ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3667, 19 listopada 2017r.

Logowanie:

Przypomnij hasłoZarejestruj się

REKLAMA Szkoła Kredkowski zaprasza
REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Felietony

Pobierz aplikację mobilną Bolec.Info
REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Kruszyna

Różności

REKLAMA Metalowiec zaprasza
REKLAMA Metalowiec zaprasza

BolecSerwisy

REKLAMA Cukiernia Malinka zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Tydzień z Powiatem już w sobotę


Nowe informacje
Tydzień z Powiatem - transmisja NA ŻYWO
20 maja 2017r. godz. 09:21, odsłon: 7354

Bardzo interesujący program tegorocznego Tygodnia z Powiatem.

Bolesławiec - Informacje: Tydzień z Powiatem - transmisja NA ŻYWO
Tydzień z Powiatem Bolesławieckim (fot. Starostwo Powiatowe)

 

Pokaz walk

Opublikowany przez Bolec.Info na 20 maja 2017

Trwa sportową impreza w ramach Tygodnia z powiatem

Opublikowany przez Bolec.Info na 20 maja 2017

Rusza rundka z powiatem!

Opublikowany przez Bolec.Info na 20 maja 2017

20 maja – sobota
godz. 9.0.00, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu „Okrąglak”
VI RUNdka z Powiatem, czyli sztafeta 100 km przez powiat
godz. 9.00 - START BIEGU - zgłoszenia udziału w biegu -75 735 18 64 lub 696 086 930 Biegacze startują w 100 - kilometrowej sztafecie przez gminy powiatu.

Dystans każdy dostosuje do swoich możliwości, a przecież współpraca na trasie podczas sztafety do podstawa. W ubiegłych latach było kolorowo i różnorodnie. Najmłodsze uczestniczki dzięki swojemu tacie przebyły swój dystans w wózeczku. Nie zabrakło też piesków, które nie opuściły swoich właścicieli w biegowych zmaganiach.

Sportowy Piknik przed „Okrąglakiem”

godz. 9.00 – 18.00, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu 
Jednocześnie przed „Okrąglakiem” podobnie jak w latach ubiegłych będzie sportowo i intensywnie. Imprezę poprowadzi Maciej Wowk z Muzycznego Radia. 
Z Danielem Milewiczem i jego spinningową ekipą damy się porwać z falą dobrej energii na stacjonarnych rowerach. Football Academy - Damiana Sawczaka to pokaz młodej piłki na najwyższym poziomie.

Oferuje najmłodszym zawodnikom treningi i edukację przez sport w duchu zasad fair play. Klub Sportów Walki „Gladiator” też pochwali się swoimi najlepszymi zawodnikami, którzy występowali z powodzeniem na matach całego świata, m.in. w Malezji.

Klub Rugby Husar mimo intensywnego sezonu i zaplanowanych startów również będzie w tym roku z nami. Niezawodny damski team fitness Artura Michułki jak zwykle pokaże, że nie straszny wielogodzinny wysiłek i kapryśna pogoda. - Rzeźbisz sylwetkę jak podczas intensywnego aerobiku, a bawisz się jak podczas znakomitej imprezy - to słowa trenerki Karoliny Kozłowskiej, która przekonuje, że Zumba Dance to doskonała alternatywa dla siłowni.

W sobotę zaprosi Państwa do zabawy przy latynoamerykańskich rytmach. Natomiast klimaty hiszpańskie i te rodem z Bliskiego Wschodu zapewni młodsza grupa Tierra Flamenca z MDK - taniec brzucha i flamenco. W finale, na naszej scenie wystąpią sławni już wokaliści z I Liceum Ogólnokształcącego. 

Pod naszymi namiotami nie zabraknie też interaktywnych animacji :
Wyjątkowo zimny maj skłonił nas do poszukiwania ciepła na hawajskich plażach i morskich głębinach, dlatego instruktorzy MDK zaproponują radosne plastyczne poszukiwania prawdziwej hawajskiej beztroski.

Zaproszą do wspólnego wykonywania hawajskich naszyjników, spódniczek, a także kapeluszy dla prawdziwych powiatowych piratów. Nie powinno także zabraknąć kolorowych papużek, które prawdziwi piraci zwykle mają na ramieniu. Wspólnie z publicznością będą wykonywać klasyczne hawajskie naszyjniki oraz spódniczki z "trawy" oraz pirackie nakrycia głowy.

