Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Kamil Barczyk!
BolecFORUM Nowy temat

Bolesławiec - miasto zagrożone marginalizacją

~~Ciemnoczerwony Jastrzębiec niezalogowany
24 stycznia 2018r. o 17:00
~~Kremowy Gajowiec napisał(a): Powiedz mi proszę jak z najniższych stanowisk może ktoś piąć się w górę? Dostanie 2400 jak mówisz i ma gdzieś starania, mała odpowiedzialność i wymogi a kasa wpada. Po co się uczyć, doskonalić skoro za "bycie" w zakładzie od 6 do 14 dostają taką wypłatę. Z drugiej strony takie stawki zabiją rozwój osobisty. Czemu nasi specjaliści wyjeżdżają na zachód? Ponieważ tam nikomu nie chce się kończyć studiów, rozwijać się skoro za ichniejszą wypłatę wynajmą mieszkanie, utrzymają się i jeszcze pobawią, a jak mieszkają z rodzicami to w ogóle baja-bongo. W Polsce nie idzie się w większości na studia bo lubi się dany temat, idzie się po to żeby po nich zarabiać. W stanach studia są płatne, ale jak je skończysz jesteś ustawiony.


To jest w miarę trafna diagnoza, tylko jak doszło do tego. Wolnorynkowcy wykombinowali, że aby być kimś trzeba mieć studia. I nie byłoby w tym nic złego gdyby uczelnie były uczelniami a nie placówkami do zarabiania pieniędzy. W tej chwili każdy matoł może kupić sobie dyplom za czesne. Takich matołów jest bardzo dużo. Pal licho prywatne firmy, bo te ...i nie zatrudnią ale z powodzeniem znajdują oni pracę w firmach miejskich czy państwowych. Nie rzadko jest tak, że studia te funduje tym "inteligentom" zakład pracy, Z natury w tych politycznych układach jest tak, że prezes chce mieć głupszego od siebie dyrektora, ten głupszego kierownika a kierownik tępego pracownika. A wniosek jest taki, że jeśli nie jesteś w układzie to twoje zdolności czy umiejętności są o kant d..py. Do czasu zmiany prezesów politycznych na prawdziwych fachowców zmian nie będzie

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Staroróżowy Moszenki niezalogowany
24 stycznia 2018r. o 20:30
Jestem przerażony głębokim poczuciem bezradności i beznadziejności wyrażanym w postach. Gdyby w Stanach Zjednoczonych taki duch przeważał mielibyśmy tam za Atlantykiem drugą Rosję lub Białoruś.
Młodzi, bierzcie swój los w swoje ręce. Nie oczekujcie podwyżek od pracodawców. Oni, nawet najlepsi, nie zmienią zasadniczo waszego losu.
Zastąpcie ich we własnych przedsięwzięciach.
Wiedza, inwencja, trochę ryzyka i pracowitość dadzą szanse wielu na wyrwanie się z prowincjonalnego zaścianka.
Powodzenia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kruczoczarny Liliowiec niezalogowany
24 stycznia 2018r. o 21:08
~~Staroróżowy Moszenki napisał(a): Jestem przerażony głębokim poczuciem bezradności i beznadziejności wyrażanym w postach. Gdyby w Stanach Zjednoczonych taki duch przeważał mielibyśmy tam za Atlantykiem drugą Rosję lub Białoruś.
Młodzi, bierzcie swój los w swoje ręce. Nie oczekujcie podwyżek od pracodawców. Oni, nawet najlepsi, nie zmienią zasadniczo waszego losu.
Zastąpcie ich we własnych przedsięwzięciach.
Wiedza, inwencja, trochę ryzyka i pracowitość dadzą szanse wielu na wyrwanie się z prowincjonalnego zaścianka.
Powodzenia


Jestem średniointeligentny, młody, pełen inicjatywy i pomysłów. Kogo mam na początek okraść żeby zdobyć kasę na moje pomysły?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Perłowa Forsycja niezalogowany
24 stycznia 2018r. o 21:17
Oczywiście, że miasto będzie coraz bardziej marginalizowane, jeśli nie zaczną powstawać jakieś bardziej umysłowe miejsca pracy, aniżeli tylko cięcie skór, przykręcanie śrubek i składanie kartonów. Do czego tu ma wracać młody, dobrze wykształcony człowiek, który skończył jakieś porządne studia np. we Wrocławiu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawożółty Sundaville niezalogowany
24 stycznia 2018r. o 22:14
~~Ciemnoczerwony Jastrzębiec napisał(a): Wolnorynkowcy wykombinowali, że aby być kimś trzeba mieć studia.


Zmień dilera.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Akademia Rozwoju Edukacji zaprasza!