ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3940, 18 sierpnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Aktivmed zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Droższa szkoła specjalna


Tylko na Bolcu
Droższa szkoła specjalna
21 marca 2018r. godz. 11:20, odsłon: 5365

- Psy szczekają karawana idzie dalej - mówił podczas konferencji starosta Karol Stasik. Krytykuje go Maciej Małkowski.

Bolesławiec - Informacje: Droższa szkoła specjalna
Podpisanie umowy na remont szkoły szpecjalnej 21.03.2018 (fot. Kazimierz Marczewski)

W środę, 21 marca 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano umowę na adaptację budynku byłej Szkoły Podstawowej przy ulicy Bankowej, na Zespół Szkół i Placówek Specjalnych. Szkoła ta ma być przystosowana do ponadstandardowych wymagań.

- Psy szczekają karawana idzie dalej - powiedział powiedział Karol Stasik jeszcze zanim doszło do podpisania umowy. Podpisanie umowy Stasik określił jako duży sukces starostwa bolesławieckiego.

Przypominamy, że szacowany przez starostwo remont miał wynieść 3,7 mln zł. brutto. Ostatecznie po kilku przetargach remontu podjęła się firma Impel Group z Wrocławia za kwotę ponad 4,7 ml zł. brutto.  Jak poinformował wykonawca, remont i adaptacja szkoły ma zakończyć się do końca listopada br.

Po podpisaniu umowy odbyła się krótka konferencja prasowa. Na pytanie zadane przez naszego dziennikarza o to, kogo i co starosta miał na myśli mówiąc o psach i karawanie Karol Stasik nie był w stanie odpowiedzieć. Słowa te najprawdopodobniej miały być krytyką radnych Impulsu Miasta, którzy twierdzą, że starostwo niepotrzebnie ogłaszało kolejny przetarg, bo z góry było wiadomo, że nikt się nie zgłosi.

- Po co ogłaszano trzeci przetarg z budżetem 3,7 mln skoro w drugim ceny oscylowały w kwocie do 5 mln? Stracono cenny czas i szkoła nie ruszy z dniem 1. września. - mówi w rozmowie z Bolec.Info Maciej Małkowski (Impuls Miasta). - Ostatnie ruchy Zarządu Powiatu dotyczące gospodarowania mieniem mogły z powodzeniem zaowocować budową nowej szkoły. Sprzedaż miastu po niskiej cenie starej przychodni na Zwycięstwa, przyszła sprzedaż miastu pałacyku na Zgorzeleckiej oraz te pieniądze przeznaczone na remont budynku na Bankowej, to kilkanaście mln zł. Budowy nowej szkoły jednak nie podjęto. Dlaczego? Ponieważ starosta stał się trzecim zastępcą prezydenta miasta, któremu na budowie nowej szkoły specjalnej, poza kampanią wyborczą, nigdy nie zależało- dodaje radny.

Do sprawy wrócimy.(Kazimierz Marczewski)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

~Pąsowy Ambrowiec   21 marca 2018r. o 21:08

~Pąsowy Ambrowiec
Zdjęć: 0
Postów:

Szok, Kaziu napisał co uważa, w wolnym medium, ku niemałemu rozczarowaniu starosty...
Jak pan śmie panie Kaziku? Trzeba pisać tak żeby się naszej władzuchni podobało. Pan starosta jako członek PO pewnie wyszeptał w myślach: "wolne sądy, wolne media". Bo demokracja i wolność słowa jest wtedy, kiedy my tak uważamy. Tak było za PRL, tak ma być i teraz.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szara Karagana   21 marca 2018r. o 21:20

~~Szara Karagana
Zdjęć: 0
Postów:

~~Oliwkowy Rozchodnik napisał(a):
Panie Kazimierzu. Jak na niezależny prywatny portal to ta relacja jest dość stronnicza. Jeżeli uznał Pan, że instytucjonalnie włączacie się w kampanię wyborczą radnego Małkowskiego to proszę to uczciwie przyznać i publikować kolejne artykuły i komentarze pana Macieja. Przecież Starosta w swojej wypowiedzi nie wymienił Pana ani radnego Małkowskiego. Uderz w stół a nożyce się odezwą?
Dlaczego połączył Pan w artykule wypowiedź Starosty z komentarzem Pana Radnego?
Co jest w końcu ważniejsze: realne rozwiązanie sprawy szkoły specjalnej czy sny o potędze i mrzonki o wybudowaniu nowej szkoły?

