ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3792, 23 marca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
Drapus zaprasza MAXI BUSY!
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza
REKLAMA Pelet

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Aktivmed zaprasza
REKLAMA Catering dietetyczny
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Klekusiowo zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Lokalny patriota startuje w wyborach


Tylko na Bolcu
Lokalny patriota startuje w wyborach
13 listopada 2017r. godz. 08:03, odsłon: 5711

- Bądźmy patriotami i dajmy odpocząć prezydentowi, staroście, burmistrzowi i zmęczonym radnym - pisze Marcin Marczewski.

Bolesławiec - Informacje: Lokalny patriota startuje w wyborach
Marcin Marczewski (fot. Bolec.Info)

W weekend obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. To ten dzień w roku, gdy wszyscy wspólnie zastanawiamy się nie tylko nad przeszłością ale i przyszłością naszego kraju. Robimy to zwykle 11 listopada, choć powinniśmy robić każdego dnia. Tego dnia przypomina o sobie lokalny patriotyzm, choć lokalnym patriotą warto być zawsze.

Gdy przygotowywałem się do obchodów Święta Niepodległości zastanawiałem się, jak to będzie w tym roku w Bolesławcu. Czy lokalni włodarze z miasta i powiatu będą świętować wspólnie, czy - jak to bywało w latach ubiegłych – osobno. Byli razem. To być może była ostatnia dla nich taka okazja, bo kolejne święto będzie wypadało w okolicach kolejnych wyborów samorządowych, a wtedy będzie już trwała walka o przetrwanie.

Przy tej okazji przypomniała mi się pewna sytuacja. Kilka miesięcy temu w Bolesławcu gościł były wicepremier Tomasz Siemoniak (więcej tutaj). Miała to być okazja dla zwolenników (i przeciwników) jego partii w regionie do porozmawiania o przeszłości i planach na przyszłość. Plan okazał się prosty – gość powiedział, że jego partia musi i wygra wybory samorządowe i to z nowymi, młodymi działaczami – lokalnymi patriotami.

Taki plan zainspirował mnie do zadania wicepremierowi pytania. Wszyscy wiemy, że gdy partia, która obecnie rządzi w powiecie, potrzebowała wystawić kandydata na prezydenta, to nie szukała wśród młodych ludzi tylko wystawiła starego wyjadacza Karola Stasika, gdy potrzebowała kogoś na prezesa Zakładów Ceramicznych to wysłała tam Karola Stasika. Wreszcie, gdy była potrzeba powołania nowego starosty to został nim, nie młody, lokalny patriota, ale .... Karol Stasik. Tak, jakby poza tym jednym nazwiskiem nie było nikogo innego. Wicepremier oczywiście miał swoje wytłumaczenie, ale to co najbardziej zapadło mi w pamięć z tego spotkania to moment, w którym na sam koniec podszedł do mnie pan starosta i powiedział (być może cytuję niedokładnie): Ja bym z chęcią już to wszystko oddał, ale nie mam komu. Chcesz to bierz to. Startuj w wyborach.

Dotarło wtedy do mnie, że obecnie rządzący muszą być już mocno zmęczeni i wyeksploatowani. Pan starosta już pewnie nie chce być starostą (choć nie wiem, dlaczego się męczy i nie zrezygnuje). Podobnie jest pewnie z panem prezydentem, który kończy swoją czwartą już kadencję, a jak wiadomo co za dużo to niezbyt zdrowo! To samo dotyczy i burmistrza.

Wniosek może być tylko jeden: czas dać odpocząć wieloletnim radnym, prezydentowi i staroście, burmistrzowi i wójtom! Zasłużyli na odpoczynek i polityczną emeryturę! Co więcej, to wieloletnie zasiadanie w jednym miejscu na pewno spowodowało już ich wyeksploatowanie i brak nowych, przyszłościowych pomysłów – a przecież wszyscy chcemy, żeby Bolesławiec się rozwijał coraz szybciej! Chcemy, żeby pan starosta myślał o przyszłości powiatu, a nie tracił czasu na szukanie autorów postów na lokalnych forach dyskusyjnych.