Poszukujący pracy będą mogli skorzystać z porad PUP. Natomiast stoiska Medical Duo, Sanepidu oraz mobilny Ostobus będą do Państwa dyspozycji w ramach „Zdrowego Powiatu”. Będziemy karmić również zdrowo i niecodziennie. Specjalnie dla Państwa Foot Truck z pysznymi Cepelinami.

21 maja – niedziela

godz. 14.00, trasa przez centrum Bolesławca
I Międzynarodowe Kryterium Uliczne Powiatu Bolesławieckiego
Rowerowa rywalizacja dla zaawansowanych 
Kategoria kobiet OPEN - 5 okrążeń, kategorie męskie :
M1 – od 18 do 30 lat - 10 okrążeń (rocznik 1999-1987)
M2 – od 31 do 40 lat - 10 okrążeń (rocznik 1986-1977)
M3 – od 41 do 50 lat i powyżej- 7 okrążeń (rocznik 1976 i powyżej
Wyścig odbędzie się na zasadach wyścigu ulicznego na tzw. „kreskę”, czyli zawodnik, który przejechał wymaganą dla kategorii liczbę okrążeń i pierwszy minie linię mety jest zwycięzcą wyścigu. Natomiast zdobyte punkty na poszczególnych okrążeniach zaliczane będą do klasyfikacji Aktywnego. Wyścig odbędzie się w mieście na rundzie ok 1700m długości przy ruchu całkowicie zamkniętym. 
zapisy - www.tritime.pl

23 maja – wtorek

godz. 8.30, ZSOiZ przy ul. Komuny Paryskiej 6 w Bolesławcu
Symfonia Smaku - festiwal kulinarny organizowany tradycyjnie z Cechem Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kształcących się w zawodach cukiernik, piekarz lub kucharz. W tym roku w konkursie weźmie udział 6 drużyn składających się z cukiernika, piekarza i kucharza. Każdy z zespołów w ciągu 180 minut będzie miał za zadanie przygotować i zaprezentować po jednym daniu z kategorii: danie główne, przystawka oraz deser.

godz. 10.00, Teatr Stary 

„112 - ratuje życie” oraz „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” 
Uhonorowanie laureatów powiatowych etapów konkursów : II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci w grupie wiekowej 5-6 lat pod hasłem: „112- ratuje życie” oraz XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

godz. 9.00 -14.00, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu 
Dzień otwarty w Starostwie Powiatowym, czyli urząd nie taki straszny…
To świetna okazja do obywatelskiej lekcji dla dzieci i młodzieży. Będą nie tylko podglądać pracę w wydziałach Starostwa, ale zostaną zaproszeni do uczestnictwa w interaktywnych zabawach z nagrodami. Propozycja jest dedykowana przede wszystkim dla młodszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzież ponadgimnazjalna będzie uczestniczyć w praktycznych wykładach.

godz.18.00, Teatr Stary w Bolesławcu 
Koncert młodszej grupy warsztatów wokalnych MDK
Dzieci i młodzież rozwijający swoje talenty na zajęciach wokalnych MDK zaproponują widzom zestaw atrakcyjnych piosenek. Wszystkie z akompaniamentem żywego zespołu. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy lubią się czasem uśmiechnąć i chcą posłuchać dobrej, polskiej muzyki.

24 maja - środa

godz. 10.00 stadion lekkoatletyczny w ZSOiZ w Bolesławcu
XX Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne - 
„Dzień sprawności motorycznych”, czyli Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne organizowane przez Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu mają już swoją renomę, a wierni zawodnicy z całego regionu z niecierpliwością czekają na majową paraolimpiadę.

godz. 10.00 – 15.30 Starostwo Powiatowe przy ul. Armii Krajowej 12
Zdrowy Powiat - profilaktyczne badania słuchu. 
W ramach "Tygodnia z Powiatem Bolesławieckim" Starosta Bolesławiecki oraz Mobilne centrum Diagnostyki zapraszają na bezpłatne badanie słuchu . ZAPISY - tel. 75 612 17 15. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy nr tel. 75 612 17 15, 75 612 17 16

godz. 15.00, Teatr Stary w Bolesławcu
II Festiwal Wielu Kultur
Powiat Bolesławiecki to ciekawe i różnorodne miejsce do mieszkania. Ludzie zakorzenieni w odmiennych kulturach tworzą „mentalny patchwork”. Na scenie Teatru Starego zaprezentują się zespoły ludowe, które pokażą wielokulturowość poprzez śpiew, taniec, kolorowe stroje i tradycje. Będą to lubiane zespoły ludowe z terenu Powiatu Bolesławieckiego.