Przypomnij ile lat , to realne budowanie szkoły specjalnej trwa?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowa Szarotka   21 marca 2018r. o 21:25

~~Brązowa Szarotka
Zdjęć: 0
Postów:

~~Oliwkowy Rozchodnik napisał(a):
~Czarnofioletowa Kosodrzewina napisał(a):
Oliwkowy Rozchodniku.
Jakoś bardziej wierzę medium które pokazuje zdanie zarówno rządzących jak i opozycji. Ta władza widać nie rozumie że nie da się do końca kupić mediów. Ta krytyka mediów w usta członka PO brzmi co najmniej dziwnie. Taki demokrata? Wolne media? Coś się chyba komuś pomyliły czasy kiedy dyktowano, co kto ma napisać. Żenada. A o kim starosta mówił jako o psach nietrudno się domyślić, bo zdaje się tylko ten radny Małkowski umie głośno powiedzieć co o nich sądzi i ładnie ich wypunktował, co widać zabolało. A jeszcze tak niedawno prezydent był tak bardzo krytykowany przez obóz starosty... Co to się zmienilo? Strach niebytu politycznego zajrzał w oczy? A nuż jakiś okruszek z pańskiego stołu spadanie...

Ja pamiętam czerwcowe spotkanie w POWIECIE gdzie kierownictwo szkoły specjalnej , kategorycznie się sprzeciwiało, przejścia do miasta. ! Jest film na necie !

Po tej wypowiedzi nie mam już żadnych złudzeń . Państwa portal stał się tubą propagandową jednego z kandydatów. Szkoda,że aż tak stronniczą. A tak na marginesie to Pan Radny nie piastował funkcji wiceprezydenta? Nie miał realnego wpływu na wybudowanie przez miasto szkoły specjalnej? Nie przyjmował delegacji nauczycieli ze szkoły specjalnej? Wierzyć mi się nie chce że ktoś popadł w pomroczność jasną. To małe miasteczko i ludzie dużo pamiętają. Może więc ostrożniej z tą krytyką.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szara Karagana   21 marca 2018r. o 21:37

~~Szara Karagana
Zdjęć: 0
Postów:

Kaziu złamał Konstytucje ! konstytucja !konstytucja!konstytucja! a i , wolne sądy , wolne sądy , wolne sądy - od złodziei !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szmaragdowozielony Winorośl   21 marca 2018r. o 22:27

~~Szmaragdowozielony Winorośl
Zdjęć: 0
Postów:

Należy rozliczyć władze miasta i powiatu z obietnic wyborczych złożonych mieszkańcom w wyborach samorządowych 2014r. zwłaszcza ,że są aktualnie koalicjantami od ponad 1,5 roku.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kruczoczarna Cebula   22 marca 2018r. o 5:18

~Kruczoczarna Cebula
Zdjęć: 0
Postów:

Panie starosto, zarzuca pan panu Marczewskiemu, że nie napisał informacji tak, jakby pan to sobie życzył, a proszę sobie przypomnieć jak zbył i potraktował pan pana redaktora kiedy zadawał panu pytania. Niech pan sobie przypomni te imprertynencję, to okazywanie wyższości i spoufałość, która na oficjalnej konferencji i w sumie nigdzie nie przystoi. To pan jest od odpowiadania na pytania a nie wybieraniu sobie pytań. Na kolejne konferencje proponuje zapraszać media, które chodzą na pańskim krótkim postronku. Wówczas będzie pan miał pewność, że niewygodne pytania nie padną.
- użytkownik FB.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ziemistoszary Kuflik   22 marca 2018r. o 9:32

~~Ziemistoszary Kuflik
Zdjęć: 0
Postów:

Pan Prezydent Miasta wyda do końca roku: 5 755 567 zł na " Aranżację i zagospodarowanie terenu nad Bobrem pod funkcję sportowo – rekreacyjną”, więc budowa Szkoły Specjalnej przy tym zadaniu to pikuś :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szmaragdowozielony Winorośl   22 marca 2018r. o 17:40

~~Szmaragdowozielony Winorośl
Zdjęć: 0
Postów:

Orlik na Komuny Paryskiej ważniejszy od szkoły specjalnej.Przykładów radosnej twórczości inwestycyjnej miasta i powiatu można mnożyć.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

REKLAMA NC+ zaprasza
Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - raport specjalny
Ceramiczny pociąg przyjechał do Bolesławca

Specjalny pociąg Kolei Dolnośląskich przywiózł turystów. NA ŻYWO!