Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

22258
#Horus nieaktywny
23 marca 2021r. o 17:21

No Morus, historia rodzinnego kraju to chyba nie jest coś, czego się w szkole uczyłeś.
No chyba, że ty turbosłowianin jesteś, a to wtedy OK. Rozumiem, że to twoi dziadowie sprawili manto Aleksandrowi Macedońskiemu.
No ale opowiedz nam tu o Polsce, w której chrześcijaństwa nie było. Ciekaw jestem, bo jakoś w żadnym podręczniku historii nic znaleźć nie można poza paroma ogólnikami.
To zapraszamy na wykład prof. dr rehabilitowanego Morusa na temat starożytnych Polaków

pamiętasz tą niby datę chrztu Mieszka?
co było przed nim?
no pisz...;)
pisz o tych ''ogólnikach'' ;D

nadmienię ci przy okazji że w tym ''chrześcijańskim'' już państwie niejaki Mieszko Lambert miał trzy żony ...że wrogów oślepiano a przykładem jest niejaki Bezprym no i w chrześcijańskim kraju rozniesiono na mieczach pewnego biskupa...

no ... znawco historii Polski -co o tym wiesz? :)




Dopisane 23.03.2021r. o godz. 17:21:

myślę że korniszon skoro się pojawił w tak ''błyskotliwym stylu'' zapewne dużo nam napisze o początkach państwa polskiego i początkach chrześcijaństwa na tych ziemiach ... :D

dawaj korniszonku ...;D


Dopisane 23.03.2021r. o godz. 17:21:

myślę że korniszon skoro się pojawił w tak ''błyskotliwym stylu'' zapewne dużo nam napisze o początkach państwa polskiego i początkach chrześcijaństwa na tych ziemiach ... :D

dawaj korniszonku ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
23 marca 2021r. o 17:25
Czekamy na twój wykład, morus. Ty tu robisz za znawcę ; )

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
23 marca 2021r. o 17:26
szukasz korepetytora?

nie stać cię ...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Fioletowy Wilczomlecz niezalogowany
23 marca 2021r. o 17:29
Wystarczy nie być ....lem

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
23 marca 2021r. o 17:44
właśnie ...
wystarczy samemu więcej czytać a nie opierać się na tym co inni przekażą...

:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20886
#Jurko61 nieaktywny
23 marca 2021r. o 17:54
Panie Przemku bardzo ciężki temat „wiara”/Bóg.
A nawiązując do części tekstu z pańskiego wpisu poniżej.

####
Niech każdy wierzy i marzy w co chce byle by robił to na własny rachunek.Niech wierni sami utrzymują swoje świątynie i religijne celebry. #####

Trochę kontrowersyjny ten wpis :):)
Zakładamy że mamy w kraju 80% wiernych katolików ,
Jeżeli państwo loży na kościoły i kler , oznacza nic innego jak potrącono tym 80%
Czyli jak pan sobie zażyczył płacą ten rachunek:):)[img=1616518467_c3xloer.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
23 marca 2021r. o 19:03
Horus napisał(a): właśnie ...
wystarczy samemu więcej czytać a nie opierać się na tym co inni przekażą...

:D



M21W2 przedwczoraj o 18:51

M21W2

Postów: 2084

Horys napisał :

"poczytaj wypowiedzi niejakiego Andrzeja Paczkowskiego ...jakąś jego książkę ( ja przeczytałem jedną ) wtedy poznasz chociaż część prawdy przed którą tak się bronisz "

Janusz cieszę się że przeczytałeś książkę Andrzeja Paczkowskiego , znam jego stanowisko co do Solidarności , był jednym z nas , jego artykuły czytałem w tzw. prasie drugiego obiegu .
Co do przemian i obrad okrągłego stołu podzielam jego opinię w stu procentach .
Moja prawda pokrywa się z tym co pisze Paczkowski .

Od IX 1980 w „S”; od X 1980 członek KZ przy IH PAN; 1981 wykładowca Wszechnicy Robotniczej przy MKZ/ZR Mazowsze, ekspert Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych przy KKP, następnie KK. XI 1981 współautor deklaracji ideowej Klubów Rzeczpospolitej Samorządnej Wolność-Sprawiedliwość-Niepodległość; współpracownik dziennika Regionu Mazowsze „Niezależność”.

Po 13 XII 1981 współpracownik pism podziemnych, m.in. przepisywał na maszynie biuletyn „Informacja Solidarności”, autor w podziemnych pismach „Tygodnik Wojenny”, „Tygodnik Mazowsze” i „Krytyka”, redaktor rubryki w „KOS”. 1983-1989 współorganizator prac Archiwum Solidarności, redaktor serii dokumentów i opracowań historycznych, członek tajnego Społecznego Komitetu Nauki, w 1985 redaktor w Wydawnictwie In Plus. W l. 80. kurier wydawnictw emigracyjnych i pieniędzy z zagranicy dla RKW Mazowsze, Archiwum Solidarności i Społecznego Komitetu Nauki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22639
#korniszon nieaktywny
23 marca 2021r. o 19:06
[img=1616522799_1x4t8dr.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dawid Sarbak