentowy Tulipanowiec napisał(a): Też mi reprezentacyjna ulica .Po prawej postkomunistyczne osiedle ,po lewej szpital psychiatryczny.


Zwłaszcza przy skrzyżowaniu z Chrobrego. Obskurna buda po były Supersamie, po drugiej stronie jakiś budynek w wiecznym remoncie. Po prostu polskie planowanie przestrzenne w pigułce...


Widzę że wypowiadający się nie ma pojęcia czym zajmuje się planowanie przestrzenne. Polecam poczytać jakieś materiały na temat gospodarki przestrzennej.
Prędzej upatrywałbym tu winy właścicieli, że ze swoimi obiektami nic nie robią.
Oczywiście można zawrzeć w MPZP rozbiórkę "blaszaka" i zastąpienie go czymś innym, wtedy to będzie musiało być wykonane bo MPZP jest prawem lokalnym, tylko koszt rozbiórki, odszkodowań, itd. poniesie gmina/miasto, a jak wiadomo do wydawania pieniędzy nie są pierwsi.
MPZP może być idealnym narzędziem do kształtowania przestrzeni, tylko trzeba mieć do tego naprawdę kolosalne pieniądze i bardzo, bardzo szczegółowy plan zagospodarowania, już nie mówiąc o zrozumieniu obywateli że robią to dla wyższego celu, a nie że ja jestem gospodarzem na swojej działce i mogę robić na niej co mi się podoba. Obecnie plany zawierają się do ogólnych zapisów, linia zabudowy, kolor elewacji, zakazane ogrodzenie z niektórych materiałów, bądź ogólne wytyczne co do nowych budynków, powierzchnia, wysokość, ilość kondygnacji, rodzaj dachu, lub mój ulubiony uniwersalny zapis "styl budynku musi pasować do sąsiadującej zabudowy"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAKozłowski do Sejmiku
REKLAMA Akademia Rozwoju Edukacji zaprasza!