Co więc powinniśmy zrobić? Powinniśmy być lokalnymi patriotami i wystartować w wyborach, aby odciążyć tych, którzy przez ostatnie dwie dekady dźwigali na swoich zmęczonych barkach zarządzanie powiatem i miastem! Pomóżmy im i przejmijmy od nich ciężar zarządzania miastem i powiatem!

W tym miejscu chciałbym zachęcić Was wszystkich do rozważenia startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Miasto i powiat potrzebują nowego starosty, prezydenta, radnych i nowych pomysłów. Warto być lokalnym patriotą nie tylko 11 listopada i wziąć sprawy we własne ręce! Warto odciążyć tych, którzy są już zmęczeni - nie tylko nie głosując na nich, ale przede wszystkich startując w wyborach!

Ciekaw jestem ilu z Was chciałoby dołączyć do takiej akcji, wystartować w wyborach do rady miasta czy powiatu i dać odpocząć prezydentowi, staroście i zmęczonym radnym – napiszcie w komentarzu lub mailem marcin@bolec.info.(Marcin Marczewski)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 11 12 13 14 15 16

~~   15 listopada 2017r. o 22:00

~~
Zdjęć: 0
Postów:

~~ napisał(a):
~~ napisał(a):
mieszkańcy Bolesławca mają wyjątkowa szansę odrodzić demokrację w naszym mieście i tak :
- jeśli wygra Roman to rada może być z innego układu np. wyobrażacie sobie że Roman zostaje prezydentem miasta a skład rady większościowy w opozycji do Romana wybiera radnego Muchę i ten zostaję przewodniczącym Rady miasta. Przecież Roman przy nim sztycha nie zrobi, a ten rozliczy go do spodu bo wie co zrobić jeśli w takiej radzie znajdzie się jeszcze Małkowski to po roku mamy referendum o odwołanie prezydenta Romana wyciągną mu wtedy wszystko. A zatem gra będzie ostra

Najpierw Pan Radny Mucha musi się dostać do Rady Miasta a historia pokazuje,że w każdych wyborach w których starował z lokalnych komitetów, mandatu nie zdobył. I
to jest fenomenalny następny przykład na działanie ordynacji proporcjonalnej. Nie podejrzewam,że po odejściu z Komitetu Romana ktoś da mu jeszcze szansę na znaczące miejsce na liście. "Duże Komitety" poprą Romana i nie będzie tu miejsca na Muchę czy Małkowskiego. PiS wystawi swojego kandydata na prezydenta i cała
walka będzie się toczyć miedzy PIS-em a Romanem. Wygra Roman.

Tak każdy najpierw musi się dostać do rady aby móc odgrywać jakąś role w przyszłych działaniach politycznych. co do Pana Muchy kandydował i tworzył AWR w wyborach z 1998r i był to lokalny komitet , który był wówczas czarnym koniem tamtych wyborów przypomnę że zdobyli do miasta 4 mandaty a do powiatu 7mandatów to z tamtego komitetu kandydował wówczas K. Stasik , C. Przybylski Much założył w 2002 r komitet Krystyny Boratyńskiej i faktycznie nie wszedł do rady powiatu bo zabrakło komitetowi 11 głosów w podziale mandatów przypomnę że pan Mucha
uzyskał 556 głosów i nie wszedł bo nie zgodziła się wówczas kandydować na liście do powiatu pani Boratyńska gdyby była na liści ta lista zdobyła by na pewno mandat.
pan much kandydował przecież do powiatu z listy Piotra Romana w 2010r i zdobywając 211głosów nie uzyskał mandatu.
wiadomo że gra jeszcze się nie rozpoczęła to są jedynie delikatne macanki
wracając do Pana Muchy można go lubić lub nie ale bezsprzecznie jest to wiodąca postać samorządu bolesławieckiego. jeszcze się o tym wielokrotnie przekonamy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   15 listopada 2017r. o 22:05

~~
Zdjęć: 0
Postów:

spółki płacą podatki jak zauważyłeś bo prezydent naszego miasta nie wie co to dywidenda ot cała filozofia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 11 12 13 14 15 16

REKLAMA NC+ zaprasza