26 maja – piątek

godz. 12:00 – 16.00 ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu; mury obronne
Naturalny Powiat 
Prezentacja wiosek tematycznych i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu bolesławieckiego oraz ciekawe warsztaty. Możemy sprawdzić swoje manualne umiejętności podczas warsztatów rękodzieła i spróbować pysznych, swojskich potraw z zapomnianych przepisów.

godz. 10:00 – 15.00 ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu; mury obronne
Kampania na rzecz Rodzicielstwa Zastępczego
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bolesławcu prowadzić będzie Kampanię Informacyjną, propagującą ideę rodzicielstwa zastępczego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Punktu Informacyjnego, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego na temat – „jak zostać rodziną zastępczą”. Przede wszystkim jest to szansa na poszukiwanie kolejnych osób wielkiego serca, którzy podejmą się pełnienia roli rodziny zastępczej.

godz. 17.00 ul. Armii Krajowej 12 w Bolesławcu; mury obronne
Powiatowe Spotkania z Kulturą - koncert w Baszcie
W ramach Powiatowych Spotkań z Kulturą widzowie wysłuchają koncertu w wykonaniu Joela Buechera, który doskonale oddaje klimat Francji w swoich piosenkach. Artysta i lokalny ambasador sztuki wraz ze swoją żoną organizują też wernisaże i koncerty w zmodernizowanym pałacu w Kruszynie.

27 maja – sobota

godz. 9.30 – 16.00, wyjazd Starostwo Powiatowe przy ul. Armii Krajowej 12 
Rowerowy Piknik Rodzinny 
 Rodzinny wyjazd do „Średniowiecznego Grodu” w Brzeźniku w ramach Rowerowej RUNdki z Powiatem. Zapraszamy całe rodziny na malowniczą trasę i do wspólnej zabawy w plenerach. Po dotarciu na miejscu stworzymy barwny piknik z ciekawymi animacjami i pysznym jedzeniem. To będzie sobota pod znakiem beztroskiej, rodzinnej zabawy. Warto takie chwile celebrować. Zgłoszenia udziału 75 735 18 64 lub 696 086 930

godz. 16.00 i 18.00, Teatr Stary w Bolesławcu 
"Zemsta" A. Fredry - spektakl II LO
To kolejna już premiera sztuki grupy teatralnej, która z powodzeniem działa w II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu. Najnowsza realizacja to „Zemsta” Aleksandra Fredry. Ukłon w stronę ulubionej muzy to również doskonała integracja uczniów i nauczycieli, którzy spędzają wspólne godziny podczas prób, a potem występów. To świetny pomysł na nowoczesną i otwartą na talenty młodych ludzi – edukację poprzez sztukę, zabawę oraz partnerstwo.(powiat)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~figofag   28 maja 2017r. o 7:30

~~figofag
Zdjęć: 0
Postów:

Wszystko to szmira,pożywka dla plebsu,zero wyobraźni,żenada.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karol   28 maja 2017r. o 8:26

~~Karol
Zdjęć: 0
Postów:

Tak jest w całym mieście zero podwyżek . Bezrobocie spada. Podwyżek zero.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

INFORMACJA: Portal Bolec.Info zapisuje informacje w postaci tzw. ciasteczek (ang. cookie), plików umieszczanych na komputerze użytkownika w trakcie przeglądania strony. Ciasteczka s?m.in. konieczne do obsługi zalogowanych Czytelników, w celu dostarczenia im dodatkowych możliwości, czy do zbierania informacji statystycznych, które pozwalają nam dostosować serwis do Twoich potrzeb.
Każdy użytkownik może wyłączyć ciasteczka korzystając z odpowiedniej opcji przeglądarki - więj informacji znajdziesz tutaj