ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3788, 19 marca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza
REKLAMA Pelet

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Aktivmed zaprasza
REKLAMA Catering dietetyczny
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Klekusiowo zaprasza
REKLAMA Promedica zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
70 lat minęło jak jeden dzień


Tylko na Bolcu
70 lat minęło jak jeden dzień
20 października 2017r. godz. 21:41, odsłon: 3984

Jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, wspomnień z planami.

Bolesławiec - Informacje: 70 lat minęło jak jeden dzień
Jubileusz 70 lecia Szkoły Podstawowej w Kruszynie (fot. Krystian Kawa)

Każdy jubileusz to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, wspomnień z planami. Tak właśnie było dzisiaj w Kruszynie.

20 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie uroczyście obchodzono jubileusz 70 - lecia szkoły.

70 lat temu w Kruszynie powstała placówka oświatowa. Początkowo zatrudniała ona jedynie kilku nauczycieli, warunki, w jakich uczyły się dzieci, znacznie odbiegały od dzisiejszych standardów.

W czasie uroczystości wójt – Andrzej Dutkowski wręczył Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kruszynie – Dariuszowi Kunaszko list gratulacyjny.

Wójt Andrzej Dutkowski mówił, że szkoła funkcjonuje znakomicie, a to zasługa nauczycieli, dyrektorów, rodziców oraz władz samorządowych, które wspierają  gminną oświatę. W podobnym tonie wypowiadał się poprzedni wójt - Kazimierz Gawron.

O tym, jak wyglądała placówka, przekonać się można było podczas prezentacji multimedialnej, przedstawionej przez dyrektora szkoły. W części artystycznej  obecni uczniowie zafundowali widzom swoistą retrospekcję.

Z historią szkoły zapoznać się można również przez wydaną przez Gminę Bolesławiec „Monografię Szkoły Podstawowej w Kruszynie”, która jest pięknym świadectwem 70-ciu lat pracy i zaangażowania w rozwój oraz nauczanie młodych ludzi i zapewne pozostanie wspaniałą pamiątką.

Jubileusz był także wspaniałą okazją do podziękowań. Z tej okazji przyznane zostały Honorowe OSKARY, symbolizujące uznanie przez społeczność szkolną wkładu w rozwój szkoły. Otrzymali je Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, jego Zastępca – Roman Jaworski, Sekretarz Gminy – Iwona Przybylska, Skarbnik – Franciszek Popek, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Bolesławiec – Grażyna Łucka, dawne dyrektorki szkoły – Stanisława Kwiatkowska i Beata Domerecka, były Wójt Gminy – Kazimierz Gawron, pracownik tutejszej biblioteki – Grażyna Wężyk, wieloletni Przewodniczący Rady Rodziców – Rafał Janiec, działający na rzecz szkoły – Sebastian Zielonka, Koła Gospodyń Wiejskich w Kruszynie i Łaziskach oraz Koło Łowieckie Cyranka. Wyróżnienia otrzymali oni z rąk Dyrektora oraz Przewodniczącego Rady Rodziców – Radosława Piotrowskiego.

Następnie głos zabrał Lech Stempel – wojewódzki koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie, który mówił o zaangażowaniu szkoły w działania profilaktyczne. Wręczył ona także certyfikat.

Z okazji jubileuszu Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie ogłosił kilka konkursów oraz zorganizował zajęcia historyczne, poświęcone najbliższemu regionowi. Podczas jubileuszu wręczone zostały nagrody zwycięzcom. I tak w konkursie literackim laureatami zostali Julita Jaworska, Jakub Pankiewicz, Zuzanna Samsonowicz, Antoni Erens, Oliwia Marks i Szymon Błędniak; w konkursie plastycznymAntoni Erens, Oliwia Marks oraz Zuzanna Samsonowicz; w konkursie informatycznym na projekt znaku graficznego – Antoni Erens. Wszyscy otrzymali nagrody z rąk Dyrektora, Wójta, Zastępcy Wójta oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bolesławiec – Bogusława Uzieja.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Dariusz Kunaszko  podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się  w organizację święta. Później, jak na urodziny przystało był smaczny jubileuszowy tort.

Piątkowy jubileusz był okazją do wspomnień, a te po zakończeniu części oficjalnej towarzyszyły zwiedzającym szkołę gościom.

Przedstawiamy fotoreportaż Krystiana Kawy

.

(Kazimierz Marczewski/Karolina Wieczorek)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~Absolwent   21 października 2017r. o 20:05

~~Absolwent
Zdjęć: 0
Postów:

Piękny jubileusz. Wielkie gratulacje dla nauczycieli i uczniów za zorganizowanie tak pieknej uroczystości.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~@   22 października 2017r. o 9:06

~~@
Zdjęć: 0
Postów:

Jak za PZPR
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~wł.   23 października 2017r. o 9:35

~~wł.
Zdjęć: 0
Postów:

Naprawdę było super. Niech żałują ci co nie byli. Wielkie uznanie dla wszystkich, którzy przygotowali tę niezapomnianą imprezę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~absolwent i rodzic ucznia   23 października 2017r. o 11:18

~~absolwent i rodzic ucznia
Zdjęć: 0
Postów:

Brawo dla calej szkoły z piękną tradycją, brawa dla wystkich uczniów, przedszkolaków i wychowanków oraz dla całej kadry pedagogicznej i administracyjnej za zorganizowanie tej pięknej uroczystości !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

REKLAMA NC+ zaprasza