Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Powrót Rudego

14240
M21W2
24 stycznia 2021r. o 13:45

Lenino to przenośnia , ciekawe tłumaczenie kłamstwa , powtórzę receptę Zagłoby dla Ciebie :
jedz siemię lniane , popijaj mocnym alkoholem oleum pójdzie do głowy , rozumu przybędzie .
Januszku - Miłej niedzieli

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mlecznobiała Pietruszka niezalogowany
24 stycznia 2021r. o 13:48
Horusie obszczymurku lubisz szczekać , rób to na podwórku nie na forum .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20886
#Jurko61 nieaktywny
24 stycznia 2021r. o 13:50
POLECAM PRZECZYTAĆ ,
NA ZREFLEKTOWANIE SIĘ NIGDY NIE ZA PÓŹNO :):)

Według profesora, te zatrzymania, o których pisze w swojej publikacji,
to czas "narodowego wyciszenia", odsunięcia spraw bieżących na dalszy plan, refleksji nad tym co ważne, a może tylko czas zwykłego wyczekiwania, aż minie emocjonalna fala i wszystko wróci do normy.
I Wielkie Zatrzymanie nastąpiło po śmierci papieża Jana Pawła II, kiedy to ludzie tłumnie manifestowali swoją wiarę i żałobę, odwoływano mecze, przerywano zabawy, zbiorowo modlono się. "Wielu było przekonanych, że nic już nie będzie takie samo, że w istocie ziarno obumierając da obfity plon".
Podobnie było przy II Wielkim Zatrzymaniu, którego przyczyną była katastrofa smoleńska - śmierć 96 osób, w tym najważniejszych osób w państwie z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Wywołało to masową reakcje społeczną - tysiące zniczy pod Pałacem Prezydenckim, długie kolejki osób pragnących oddać hołd prezydentowi, tłumy na mszach pogrzebowych. Te reakcje społeczne wydawały się "oznaką "zakopania topora wojennego" i zapowiedzią nowego klimatu społecznego w Polsce".

Jednak jak zaznaczył prof. Nalaskowski, w obu przypadkach po okresie zatrzymania i wyciszenia dało się zauważyć wzmożoną, a chwilami agresywną postawę krytyków wobec papieża Jana Pawła II i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Pedagog snuje refleksje, czy to postraumatyczne wyciszenie stało się okresem konsolidacji sił obronnych czy raczej sprzyjało kumulacji a następnie erupcji sił krytyki?

Zatrzymanie III ma związek z pandemią koronawirusa, gdy nasilenie reżimu sanitarnego doprowadziło do narodowej kwarantanny - zakazu wychodzenia z domów, poruszania się w większych grupach, zamknięcia granic państwa, zamknięcia kin, teatrów, restauracji, odwołania imprez artystycznych i sportowych,. Ulice i place opustoszały, opustoszały kościoły. Lekcje w szkołach przeprowadzane były zdalnie. Ludzie zamknęli się z rodzinami w domach.
Czy mieli czas na zastanowienie się nad tym co jest naprawdę ważne? Czy wszystko wróci do stanu sprzed pandemii czy nic już nie będzie tak samo?

W swojej książce profesor Nalaskowski zastanawia się, czy rosnące uzależnienie technologiczne prowadzi do szczęścia, czy jednak do zguby? Pyta, w jaki to niby sposób może naprawić świat afirmacja ideologii i ruchu LGBT?
I wreszcie, jako pedagog porusza kwestię edukacji. Systemy szkolne w naszych nowoczesnych czasach tłumią kreatywność uczniów i kształcą obywateli biernych, nastawionych tylko na konsumpcję, podatnych na demagogię. A uniwersytety? Te czasami wręcz szkodzą! - twierdzi.

Co stało się z ludźmi? Co stało się z nami, że nasze wiano na przyszłość jest takie marne?[img=1611492612_cavb2ng.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mlecznobiała Pietruszka niezalogowany
24 stycznia 2021r. o 14:01

Jurko zejdź na ziemię , jakie zatrzymanie .

