ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3881, 20 czerwca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

Reklama - zainstaluj Flasha

Mrowka zaprasza SKUP AUT!
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy

BolecForum

Bolecnauci komentują
Pumptrack, skatepark i ścianka


Tekst zlecony
Pumptrack, skatepark i ścianka
13 lutego 2018r. godz. 16:39, odsłon: 4369

Powstający obiekt ma nieregularny kształt z dużą ilością przeszkód.

Bolesławiec - Informacje: Pumptrack, skatepark i ścianka
Prace na bulwarze w Bolesławcu (fot. Urząd Miasta)

W Bolesławcu powstaje pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa

W Bolesławcu trwają intensywne prace przy aranżacji i zagospodarowaniu terenu nad Bobrem pod funkcję sportowo – rekreacyjną. W okolicy bolesławieckiego wiaduktu powstaje pumptrack, skatepark i ścianka wspinaczkowa. W ramach zadania wykonane zostaną również pochylnie, zaplanowano przebudowę schodów, utwardzenie dróg wokół budowanych obiektów oraz montaż elementów małej architektury: kosze, ławki, stojaki dla rowerów.

Pumptrack jest torem rowerowym, który składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych "hopek" ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Pumptrack stwarza możliwości obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi. Jest to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową bez względu na wiek.

Powstający w Bolesławcu pumptrack to bardzo urozmaicony, największy tor typu FLOW TRACK, łączący w sobie sekcje racingowe (wyścigowe), flow (do oddawania skoków) oraz easy dla początkujących i średnio zaawansowanych. Nie zapomniano również o najmłodszych użytkownikach – od maluchów na odpychanych rowerkach, dla których powstają dwa obiekty.

Powstający obiekt ma nieregularny kształt z dużą ilością przeszkód. Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaplanowano liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. Powierzchnia toru FLOW TRACK pozwala go zakwalifikować do tzw. parku rowerowego, stanowiącego połączenie wielu odmian sportów rowerowych. Start rozpoczyna się z dwupoziomowej górki wysokości 1,2 i 2 metry.

Pierwsza sekcja toru to szybka pętla z przeszkodami o charakterze wyścigowym. Pozwala ona na trenowanie elementów dyscypliny olimpijskiej BMX racing. Nitka zewnętrzna toru została wyposażona w skoczne przeszkody z innowacyjną, nie stosowaną wcześniej w Polsce - "satelitką", która jest traktowana jako "Pro sekcja" - użytkownicy muszą przeskoczyć przez trawę wskakując na satelitkę i z niej zeskakując. Szybka nitka okalająca tor prowadzi do asfaltowego bowla łączącego kilka nitek trasy. Przeszkody w części centralnej tworzą sekcję "easy" przeznaczoną dla mniej zaawansowanych. Wszystkie sekcje połączone są ze sobą dużą ilością transferów i przelań, scalających tor po którym można jeździć w różnych kierunkach.

Wykonawcą jest firma PARK-M POLAND z siedzibą w Starym Sączu. Koszt robót wynosi 5 755 567 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta. W drugim etapie zagospodarowania terenu nad Bobrem pod funkcję sportowo – rekreacyjną zaplanowano wykonanie parku sensorycznego, boisk do piłki siatkowej, szatni, placów zabaw. W planach są również strefy imprez i strefa grillowa, pomost dla kajaków, plaża, miejsca postojowe dla samochodów oraz ogrodzenie i oświetlenie terenu.

- Ogólny zamiar jest taki, aby wrócić nad rzekę. Ale wrócić nad rzekę, aby coś robić. To miejsce, które obecnie jest miejscem spacerów i biegacz - którzy biegają „Bobrowa ścieżką” - zamieni się na pewno w kultowe miejsce - mówi Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

Warto przypomnieć, że jest to kolejny obiekt rekreacyjno – sportowy w Bolesławcu, który pozwoli na spędzanie czasu wolnego w sposób aktywny przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Więcej na www.boleslawiec.eu(Urząd Miasta)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

~Brudna Kolendra   15 lutego 2018r. o 12:53

~Brudna Kolendra
Zdjęć: 0
Postów:

Jeszcze postawić tabliczkę że niewolno używać ściany wspinaczkowej po użyciu alkoholu aby wyeliminować "ułanów wspinaczki"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonobrązowa Gęsiówka   16 lutego 2018r. o 12:41

~~Czerwonobrązowa Gęsiówka
Zdjęć: 0
Postów:

a piwko będzie można tam wypić czy dalej SM będzie zajeżdżać?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5