ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4589, 28 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Dom Seniora zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


8 maja 2018r. godz. 13:48, odsłon: 5996, Bolec.info
Podróżni zostali bez transportu
Bolesławiec - Informacje: Problematyczny rozkład jazdy Dworzec PKS w Bolesławcu (fot. Wojtek Szoka)

Z początkiem maja wszedł w życie nowy rozkład jazdy autobusów PKS Bolesławiec. Jednak nowe godziny jazdy to nowe problemy.


Jednym z nich jest brak sensownej godziny powrotu dla dzieci po zajęciach lekcyjnych do domu.
O tym problemie poinformował nas między innymi jeden z naszych czytelników - Pan Tomasz. Jego córka utknęła wczoraj w Bolesławcu ponieważ autobus, którym zazwyczaj podróżowała do domu w Osiecznicy został przeniesiony z godziny 16:10 na godzinę 15:10. Najbliższy kolejny transport oferowany przez PKS był dopiero o godzinie 21:20. „W przypadku kiedy dziecko kończy zajęcia po 8h i doliczymy do tego zajęcia dodatkowe nie ma szans aby zdążyła na autobus do domu” - podaje przykład Pan Tomasz.

„Korzystamy z usług PKSu ponieważ mamy wykupiony bilet miesięczny dla córki” - Mówi nam Pan Tomasz, jednocześnie wskazując na rażący brak informacji o tak znaczącej zmianie w rozkładzie jazdy - „ Nie było żadnej informacji o zmianie rozkładu, ani w autobusie, ani na dworcu. Córka o zmianie dowiedziała się w kasie”. Sprawdziliśmy, jedyną informacją o zmianie jest nowy rozkład jazdy, który wisi z informacją, że obowiązuję od 2 maja 2018 roku. Dla osób podróżujących  od jakiegoś czasu i pamiętających rozkład była to dość nieprzyjemna informacja, a w niektórych przypadkach - tak jak w przypadku Pana Tomasza - była to wręcz sytuacja podbramkowa, burząca plan dnia.

„Problemem by nie była zmiana gdyby nie brak możliwości wykupienia połówkowego biletu miesięcznego, w przypadku kiedy córka kończy zajęcia szkole koło 15:30 i ma zajęcia dodatkowe jest praktycznie uziemiona w Bolesławcu do 21:00” - mówi Czytelnik.

W parze ze zmianą rozkładu jazdy autobusów przyszła podwyżka cen biletów. Na przykładzie biletu miesięcznego jest to 10 złotych na miesiąc. „Nie byłoby to problemem bo ceny paliw idą w górę, ale w momencie kiedy rozkład jest tak niekorzystny dla podróżującego taka podwyżka jest nie na miejscu”.  

Tak duże okienko czasowe popołudniu bez autobusu czy busa jest nie do zaakceptowania dla wielu podróżnych, którzy kończą szkołę, zajęcia dodatkowe lub pracę w godzinach popołudniowych.

Jak powiedział nam prezes PKS Bolesławiec - Jacek Subik, w przypadku podwyżki cen biletów jest to spowodowane tym, że przewoźnik jakim jest PKS Bolesławiec działa na zasadach komercyjnych, nie jest dotowany z pieniędzy powiatowych czy miejskich jak to jest w przypadku MZK.
Podwyżki biletów oraz zmiany w rozkładzie linii są podyktowane czynnikiem ekonomicznym - opłacalnością trasy, cenami biletów oraz zmianami w organizacji ruchu, na przykładzie drogi do Lwówka Śląskiego.

Zmiany na linii do Ołoboku (w tym do Osiecznicy) wynikają z niskiej frekwencji na linii i braku opłacalności częstej liczby połączeń. Jak również dowiedzieliśmy się od przedstawiciela PKSu, informacja o zmianie i usunięciu połączeń widniała do końca kwietnia na dworcu w Bolesławcu.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Ciemnozielona Ułudka   8 maja 2018r. o 14:07

~Ciemnozielona Ułudka

Postów:

Tak samo ze Szczytnicą było. Zabrali wydaje mi się najważniejszy kurs o 22:25, którym ludzie wracali do pracy i co? I ludzie zostali bez transportu. Do tej chwili są osoby, które łapią po 22giej stopa, żeby wrócić z pracy w Bolesławcu do Szczytnicy lub zwalniają się wcześniej z pracy żeby biec na pkp i z Tomaszowa idą po ciemku przez las na osiedle lub na wieś. Skoro trzeba ciąć koszty to można zminimalizować kursy do i z Szczytnicy przez Tomaszów do kursu o 5 do miasta i po 22 do Szczytnicy. Resztę kursów przejmie konkurencja.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

mir.ko   8 maja 2018r. o 14:51

mir.ko

Postów: 2850

Na polkowice chyba nic już nie lata
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Bodziszek   8 maja 2018r. o 15:10

~~Szary Bodziszek

Postów:

BO TO PAŃSTWOWE JEST. A państwowe nie jest dla czarnego luda .Jednym dają darmowe autobusy a inni muszą stopem latać. Co to jest ? To jest nic innego jak łapanie elektoratu.Kampania dla pelikanów.
500 + dają na zanętę a 1500 zabierają realnie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kanarkowa Aksamitka   8 maja 2018r. o 15:11

~~Kanarkowa Aksamitka

Postów:

To jest problem mentalny mieszkańców powiatu. Mówią na PKS relikt komuny tylko jeszcze nie ogarnęli tematu opłacalności prowadzenia biznesu.
Prywatny przewoźnik po dwoje ludzi na przystanku nie pojedzie bo mu się nie opłaca i kursu nie będzie a jak samorządowy PKS pojedzie to będą szczekali że drogi w utrzymaniu i z podatków :)
Dlatego PKS nie jedzie ,ale też szczekają dlaczego nie przyjechał.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązoworudy Złotlin   8 maja 2018r. o 18:11

~Brązoworudy Złotlin

Postów:

Dziadostwo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązoworudy Złotlin   8 maja 2018r. o 18:12

~Brązoworudy Złotlin

Postów:

Dziadostwo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieski Żywotnikowiec   8 maja 2018r. o 20:07

~~Niebieski Żywotnikowiec

Postów:

PKS Bolesławiec był i jest szeroko znany z tego w całym kraju że zawsze na opak ...tak było jest i będzie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnolawendowy Gajowiec   8 maja 2018r. o 23:29

~Jasnolawendowy Gajowiec

Postów:

Ponad 20 lat prywatni przewiznicy dobijaja peks realizujac najoplacalniejsze korsy ! I ktoto nato.. zezwala...woza tam gdziesie opyla.a reszte biednych ludzi maja gdzies
.pks powinien woziz ludzi wszedzie.. itylko on.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

reklama Dom Seniora zaprasza!
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!