ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4366, 18 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo20 kwietnia 2018r. godz. 18:40, odsłon: 13310, Kazimierz Marczewski
Syf, chlew, pobojowisko, bezwład, śmietnik to słowa, które częściowo obrazują to co zobaczyliśmy przy ulicy Kościuszki.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiecka, śmieciowa rewia wstydu Bolesławiecki śmieciowy konwój wstydu (fot. Kazimierz Marczewski)

Pięć lat temu na portalu Bolec.Info pisaliśmy o nielegalnym wysypisku, zwałowisku śmieci jaki powstał w okolicach marketu "Mrówka" przy ulicy Kościuszki w Bolesławcu. Apelowaliśmy wtedy do władz miasta o spowodowanie oczyszczenia tego terenu, mieszczącego się w okolicach zbiornika wodnego w kształcie podkowy"Piachy", wykorzystywanego przez mieszkańców Bolesławca do wypoczynku, a przez wędkarzy do łowienia ryb.

Kilka dni dni temu otrzymaliśmy wiadomość od Czytelnika Bolec.Info (dane do wiadomości Redakcji), który zwrócił naszą uwagę na ten teren.

- Błagamy was zajmijcie się tą sprawą i pomóżcie oczyścić ten teren - pisze do Bolec.Info rozgoryczony mieszkaniec Bolesławca. - Często z dziećmi jeździmy tędy na rowerowe wycieczki, takiego bałaganu i syfu nie można tolerować - dodaje.

Po informacji uzyskanej od bolesławianina pojechaliśmy na miejsce. To, co zobaczyliśmy trudno opisać, dlatego pozwolimy nazwać to w kilku słowach: syf, bajzel, rozgardiasz, burdel na kółkach, pobojowisko, gnój. Ten teren to taka "Bolesławiecka, śmieciowa rewia wstydu".

Stan tego miejsca pokazuje brak jakiejkolwiek opieki ze strony władz, Rady Miasta, straży miejskiej, policji, sanepidu i innych. Możemy to także nazwać po imieniu to: bezradność, impotencja, nieruchawość, paraliż w działaniu, odrętwienie, skostnienie, tępota i zgnuśnienie.

Na tym terenie spotykamy szczury, myszy, karaluchy, robactwo i inne paskudztwo, roznoszące choroby. Po pozostawionych butelkach widać, że na tym terenie spożywany jest alkohol.

Prezentujemy film wideo wykonany 20 kwietnia 2018r. Nagranie to równocześnie przesyłamy do: prezydenta Piotra Romana, Rady Miasta, sanepidu, straży miejskiej, policji, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i innych instytucji.

.

Przypominamy także nasz artykuł sprzed pięciu lat: Zaśmiecony Bolesławiec

Informujemy,  że zgodnie z tzw. "Ustawą śmieciową",

art. 3: Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania. Dzisiaj nikt nie zwalnia prezydenta miasta, od obowiązku dbania o czystość i porządek w całym obszarze miejskim. Zważywszy, że ma on do tego odpowiednie służby, straż miejską, mnóstwo urzędników, firmę zajmującą się utylizacją śmieci. Jednym słowem wszystko, co jest potrzebne do utrzymania porządku i czystości. Nie do przyjęcia jest np. opinia, że to pobojowisko znajduje się na terenie prywatnym, dlatego nic nie można zrobić.