Dzień ,dwa tydzień i wszystko wraca ze zdwojoną siłą , im bardziej ustępliwy PiS tym silniejsze ataki liberałów i lewactwa .
Twój koleś Horus i Pan M są tego najlepszym przykładem .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20886
#Jurko61 nieaktywny
24 stycznia 2021r. o 14:36
~~Mlecznobiała Pietruszka napisał(a):
Jurko zejdź na ziemię , jakie zatrzymanie .

Dzień ,dwa tydzień i wszystko wraca ze zdwojoną siłą , im bardziej ustępliwy PiS tym silniejsze ataki liberałów i lewactwa .
Twój koleś Horus i Pan M są tego najlepszym przykładem .


Mlecznobiała Pietruszko :)
wyżej wymienieni Horus i PanM znani mi są jedynie z tego forum ,
Każdy ma swoje przekonania :)
A prawda leży zazwyczaj po środku :)
Kolegami ???
Może kiedy będzie mi dane osobiście ich poznać ??
Jak zauważyłeś nie próbuję zajmować stanowiska w konflikcie
Forumowym Horusa z moim bratem :)
Choć brat rodzony jak przysłowie podpowiada „ bliższa koszula ciału”
Analiza pozostaje moją tajemnicą ( milczenie jest złotem ):)

Przypuszczam / a wręcz pewniej łatwiej było wynaleźć antidotum na COVID 19
Niż połączyć naszych rodaków węzłem wzajemnego szacunku:):)

[img=1611495365_kdc7eer.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ultramarynowa Naparstnica niezalogowany
24 stycznia 2021r. o 14:38
M21W2 napisał(a):

tylko że ten Generał przeszedł szlak od samego Lenino a Jadwiga i jej legenda powstańcz to dzieło pisdzielskich ''urbanów

Januszku to wytłumacz mi ciemnemu jak mam rozumieć to co napisałeś :
TYLKO ŻE TEN GENERAŁ PRZESZEDŁ SZLAK OD SAMEGO LENINO .

Drugi wątek to Jadwiga Matka Kaczyńskich , hipokryto poszukaj jeszcze informacji o babce i pra pra dziadku .














Plantatorze ,mówisz i masz .Ojcem kartoflanych braci jest gen. Iwan Sierow ,Rajmund to ojczym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
24 stycznia 2021r. o 14:49
[img=1611496174_5o8ukar.jpg]

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
20886
#Jurko61 nieaktywny
24 stycznia 2021r. o 16:03
~~Mlecznobiała Pietruszka napisał(a):
Jurko , twój brat ma swoje poglądy , one nie pasują postkomunistom dlatego stosują wobec niego swoje metody , metody bezpieki z PRL .
Jurko ty to trochę taki lizus i miękiszon nie potrafiący wyartykułować swoich poglądów kiedyś mówiono o takich ciepłe kluchy .

Nie sądzę by określenie z repertuaru Ziobry pasuje do mojej osoby ,
Pewnie byś zmienił zdanie gdybym wylał wiadro pomyj na moich oponentów ,
( a jest co) :):)
A może bym był Bolesławieckim bohaterem nie miękiszonem ,
Gdybym wsiadł w samochód i przyjechał do rodzinnego miasta ,
Poawanturować się ???
A może jestem w błędzie i mnie uświadomisz jak uspokoić konflikt???

Poczytaj kilkanaście wpisów co do mojej osoby i wypowiedzi nieprawdy
Oszczerstw z najniższej półki i włączanie brata niepełnosprawnego do zagrywek.
Kto za tym stoi????

Wiesz mam taki mały projekt który może da się zrealizować .
Zaprosić głównych aktorów tego forum do wynajętej małej sali konferencyjnej
w Kliczkowie -Zameczku , łącznie z Adminem BolecInfo.
Jednak mam obawy eskalacji i ujawnienia rzeczywistych charakterów.

Zanim ocenisz , poznaj.:):)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Wojciech Smoliński
REKLAMA VISION EXPRESS zaprasza!