ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3937, 15 sierpnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy

BolecForum

Bolecnauci komentują
Parzyce z płaczem żegnają okręgówkę?


Nowe informacje
Parzyce z płaczem żegnają okręgówkę
14 marca 2018r. godz. 10:51, odsłon: 12891

- Brak dofinansowania z urzędu gminy zmusił władze klubu piłkarskiego do rezygnacji - mówi prezes Bronisław Kopeć.

Bolesławiec - Informacje: Parzyce z płaczem żegnają okręgówkę
TS Parzyce (fot. TS Parzyce)

Znakomita gra i awans z pierwszego miejsca do ligi okręgowej drużyny piłkarzy TS Parzyce z małej miejscowości w gminie Nowogrodziec był szeroko opisywany przez lokalne media. Szczególnie podkreślano fakt, że drużyna z Parzyc w pokonanym polu zostawiła nawet BKS Bolesławiec. Zaangażowanie piłkarzy, działaczy i mieszkańców Parzyc było przez wiele osób doceniane. Dość powiedzieć, że na awans zawodnicy w pełni zasłużyli, na 26 spotkań drużyna wygrała 21. Na swoim boisku nie przegrali żadnego meczu. Drużyna bardzo spontanicznie za swój sukces dziękowała wszystkim kibicom, sympatykom oraz rodzinom.

- Łączy nas piłka - mówili swoim kibicom piłkarze. - Ten sukces zobowiązuje nas do ciężkiej pracy i będziemy grać o najwyższe cele w klasie okręgowej. Razem możemy więcej, liczymy na Wasze wsparcie - dodawali.

Optymizm jednak szybko minął, okazało się, że boisko w Parzycach nie jest przygotowane do przyjęcia zawodników ligi okręgowej do zawodów piłkarskich, brak mu odpowiedniej infrastruktury.

Udało się jednak dojść do porozumienia z OZPN w Jeleniej Górze i w rundzie wiosennej wszystkie mecze Parzyce rozegrały na wyjeździe, po to aby w tym czasie przygotować boisko we wsi do rozgrywek w rundzie wiosennej. Wszyscy byli pewni optymizmu. Do czasu kiedy okazało się, że nie dostaną spodziewanego dofinansowania od Gminy Nowogrodziec. Wystąpili o 73 tysiące złotych dotacji - dostali 27 000.

Na nic stały się ambitne cele, przyjazne nastawienie kibiców, moralne wsparcie. Realia okazały się inne. Brak pieniędzy, brak sponsorów i brak konkretnych rozmów doprowadziły do tego, że podjęto niepopularne, drastyczne decyzje, powodujące praktyczne wycofanie się Parzyc z rozgrywek ligi okręgowej.

Członkowie Towarzystwa Sportowego z Parzyc w piśmie skierowanym do burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha poinformowali, że na zebraniu zarządu podjęli decyzję o rezygnacji z prowadzenia działalności Towarzystwa Sportowego Parzyce. Powodem rezygnacji jest brak dotacji z urzędu gminy na prowadzenie rozgrywek drużyny seniorów w lidze okręgowej w rundzie wiosennej 2018. Brak infrastruktury sanitarnej na boisku w Parzycach skutkuje niedopuszczeniem do rozgrywek piłkarskich przez OZPN Jelenia Góra. Rezygnacja z dalszego prowadzenia drużyny spowodowana jest również brakiem współpracy i pomocą Urzędu Gminy Nowogrodziec.

- Otrzymaliśmy 27 tysięcy złotych od burmistrza Roberta Relicha na prowadzenie drużyny seniorów w lidze okręgowej oraz dwóch drużyn młodzieżowych, które zgodnie z regulaminem OZPN Jelenia Góra muszą uczestniczyć w rozgrywkach. Dla przykładu klub Sparta Zebrzydowa wystepujący w tej samej klasie rozgrywek co my otrzymał 55 tys. zł, a drużyny klasy B, z Gościszowa i Gierałtowa - po 23 tys. zł. - mówi wiceprezes zarządu TS Parzyce, Wiesław Szajwaj. - To dla nas jest co najmniej niezrozumiałe. Nie mamy środków finansowych na prowadzenie drużyny, nie możemy się w tej sprawie porozumieć z burmistrzem, pomaga nam w tym radna z Parzyc, ale też nic nie może zrobić. Drużyna seniorów składa się z 29 zawodników, w tym 9 razem z trenerem jest spoza naszej gminy, nie można wysokiego poziomu gry utrzymać od razu tylko zawodnikami z naszej gminy. Większość meczy w rundzie jesiennej graliśmy na wyjazdach, bo nie mieliśmy na naszym boisku infrastruktury koniecznej do przyjmowania drużyn i sędziów - brakuje tu wody. Chcieliśmy, aby przez czas przygotowania stadionu rozgrywać mecze w Nowogrodźcu, burmistrz się na to nie zgodził - dodaje.

- Często przychodzili do mnie mieszkańcy Parzyc i pytali dlaczego zawodnicy z tej wsi nie mogą grać w tym zespole, tylko do składu wstawia się zawodników spoza gminy Nowogrodziec. Były mecze gdzie w składzie było nawet dziesięciu piłkarzy spoza gminy, dlatego rozumiem oburzenie mieszkańców - mówi burmistrz Robert Relich. - Ja jestem zobowiązany wykonywać Uchwały Rady Miasta i Gminy dotyczące finansowania sportu, szczególnie dzieci i młodzieży w gminie. Co też w tym przypadku zrobiłem. Jestem otwarty na dalszą współpracę - dodaje.

Czy drużyna z Parzyc przetrwa to "trzęsienie ziemi" - nie wiadomo. Jedno jest pewne - zapał ludzi i ich zaangażowanie zostały podeptane i chyba nie da się ich szybko przywrócić.(Kazimierz Marczewski)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 29 30 31 32 33 34

~~Liliowobiała Inkarwilla   25 marca 2018r. o 18:26

~~Liliowobiała Inkarwilla
Zdjęć: 0
Postów:

~~Jasnozielony Wrzos napisał(a):
Nic nie może cieszyć gdy gmina jest skłócona , skłócone są wsie wewnętrznie. Ta sytuacja odpowiada tylko lokalnym politykom i oni są za to odpowiedzialni.

Kogo uważasz za lokalnych polityków tych radych którzy nigdy nie sprzeciwiają się burmistrzowi ? jedyną osobą która z tego procederu czerpie korzyści to jest Burmistrz bo to on dzieląc pieniądze nie swoje zbija na tym kapitał .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitnoszara Metasekwoja   25 marca 2018r. o 19:21

~~Błękitnoszara Metasekwoja
Zdjęć: 0
Postów:

~~Jasnozielony Wrzos napisał(a):
Nic nie może cieszyć gdy gmina jest skłócona , skłócone są wsie wewnętrznie. Ta sytuacja odpowiada tylko lokalnym politykom i oni są za to odpowiedzialni.


Ależ ci politycy mają moc skłócić całą gminę. A ludzie to bezwolne barany że tak dają się skłócić? Tak można nimi sterować?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 29 30 31 32 33 34

REKLAMA Aktivmed zaprasza
Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - serwis specjalny
Pamiętajmy o bezpieczeństwie! Pamiętajmy o bezpieczeństwie!