ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3853, 23 maja 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA NC+ zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Antyrakowe szczepionki za darmo


Antyrakowe szczepionki za darmo
11 października 2012r. godz. 20:21, odsłon: 2403

Powiat Bolesławiecki przystąpił do realizacji „Pilotażowego programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)”.

Bolesławiec - Informacje: Antyrakowe szczepionki za darmo
(fot. źródło: Wikipedia)

Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych i dotowanych przez Powiat Bolesławiecki.

W ramach programu zostanie przeprowadzona edukacja zdrowotna dotycząca zapobiegania zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) wraz ze szczepieniami dziewcząt przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Powyższe działania rozpoczną się w październiku 2012 r. Realizatorem programu jest Przychodnia „FONS VITAE” zlokalizowana w Bolesławcu, ul. Karola Miarki 29.

Co to jest HPV?

Główną przyczyną raka szyjki macicy są onkogenne typy wirusa HPV(Human Papilloma Virus), a na kontakt z wirusem może być narażona każda młoda kobieta. ak szyjki macicy jest poważnym problemem zdrowotnym w Polsce. Co roku stwierdza się ok. 4.000 nowych przypadków zachorowań, a około 2.000 kobiet umiera.

W europejskiej statystyce zachorowalności i umieralności Polska zajmuje drugie miejsce. Właściwe działania profilaktyczne pozwalają na znaczne ograniczenie problemu, jakim jest rak szyjki macicy. Optymalną formą profilaktyki jest połączenie szczepień ochronnych u nastolatek z regularnie wykonywaną cytologią w późniejszym wieku. Wiele matek uważa, że rak szyjki macicy nie stanowi zagrożenia dla ich nastoletnich córek, a tym samym nie interesują się profilaktyką. A przecież profilaktyka pierwotna poprzez szczepienia ochronne jest najskuteczniejsza u dziewcząt przed kontaktem z onkogennymi typami wirusa HPV.

Wiele krajów Europy zdecydowało o refundacji szczepień w profilaktyce szczepień raka szyjki macicy i realizuje programy szczepień populacyjnych. W Polsce szczepienia przeciw HPV są w Programie Szczepień Ochronnych jako zalecane. To zobowiązuje do wzmożonego działania na rzecz zdrowia młodego pokolenia dziewczynek, przyszłych kobiet. Rak szyjki macicy w Polsce (podobnie jak na świecie) jest drugim co do częstości występowania (po raku piersi) nowotworem złośliwym u kobiet pomiędzy 15 a 44 rokiem życia. W Polsce w 2007 r. rozpoznano raka szyjki macicy u 4.057 kobiet, a 1.907 kobiet zmarło z tego powodu. Wskaźniki zapadalności i umieralności utrzymują się na stałym poziomie od kilku lat.

Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia oraz wielu międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych (ginekologicznych, onkologicznych) optymalna profilaktyka szyjki macicy obejmuje zarówno profilaktykę pierwotną (doradztwo oraz szczepienia), w celu zapobiegania zakażeniom HPV, należącym do wysoce onkogennych typów, oraz profilaktykę wtórną (wczesne wykrywanie dysplazji i raka – przesiewowe badania cytologiczne) i leczenie nieprawidłowości w obrębie błony śluzowej szyjki macicy. Warunkiem powodzenia realizacji programów profilaktycznych jest budowanie świadomości społeczeństwa w zakresie możliwości zapobiegania i wczesnego wykrywania oraz leczenia choroby. W realizacji tego zadania ważną rolę spełniają lekarze pediatrzy i lekarze rodzinni.

W 2006 i 2007 r. Europejska Agencja Leków zarejestrowała i dopuściła do stosowania w Europie (w tym w Polsce) dwie szczepionki przeznaczone do profilaktyki zmian przednowotworowych szyjki macicy oraz raka szyjki macicy związanych przyczynowo z zakażeniem HPV.

Prognozuje się, że zachorowalność na raka szyjki macicy cały czas będzie rosła, jeśli nie podejmie się kroków w zakresie edukacji młodzieży i rodziców oraz pełnej profilaktyki związanej z tą chorobą i powodującym ją wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Połączone działania, a w szczególności szczepienia dziewcząt przeciwko HPV, powinny przynieść wymierne efekty – zmniejszyć wysoką zachorowalność i umieralność Polek na raka szyjki macicy, w tym mieszkanek naszego Powiatu.(bolec.info/Starostwo Powiatowe)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

Pannazdzieckiem   16 maja 2018r. o 22:35

Pannazdzieckiem
Zdjęć: 0
Postów:

~~Malachitowy Groszek napisał(a):
Statystyki mówią, że tylko ok. 4% nowotworów szyjki macicy jest wywołana wirusem , na który jest ta szczepionka. Dlaczego jeżeli te szczepionki są tak zdrowe i dobre to próbuje się różnych metod aby je wcisnąć. Jak zwykły obywatel świadomie sie na to nie decyduje to przekonuje się urzedników państwowych do tego aby w swoich okręgach oferowac to mieszkańcom za tzw. darmo. Nic nie ma " za darmo" -to my mieszkańcy za to placimy bo sa to pieniadze z Naszych podatków. I jezeli chodziłoby tylko o pieniądze ale tu idzie o nasze zdrowie. Jezeli ktoś nie interesuje się tematyką szczepień to proszę zaczerpnąć w internecie informacji ludzi którzy się zaszczepili i jakie są tego skutki. Na swiecie jest tez duzo ludzi którzy pomimo szczepień też zachorowali. na ten nowotwór. Firmy farmaceutyczne robią dużo aby tą konkretną szczepionka szczepić też chłopców. Dla firm farmaceutycznych liczy się tylko zysk a nie nasze zdrowie i malo tego im więcej powikłań tym dla nich lepiej bo będą mieć wiecej klientów na kolejne leki. Włoscy naukowcy przebadali blisko 250 szczepionek dostepnych w Europie i okazało sie że tak na prawdę tylko jedna jest nie inwazyjna dla organizmu-jest to szczepionka dla koni a dokładnie dedykowana dla koni arabów. Myslę ze tylko pełna swiadomość ludzi i czucie co nam służy uchroni nas przed wieloma chorobami. W swiecie gdzie pieniądz rzadzi nie ma nic za darmo albo jest tylko z pozoru.


Amen. Cieszy fakt , że coraz więcej Ludzi wie co w trawie piszczy i żaden urzędas państwa istniejącego jedynie teoretycznie g...ó...wna nam "za darmo" rozdawać nie będzie. Problem z kapitalizmem kompradorskim , gdzie profit od sprzedaży przymusowej jest namacalny , a idea szczęścia Ludzi jest fantasmagorią polega na prostej dewizie ...chciwość . Einstein mawiał , że Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone , dołożyć trzeba jeszcze chciwość do tego zdania. Z tym , że na starość Einstein się zreflektował i stwierdził , że Wszechświat ... może mieć granice , pozostałe elementy ... bez zmian . Moje wyrazy szacunku Groszku , Pomidorze , Kluczniku :) Wiedzę trzeba szerzyć , niech tłuki ze Starostwa nadal wierzą w zbawczą siłę nowoczesnej medycyny opartej o kłamstwo i ... logikę.

... a mianowicie ...

W kapitalizmie kompradorskim z czego będzie żył lekarz , jeśli nieodwracalnie wyleczy pacjenta ? Szamani z buszu leczyli korzystając z nabytej wiedzy ponieważ chcieli pacjenta wyleczyć z choroby. Współczesna "medycyna" , jak słusznie zauważacie , kreuje pacjenta. A jak se przypomnę , że Duda podpisał nakaz szczepienia na HPV , to jasna qurwica mnie bierze , i pionki ze Starostwa Powiatowego tylko podpisują , jak Duda " prikaz z wierchuszki " .

Pytanie brzmi tak , co dla nas Ludzi jest ważne ... mamona , czy szczęście ?

Dobrej nocy Bracia Lachy , dbajmy o Piękne Słowianki :) Nie pozwólmy szczepić :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobursztynowy Miskant   16 maja 2018r. o 23:35

~Ciemnobursztynowy Miskant
Zdjęć: 0
Postów:

"W swiecie gdzie pieniądz rzadzi nie ma nic za darmo."
Koniec. Nie ma żadnego "albo"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

klucznick   17 maja 2018r. o 19:38

klucznick
Zdjęć: 0
Postów:

szczepionki dla psów są bardziej bezpieczne jak dla ludzi,taka to imbecywalnośc postępowa,człowiek do piachu pies do schroniska,tu się xdycha i tu się zdycha,pora poznać prawdę ,p D MAJEWSKA wszystko wam wyjaśni,a kto nie rozumie ten imbecyl do potęgi ,jak można własne dziecko faszerować chemią randap ołów aluminióm itd,sam się zaszczep to zobaczysz efekt końcowy,mój ojciec kiedyś się zaszczepił szcz na gypę ledwie uszedł z życiem i od tamtej pory przejrzał na oczy ,a cz ty masz oczy i mózg otwarty chyba nie,jak bym ja prowadził portal int to bym takich śmieci nie drukowł ,ale ten to drukuje ,więc jaki z tego morał,proszę ocenić samemu,moje posty nawiązują ują do groteski ,choć są bardzo poważne ,zapraszam na jou trybe ETER TV ,tam leży prawda,dobranoc goje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   17 maja 2018r. o 20:32

Pannazdzieckiem
Zdjęć: 0
Postów:

klucznick napisał(a):
szczepionki dla psów są bardziej bezpieczne jak dla ludzi,taka to imbecywalnośc postępowa,człowiek do piachu pies do schroniska,tu się xdycha i tu się zdycha,pora poznać prawdę ,p D MAJEWSKA wszystko wam wyjaśni,a kto nie rozumie ten imbecyl do potęgi ,jak można własne dziecko faszerować chemią randap ołów aluminióm itd,sam się zaszczep to zobaczysz efekt końcowy,mój ojciec kiedyś się zaszczepił szcz na gypę ledwie uszedł z życiem i od tamtej pory przejrzał na oczy ,a cz ty masz oczy i mózg otwarty chyba nie,jak bym ja prowadził portal int to bym takich śmieci nie drukowł ,ale ten to drukuje ,więc jaki z tego morał,proszę ocenić samemu,moje posty nawiązują ują do groteski ,choć są bardzo poważne ,zapraszam na jou trybe ETER TV ,tam leży prawda,dobranoc goje.


No właśnie ... imbecylowatość postępowa , podobnie jak poprawność polityczna , to wypisz , wymaluj współczesna świadomość de.ebili sterowanych ścierwomediami.

Fobiczny niepotrzebnie ścierasz się z Klucznikiem . Obu Was szanuję , za wiedzę i poglądy ... z jednym zastrzeżeniem .... Kluczniku , Ziemia jest kulą :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Buraczkowa Katalpa   17 maja 2018r. o 20:46

~~Buraczkowa Katalpa
Zdjęć: 0
Postów:

Sami eksperci od medycyny jeden od Betoniary drugi Szofer lepiej sami się zaszczepcie przeciw waszej głupocie .Podajcie jeden przykład ,że któraś z dziewcząt po tej szczepionce zachorowała .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   17 maja 2018r. o 21:30

Pannazdzieckiem
Zdjęć: 0
Postów:

~~Buraczkowa Katalpa napisał(a):
Sami eksperci od medycyny jeden od Betoniary drugi Szofer lepiej sami się zaszczepcie przeciw waszej głupocie .Podajcie jeden przykład ,że któraś z dziewcząt po tej szczepionce zachorowała .


Cieciu , masz oczy ? No to patrzaj , co Ksawery zamieścił. :) Gościu tytuje się Quwax . Nie znam gościa , ale lubię TEN INTELEKT.

No przecież , to Ksawery , jako pierwszy zamieścił info o szkodliwości szczepień , ... no dobra , jako jeden z pierwszych w tym temacie ....

pozwolę sobie zacytować ... Astromarychę , " cywilzacja , gdzie wszyscy wszystko

sprzedają skazana jest na wymarcie.

Dobrej nocy , facet bez matury Wam mówi :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Lawendowoniebieski Szczypiorek   18 maja 2018r. o 16:36

~~Lawendowoniebieski Szczypiorek
Zdjęć: 0
Postów:

I jeszcze parę faktów:
https://jarek-kefir.org/2013/08/18/szczepienie-hpv-jest-niebezpieczne/

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

klucznick   19 maja 2018r. o 9:13

klucznick
Zdjęć: 0
Postów:

~~Buraczkowa Katalpa napisał(a):
Sami eksperci od medycyny jeden od Betoniary drugi Szofer lepiej sami się zaszczepcie przeciw waszej głupocie .Podajcie jeden przykład ,że któraś z dziewcząt po tej szczepionce zachorowała .
one nie mają chorować mają umierać nie rodzić dzieci lub rodzić kalekie ,rozumiesz sedno imbecylu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2