ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3910, 19 lipca 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA NC+ zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Mieszkanie dla repatriantów


Tekst zlecony
Mieszkanie dla repatriantów
17 lutego 2018r. godz. 21:05, odsłon: 2709

Pomoc dla repatriantów to również wyrównanie krzywd społecznych spowodowanych deportacją

Bolesławiec - Informacje: Mieszkanie dla repatriantów
Bolesławiec (fot. Urząd Miasta)

Pomoc dla repatriantów to również wyrównanie krzywd społecznych spowodowanych deportacją.

W Bolesławcu będzie mogła osiedlić się rodzina w ramach repatriacji. Radni uchwalili, iż Gmina Miejska Bolesławiec zobowiązuje się do zapewnienia warunków do osiedlenia się jednej rodziny (nie określając jej imiennie) w ramach repatriacji.

Repatrianci mogą liczyć w Bolesławcu na wyposażone mieszkanie przy ul. Piotra i Pawła 1, na warunkach umowy najmu zawartej na czas niekreślony, ze zwolnieniem z zapłaty czynszu przez okres 24 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu, z wyłączeniem kosztów eksploatacyjnych.

Mieszkanie położone jest w centrum miasta,  na pierwszym piętrze i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju (razem 57,56 m2 ). Wyposażone jest w instalację wodno - kanalizacyjną, gazową, elektryczną.

Rodzina może liczyć również na pomoc w uzyskaniu zatrudnienia lub rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych i administracyjnych, związanych z osiedleniem się na terenie Bolesławca. Pomoc dotyczy także pokrycia kosztów tłumaczenia i innych kosztów związanych z uzyskaniem polskich dokumentów, rejestracji w urzędzie pracy, uprawnień rentowych i emerytalnych, itp.

 

Ustawa o repatriacji mówi, iż repatriantem  jest osoba, która przybyła do Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wizy krajowej wydanej w celu repatriacji z zamiarem osiedlenia się na stałe.

Wiza taka może być wydana osobie pochodzenia polskiego i przed dniem wejścia w życie ustawy zamieszkiwała na terenie obecnych Republik Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Kirgiskiej, Tadżykistanu, Uzbekistanu oraz Gruzji, Turkmenistanu albo azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej. Wiza ta może być również wydana małżonkowi i zstępnym do czwartego stopnia ww. osoby oraz ich małżonkom. Osoby te nabywają obywatelstwo polskie z mocy prawa z dniem przekroczenia granicy RP.

Jednym z warunków otrzymania tej wizy jest potwierdzenie posiadania warunków do osiedlenia. Dokumentem potwierdzającym ten fakt jest m.in. uchwała rady gminy zawierająca zobowiązanie do zapewnienia warunków do osiedlenia przez okres nie krótszy niż 2 lata. Natomiast gminie, której rada gminy podjęła uchwałę, w której zobowiązała się do zapewnienia lokalu mieszkalnego nieokreślonemu imiennie kandydatowi na repatrianta i do zawarcia na czas nieokreślony umowy nadającemu tytuł prawny do lokalu mieszkalnego, udziela się dotacji z budżetu państwa.

-Dotacja z budżetu państwa na zadania własne gminy do kwoty 200.530,- czyli do wysokości kwoty stanowiącej równowartość iloczynu 55 m 2 powierzchni użytkowej lokalu i wysokości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m 2 na terenie danego powiatu ogłaszanego przez wojewodę, obowiązującego w dniu złożenia wniosku przez gminę do wojewody.

W przypadku miasta Bolesławca koszt odtworzenia 1m 2 wynosi 3646 zł na podstawie Obwieszczenia Wojewody Dolnośląskiego z dnia 27 września 2017 r. w sprawie ustalenia wysokości wskaźników przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1m 2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

Dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu, adaptacji (w tym w ogrzewanie gazowe), podstawowe meble, sprzęt AGD i inne niezbędne do zamieszkania wyposażenie.

 


 

 

(Urząd Miasta)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Ciemnokasztanowa Kolczurka   18 lutego 2018r. o 10:28

~~Ciemnokasztanowa Kolczurka
Zdjęć: 0
Postów:

~~Cyklamenowy Dziurawiec napisał(a):
Idiotów nie brakuje, brakuje słów.

kacap sie odezwal woon z naszej krainy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Granatowoszary Groszek   18 lutego 2018r. o 12:55

~Granatowoszary Groszek
Zdjęć: 0
Postów:

Gdyby mniej pieniążków rząd prl2 wrzucał w bezdenne błoto Ukrainy, mógłby ściągnąc do kraju znacznie więcej repatriantów. Jedno mieszkanie w 38 tysięcznym mieście? Wstyd i sromota! Jak jewrokołchoz przyciśnie to znajdą się mirszkania i zasiłki dla tysięcy tzw "uchodźców".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Płomiennoruda Jodła   18 lutego 2018r. o 23:53

~Płomiennoruda Jodła
Zdjęć: 0
Postów:

Ale numer toż to szok!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnozielony Jaśminowiec   20 lutego 2018r. o 13:16

~~Jasnozielony Jaśminowiec
Zdjęć: 0
Postów:

szkoda że dla naszych nie ma mieszkań
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Migdałowy Agrest   20 lutego 2018r. o 13:27

~~Migdałowy Agrest
Zdjęć: 0
Postów:

Śmiało Polska powinna ściągnąć ok. 2 mln osób ze wschodu, Polaków i wszystkich podających się za Polaków, ale bez żadnej pomocy i przywilejów. Tak jak Polacy startują od zera na zachodzie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

REKLAMA Netia zaprasza