ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3792, 23 marca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza
REKLAMA Pelet

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Aktivmed zaprasza
REKLAMA Catering dietetyczny
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Klekusiowo zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Stabilna stopa bezrobocia


Tylko na Bolcu
Stabilna stopa bezrobocia
27 października 2017r. godz. 19:20, odsłon: 2895

Brak chętnych do pracy znacznie utrudnia dynamiczny rozwój lokalnym przedsiębiorcom.

Bolesławiec - Informacje: Stabilna stopa bezrobocia
(fot. Bolec..Info)

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, na koniec września 2017 r. stopa bezrobocia w Powiecie Bolesławieckim była taka sama jak w lipcu i sierpniu  2017r. i  wynosiła  4,8% i była niższa w stosunku do września  2016 r. o 1.0 punkt procentowy. To najniższe bezrobocie od 26 lat.

Według naszych wyliczeń stopa bezrobocia w samym Bolesławcu na koniec lipca 2017 spadła poniżej 2,5 %. Poziom bezrobocia na koniec sierpnia był najniższy w historii powiatu.

Dla porównania  podajemy stopę bezrobocia w innych powiatach: lubiński 5,3%, polkowicki 4,6% złotoryjski 16,2%, lwówecki 14,0, lubański 9,4%, legnicki 12,3, zgorzelecki 6.1 %, jeleniogórski 9.3%, wałbrzyski 14,6 %, wrocławski 2,5%

Aktywność bolesławieckich przedsiębiorców, wspomagana przez działania Powiatowego Urzędu Pracy, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta nie maleje i zdecydowanie pozytywnie wpływa na rozwój rynku pracy Bolesławcu i w Powiecie Bolesławieckim.

Jak już pisaliśmy, brak ludzi do pracy w Powiecie Bolesławieckim stwarza duże problemy dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

Należy zauważyć, że stopa bezrobocia w powiecie bolesławieckim jest tak niższa o 0,5 punktu procentowego niż  w powiecie lubińskim i wyższa o 0,2 punktu procentowego w powiecie  polkowickim - centrum przemysłu miedziowego.

Na rynku nieruchomości cały czas ożywienie, prywatni inwestorzy budują mieszkania, a chętnych na nie wciąż nie brakuje. W Bolesławcu brakuje działek budowlanych

W powiecie bolesławieckim i Bolesławcu ponad 2000 osób zatrudnionych w naszych zakładach to mieszkańcy z ościennych powiatów, w których stopa bezrobocia jest znacznie wyższa np.: powiaty złotoryjski: 16.2% czy lwówecki 14,0%.

W Polsce stopa bezrobocia wynosiła na koniec sierpnia 2017 roku 6,8%, w województwie dolnośląskim 6,1%, w Powiece Bolesławieckim 4,8 %.

Płace i warunki pracy w bolesławieckich firmach poprawiają się, pracownicy zarabiają coraz lepiej ponieważ rynek pracownika zmusza przedsiębiorców do stwarzania lepszych warunków pracy i płacy. 

Ale brak chętnych do pracy znacznie utrudnia dynamiczny rozwój lokalnym przedsiębiorcom.  Na przykład lokalne zakłady ceramiczne poszukują pracowników z Ukrainy. Czy pracownicy z Ukrainy uratują bolesławiecki rynek pracy? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców.

W Bolesławcu i w Powiecie Bolesławieckim przedsiębiorcy chcąc pozyskać dobrego fachowca  oferują znacznie wyższe płace i lepsze warunki pracy niż w ościennych powiatach.

Od dłuższego czasu rynek pracownika funkcjonuje już w Bolesławcu i Powiecie Bolesławieckim. Pracownicy liczą na kolejne podwyżki i poprawę warunków pracy.

 (Kazimierz Marczewski)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~   30 października 2017r. o 7:53

~~
Zdjęć: 0
Postów:

~~500+ napisał(a):
Brakuje rąk do pracy ponieważ sporo osób zrezygnowała z pracy żeby otrzymywać 500+. I tu cała filozofia. Żadna zasługa pup.


Zasluga PISu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   30 października 2017r. o 16:27

~~
Zdjęć: 0
Postów:

niby się zgadza, a robić nie ma komu
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   14 listopada 2017r. o 11:42

~~
Zdjęć: 0
Postów:

jest lepiej?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

REKLAMA NC+ zaprasza