Publicznie pytamy:

  1. Kto lub co przeszkadza władzom miasta Bolesławiec, Radzie Miasta  w utrzymaniu porządku i czystości na tym obszarze miasta Bolesławiec?
  2. Co powoduje, że zarządzający miastem ceramiki są w tym przypadku bezradni?
  3. Co robią inspektorzy ochrony środowiska, sanepidu, straż miejska, policja i inni aby ochronić przyrodę w obszarze Bolesławca od totalnej degradacji?
  4. Dlaczego naraża się mieszkańców, zwierzęta, tolerując totalny bałagan, na utratę zdrowia i życia?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Czerwonobrązowa Żurawka   20 kwietnia 2018r. o 19:30

~Czerwonobrązowa Żurawka

Postów:

Redakcja nazwała rzeczy po imieniu i bardzo dobrze.Czas otworzyć oczy tym wszystkim ,którzy otrzymują pensje z naszych podatków.Brawo!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowy Rozchodnik   20 kwietnia 2018r. o 19:39

~~Oliwkowy Rozchodnik

Postów:

Wystarczy wszystkich lupmów z okolic kościuszki i łąki z mieszkań socjalnych wypieprzyć i będzie porządek. Te pijackie menela które otrzymują kasę z mopsu i non stop udają się na pobliską stacje lukoila na kościuszki tam kupują alkohol w ilościach hurtowych a następnie spożywają w wyżej wymienionym miejscu bądź na ogródkach działkowych na przeciwko stacji paliw . Dodam że mają obdartusy i lenie śmierdzące co uczciwie ani jednego dnia nie przepracowały dodatkowo mają całkowicie w dupie że taki syf robią gdyż to un ich jest normalne i w żaden sposób niereformowalne
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rdzawozłota Azalia   20 kwietnia 2018r. o 19:44

~Rdzawozłota Azalia

Postów:

Żal ci dupsko ściska śmieciu:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Wiesiołek   20 kwietnia 2018r. o 19:50

~~Szary Wiesiołek

Postów:

śmieci widoczne na zdjęciach to odpady poremontowe, ''bidoty'' na remont nie stać
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rdzawozłota Azalia   20 kwietnia 2018r. o 19:51

~Rdzawozłota Azalia

Postów:

A gdzie szacunek do człowieka. Redakcja ma pieniążki i pierd..i na ludzi,że ten to taki i owaki. Gdzie szacunek do życia człowieka? Promuje gazeta tylko gówno. Bieda jest jak kasy nie ma i człowiek upada na dno. Może pracodawcy żyją dostatnie i piją za tych "meneli".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Karmelowopłowy Kleome   20 kwietnia 2018r. o 20:14

~~Karmelowopłowy Kleome

Postów:

~Rdzawozłota Azalia napisał(a): A gdzie szacunek do człowieka. Redakcja ma pieniążki i pierd..i na ludzi,że ten to taki i owaki. Gdzie szacunek do życia człowieka? Promuje gazeta tylko gówno. Bieda jest jak kasy nie ma i człowiek upada na dno. Może pracodawcy żyją dostatnie i piją za tych "meneli".


Panie hipokryto. Pijesz do redakcji, że nie mają szacunku do drugiego człowieka, a dwa posty wyżej sam wyzywasz innego forumowicza od śmieci:

~Rdzawozłota Azalia napisał(a): Żal ci dupsko ściska śmieciu:)


Zacznij zmianę od siebie,a potem wymagaj od innych.

Ech, mój kraj, taki piękny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Karminowoczerwony Pierwiosnek   20 kwietnia 2018r. o 20:35

~Karminowoczerwony Pierwiosnek

Postów:

Zbiornik wodny "podkowa" jest na zabobrzu. To są" piachy".
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieski Żywotnikowiec   20 kwietnia 2018r. o 20:39

~~Niebieski Żywotnikowiec

Postów:

My jesteśmy taką nacją że lubimy i robimy w około siebie bałagan wystarczy pojechać nad byle leśną dróżkę , zagajnik , zbiornik wodny i wszystkie drogi w powiecie zasypane śmieciami po rowach to jesteśmy my, mieszkańcy tego Miasta i Powiatu ..po prostu robimy sami chlew i trzodę a uważamy się nie wiadomo za co i dlatego nie mamy porządnego Szpitala , dróg , ulic , porządnych sklepów tylko nasr. .....galerii i pełno śmiecia tak było jest i będzie dalej .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>