ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3937, 15 sierpnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Netia zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem wiertarki!


Tekst zlecony
Rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem wiertarki!
16 marca 2018r. godz. 19:21, odsłon: 3103

Gdy planujesz kupno wiertarki, musisz wiedzieć o podstawowych rzeczach.

Bolesławiec - Informacje: Rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem wiertarki!
(fot. Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem wiertarki!)

Bez dwóch zdań jest to jedno z narzędzi podstawowych, które ma przeznaczenie nie tylko warsztatowe, ale po prostu przydaje się do wykonywania prostych prac w gospodarstwie domowym. Wieszanie obrazków na ścianach, montaż żyrandoli czy innych źródeł oświetlenia, proste remonty – lista możliwości jest naprawdę dosyć długa.

Gdy planujesz kupno wiertarki, musisz wiedzieć o podstawowych rzeczach. Jakich? Przeczytaj porady od fachowców ze sklepu techniczno-narzędziowego EBMiA.pl

Różne typy wiertarek

Biorąc pod uwagę różnice w parametrach, dzielimy wiertarki na parę różnych typów. Pierwsza to ręczna wiertarka, którą napędzamy z pomocą naszych własnych mięśni. Doskonała do robienia otworów w surowcach miękkich, ale już przy ścianach przy twardym drewnie, nie mamy czego z nią szukać. Typ drugi to bez udarowe wiertarki do użytku amatorskiego. Mają moc w przedziale od 500 do 700 W. Z podstawowymi domowymi pracami poradzą sobie wprost świetnie. Jednakże wielogodzinna eksploatacja po prostu je zamęczy. Do prac dłuższych lepiej sięgać po udarowe wiertarki, które mamy dostępne w dwóch odmianach. Pierwsza to amatorska, o mniejszej mocy. Druga – profesjonalna, z mocą większą. Następna kategoria to wiertarko-wkrętarki akumulatorowe. Zasilane są energią elektryczną, która pochodzi z baterii. Dodatkowa funkcja wkręcanie oraz wykręcanie śrub, znacznie zwiększa zakres wykonywanych prac.Jeszcze młotowiertarki – narzędzia specjalistyczne, które wykonują otwory w betonie.Pionowe wiertarki, czyli młoty pneumatyczne to sprzęty używane w pracach drogowych – kruszą beton czy asfalt. No i ostatnie – stołowe wiertarki, specjalistycznie stosowane w warsztatach ślusarskich. Warto znać te typy, by wybrać najlepszą wiertarkę dla siebie.

Udar, czyli co?

To cecha wiertarki, która łączy dwa ruchy – posuwisty oraz obrotowy. To sprawia, że wiertarki udarowe będą mogły swobodnie robić otwory zarówno w materiałach twardych, jak i kruchych. W wiertarka c istotna jest także moc. To znaczy, ściśle wiąże się z przeznaczeniem konkretnego modelu, a także z wielkością otworów, które z jej pomocą wykonujemy. Na przykład – dla średnicy w przedziale 6-15 mm wystarczy wiertarka w przedziale mocy 450-600. świetnie sprawdzi się w domowym użytku. Jeśli mamy do zrobienia coś poważniejszego, no to trzeba wybrać model z przedziału 700-1000 W. Można nim nie tylko wiercić otwory, ale też mieszać zaprawy w większych zbiornikach.


Średnica oraz prędkość

To kolejne cechy, o których należy wspomnieć. Maksymalna średnica wiercenia jest ważna dla określenia zakresu prac, bo podaje się ją dla konkretnych surowców. A prędkość obrotowa to wyznacznik wydajności konkretnego modelu.
Uchwyt do osprzętu – jaki?

Wiertarki mają dwa rodzaje uchwytów, w których potem mocuje się wiertła. Mocniejsze – kluczykowe i bezkluczykowe, czyli samozaciskowe, które łatwiej i szybciej się obsługuje. Wiertarka to naprawdę sprzęt, który ma wiele odmian i oblicz. Pozwala wykonać różne prace, niezależnie od tego czy mają to być działania amatorskie czy też profesjonalne. W związku z tym, warto znać podstawowe cechy, ponieważ dzięki temu mamy do czynienia z lepszym wyborem i sprawniej przebiegającą pracą.

Elektronarzędzia, narzędzia ręczne, skrawające i wiele więcej mogą Państwo kupić w sklepie EBMiA.pl pod adresem - https://www.ebmia.pl/narzedzia-c-1805.html

(Zlecony tekst)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Płomiennorudy Maczek   18 marca 2018r. o 9:33

~Płomiennorudy Maczek
Zdjęć: 0
Postów:

No chyba, ze jestes sędzią, to mozesz sobie powoli ukrasć różne częsci, albo od razu calą jak nie przekracza wartosci...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szara Karagana   18 marca 2018r. o 14:39

~~Szara Karagana
Zdjęć: 0
Postów:

Kolor, pamiętajcie kolor wiertarki ma znaczenie . Kolor uosabia twoją aurę . Kolor pozwoli Ci na podejście do pracy z uśmiechem. Firmy to mit - kolor wiertarki ma znaczenie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

REKLAMA Netia zaprasza
Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - serwis specjalny
Pamiętajmy o bezpieczeństwie! Pamiętajmy o bezpieczeństwie!