Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Anna Zug!
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Halo Bolesławiec gramy dla WOŚP
~~Kasztanowatoczerwony Wiąz niezalogowany
13 listopada 2019r. o 12:42
~~Lawendowoniebieska Fuksja napisał(a):
~~Kasztanowatoczerwony Wiąz napisał(a): RZECZNIK PRAW DZIECKA :Wykorzystywanie małoletnich do żebractwa stanowi szczególną formę przemocy, powodującą degradację osobowości dziecka, niekorzystnie wpływającą na jego rozwój – pisze Rzecznik Praw Dziecka w wystąpieniu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

https://brpd.gov.pl/aktualnosci-wystapienia-generalne/wykorzystywanie-dzieci-do-zebractwa-przemoc


Tumanie.Nie potrafisz odróżnić kwesty od żebractwa,to najlepiej nie dawaj



Czy to dziecko jest świadome tego co robi ? Wygląda na zagubione !
Kwestowanie/żebractwo jest bardzo podobne o czym możemy się od czasu do czasu przekonać, bowiem wpłata na konkretne konto potrzebującego jest "redukowana" o określony procent. Takie są zwyczaje. Pomijam nadużycia, które też mają miejsce, a polegają m.in. na pobieraniu zapłaty za swoją "pracę" czyli za kwestowanie, z wpłacanych datków.

Owsiak znowu wyśle swoich żebraków pod kościoły. Tyle tylko, że Jego orkiestra to kasa nieporównywalna do innych, do tej z w/w przedsięwzięć. Z takiej kasy wystarczają już same odsetki od zgromadzonych pieniędzy. Nie mówiąc o "prowizjach" od zakupów sprzętu czy kosztach niezbędnej "obsługi" całego przedsięwzięcia.

Tylko pora roku inna i narracja odmienna. To żebractwo jest słuszne, a chojność nakazana jak najświętszy obowiązek obywatelski. Jeszcze bez przymusu ustawowego.

Tylko sutener nie podlega pod żadne prawo i nie tylko nie wiadomo ile z tego odłożył dla siebie, ale nawet nie musi pokazywać żadnych papierów. Wystarczy, że mu odpowiednie osoby wierzą.
Nikogo nie interesuje nawet wartość Fundacji, czyli ile bedzie miał po jej zamknięciu.

https://www.salon24.pl/u/edd/625660,zebractwo-zakazane-i-nakazane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowatoczerwony Wiąz niezalogowany
13 listopada 2019r. o 12:47
Pełna treść artykułu : " Żebractwo zakazane i nakazane."
https://www.salon24.pl/u/edd/625660,zebractwo-zakazane-i-nakazane
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoróżowy Rozwar niezalogowany
13 listopada 2019r. o 12:51
jedni dają na wośp drudzy wysyłają przekazem do ojca z miasta pierników.

wolę dać na wośp.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowatoczerwony Wiąz niezalogowany
13 listopada 2019r. o 13:02
A ja nie życzę sobie aby żebracy pałętali się po ulicy i zaczepiali mnie prosząc o pieniądze ! Pod każdym marketem takich pełno, więc chociaż na chodniku chcę mieć spokój.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnoróżowy Rozwar niezalogowany
13 listopada 2019r. o 14:21
zgłos gdzie trzeba że Ciebie napastują,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniły Dziewięćsił niezalogowany
14 listopada 2019r. o 10:49
~~Kasztanowatoczerwony Wiąz napisał(a): A ja nie życzę sobie aby żebracy pałętali się po ulicy i zaczepiali mnie prosząc o pieniądze ! Pod każdym marketem takich pełno, więc chociaż na chodniku chcę mieć spokój.


Załóż sobie na głowę czapkę niewidkę, i po problemie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarożółty Ziarnopłon niezalogowany
14 listopada 2019r. o 10:58
~~Zgniły Dziewięćsił napisał(a):
~~Kasztanowatoczerwony Wiąz napisał(a): A ja nie życzę sobie aby żebracy pałętali się po ulicy i zaczepiali mnie prosząc o pieniądze ! Pod każdym marketem takich pełno, więc chociaż na chodniku chcę mieć spokój.


Załóż sobie na głowę czapkę niewidkę, i po problemie.


A jak założę puszkę na szyje i będę zbierał na własne chore dziecko bez zgody Owsiaka to będę żebrakiem czy kwestującym ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Liliowobiała Tibuchina niezalogowany
14 listopada 2019r. o 15:56
jak bedziesz miał zgode UM to możesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Anna Zug!
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo