ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3998, 15 października 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum

Bolecnauci komentują
Bez języka ani rusz


Tekst zlecony
Bez języka ani rusz
31 maja 2018r. godz. 19:46, odsłon: 4184

Znajomość języka obcego daje nieograniczone możliwości - Publiczne Liceum Oxpress zaprasza do nauki.

Bolesławiec - Informacje: Bez języka ani rusz
Publiczne Liceum Oxpress (fot. Publiczne Liceum Oxpress)

Zważając na dynamikę życia w dzisiejszych czasach nikogo nie powinien dziwić fakt, że nastolatkowie są nieco zagubieni: egzaminy, wybór szkoły, mnogość kierunków kształcenia, określenie swoich celów i jakiejś ścieżki kariery… Konieczność dokonania tak poważnych wyborów w wieku zupełnie nieproporcjonalnym do zdobytego doświadczenia, w połączeniu z naciskami ze strony otoczenia, tworzą w młodych ludziach wybuchową mieszankę zdezorientowania i frustracji. Nie mam oczywiście żadnego prawa, żeby podpowiadać czy doradzać (co jednak robię zawsze, to cecha po mamusi), ale – ale! – może warto posłuchać kogoś, kto (nie aż tak znowu dawno temu) przechodził to wszystko na własnej skórze?

Świat zmienia się w zastraszającym tempie. O ile kiedyś pula zawodów do wyboru była mniejsza i – powiedzmy sobie – bardziej oczywista, bo każda profesja wymagała posiadania określonych umiejętności, tak teraz znacząca część zajęć obejmuje całą gamę różnorodnych zdolności. Poza tym, dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymusza często konieczność przekwalifikowania się: coraz rzadziej nauczyciel jest przez całe życie nauczycielem, a księgowa księgową. Jedna rzecz pozostała niezmienna – do życia w kosmopolitycznym świecie potrzebujemy znajomości co najmniej jednego języka obcego. I nie zdziwi nikogo, że tym minimum jest angielski.

Oczywiście, każdy z nas jest inny i niektórzy już w bardzo młodym wieku wiedzą, czego chcą. Jednak znacząca większość nastolatków nie ma pojęcia, czym będzie się zajmowała albo co tak naprawdę jest ich pasją. Mają jeszcze czas, żeby to odkryć, mogą eksperymentować. Wybór wąskiego, konkretnego kierunku skutecznie to jednak uniemożliwia, blokując możliwość zmian w przyszłości. Znam osobiście wiele osób, które po dwóch latach nauki na – notabene, bardzo teraz modnym – kierunku chemiczno – biologicznym odkrywały, że w żaden sposób ich to nie pociąga, nie interesuje. Że zostanie farmaceutą nie wcale tak fascynujące, jak się wydawało, a już na pewno nie wiąże się z jakimiś szczególnymi finansowymi profitami.

Tymczasem znajomość języka obcego daje nieograniczone możliwości. Przede wszystkim umiejętność porozumienia się z praktycznie każdym człowiekiem na świecie otwiera niemal wszystkie drzwi – mało tego, dalszą, kierunkową edukację, można podjąć za granicą i w momencie, kiedy jest się na taki wybór zdecydowanie lepiej przygotowanym. Wybierając mat-fiz, biol-chem lub humana można oczywiście zdecydować się potem na wyjazd, ale koniec końców znajomość języka szybko okaże się niezbędna.
Mało tego, ucząc się intensywnie języka młody człowiek może jednocześnie udzielać korepetycji, swobodnie podróżować, nawiązywać wartościowe kontakty; ma możliwość wyjechania za granicę podczas wakacji i dorobić. Co ważne, może podjąć jakąkolwiek pracę za granicą, bo większość pracodawców organizuje dla swoich pracowników kursy i szkolenia przygotowujące do zawodu. Wystarczy tylko… znać język obcy! Ot, tajemnica sukcesu!

Publiczne Liceum Oxpress
Al. Tysiąclecia 48, 59 - 700 Bolesławiec
tel. 75 732 50 55 ( budynek Tyrankiewiczów)
75 783 38 99 ( budynek Tysiąclecia)
e-mail: oxpressdm@gmail.com
www: http://oxpress.edu.pl(Monika Pluszczewicz/Publiczne Liceum Oxpress)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Srebrzystoczarna Kolkwicja   23 maja 2018r. o 14:29

~Srebrzystoczarna Kolkwicja
Zdjęć: 0
Postów:

To dlaczego zwalniacie nauczycieli języków obcych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malinowy Tojeść   23 maja 2018r. o 15:18

~~Malinowy Tojeść
Zdjęć: 0
Postów:

~Srebrzystoczarna Kolkwicja napisał(a):
To dlaczego zwalniacie nauczycieli języków obcych?


Oj tam od razu zwalniamy ,jak się przekwalifikują na katechetów to proszę bardzo . Jest dotacja na bajanie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocistozielony Cis   25 maja 2018r. o 0:10

~Złocistozielony Cis
Zdjęć: 0
Postów:

Te kursy to nie powiem o co rozbić... W DE jak w PL, masz gware i praktycznie co region się zmienia język. Norma w każdym kraju. Nie da się nauczyć języka obcego perfekt nie mając z nim kontaktu. Praktyka zawsze się mija z teorią. Ja wyjechałem do DE bez znajomości i nauczyłem się lokalnej gwary i mowy potocznej, natomiast mój znajomy (z wykształcenia nauczyciel niemieckiego) część słow nie rozumiał, jak mu opowiadałem o tym czy tam tym. Np. Dort - tam (wg. słownika) a w Dreźnie zamiast Dort mówisz Tort. I weź to ogarnij. Z kursem jęzkowym jest jak z kursem prawa jazdy, nauczą najprostszych podstaw ale doświadczenia nabierasz wraz z praktyką.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudna Pernecja   3 czerwca 2018r. o 20:29

~~Brudna Pernecja
Zdjęć: 0
Postów:

Dlaczego na plakacie reklamującej szkołę napisane jest Bilingual High School a nie ma tego w wersji polskiej? Na czym polega dwujęzyczność w szkole?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Wybory samorządowe 2018 w powiecie bolesławieckim
Kto wygra I turę wyborów prezydenta Bolesławca? Kto wygra I turę wyborów prezydenta Bolesławca?

Do wyborów już tylko kilka dnia. Zapraszamy do głosowania w Sondzie Bolec.Info.

Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - raport specjalny
Zbierali pieniądze dla Klekusiowa Zbierali pieniądze dla Klekusiowa

Udało się podczas podróży zebrać Ceramicznym Expressem kwotę 2194,34 zł.