ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3998, 15 października 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
Praca Zapraszamy Praca w Godzieszowie

Reklama - zainstaluj Flasha

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum

Bolecnauci komentują
Rozpoczyna się rozbudowa sieci ciepłowniczej


Tekst zlecony
Rozpoczyna się rozbudowa sieci ciepłowniczej
17 czerwca 2018r. godz. 09:15, odsłon: 3699

ZEC przekazał teren zlokalizowany w obrębie Rynku pod plac budowy nowej sieci ciepłowniczej.

Bolesławiec - Informacje: Rozpoczyna się rozbudowa sieci ciepłowniczej
Rusza rozbudowa sieci ciepłowniczej (fot. UM Bolesławiec)

- Przyłączanie do sieci ciepłowniczej nowych odbiorców w rejonie Rynku jest częścią strategii likwidacji niskiej emisji dwutlenku węgla i pyłów zawieszonych w Bolesławcu oraz ma na celu poprawę stanu środowiska – mówi prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w rejonie Rynku jest jedną z największych inwestycji Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Oferta przyłączenia się do systemu ciepłowniczego została skierowana do ponad sześćdziesięciu wspólnot mieszkaniowych. Obejmuje ona dostawę ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Rozbudowa sieci zapewni również większy komfort i bezpieczeństwo. Roboty budowlane rozpoczną się od ul. Armii Krajowej.

- Wielkość inwestycji, jej specyfika, zabytkowy obręb miasta niosą liczne utrudnienia dla procesu inwestycyjnego. W związku z powyższym w okresie letnim, w kwartałach zabudowy okalających Rynek, będą pojawiać się utrudnienia w ruchu pieszo-kołowym. Pragniemy jednak dodać, iż realizacja zadania została zaplanowana w sposób umożliwiający w przyszłości przyłączanie nowych odbiorców - bez konieczności ponownego zajmowania wewnętrznych kwartałów zabudowy. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców bolesławieckiego centrum oraz wszystkich, którzy odczują niedogodności związane z tą ogromną inwestycją – informuje Rafał Koronkiewicz, prezes ZEC.

Zakład Energetyki Cieplnej prowadzi również prace budowlane w pasie zieleni pomiędzy ul. Tysiąclecia, a zabudową wielorodzinną przy ul. Jana Pawła II.

- Sukcesywnie wymieniane są sieci ciepłownicze, które budowane były w naszym mieście w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Groźba awarii spowodowanych nieuniknioną po 30-40 latach korozją rurociągów wymusza konieczność działań zapobiegawczych. Całkowita wymiana sieci jest najlepszym z nich – podkreśla R. Koronkiwicz.

W przypadku przebudowy osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. Jana Pawła II rurociągi tradycyjne przebiegające przez piwnice budynków mieszkalnych zastąpione zostaną siecią preizolowaną położoną w gruncie. Mieszkańcy budynków nie będą już narażeni na możliwość wystąpienia miejscowych rozszczelnień sieci tradycyjnej i zalania gorącą wodą sieciową ich piwnic. Dodatkowo, technologia rur preizolowanych wyposażona w przewody alarmowe pozwala zdalnie kontrolować stan techniczny sieci ciepłowniczej oraz bezzwłocznie reagować w przypadku mechanicznego uszkodzenia płaszcza ochronnego rurociągów, a zatem zwiększa bezpieczeństwo nieprzerwanych dostaw ciepła do odbiorców.

- Zastosowanie technologii preizolowanej pozwala także zmniejszyć straty ciepła na przesyle, co ma swoje odzwierciedlenie w kształtowaniu Taryfy dla ciepła, tj. wysokości opłat za ciepło. Udoskonalanie systemu ciepłowniczego w Bolesławcu jest naszym priorytetem, wiąże się jednak z koniecznością prowadzenia corocznych prac budowlanych – mówi prezes ZEC.(UM Bolesławiec)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   19 czerwca 2018r. o 9:41

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka
Zdjęć: 0
Postów:

~~Herbaciana Pysznogłówka napisał(a):
Pracownicy wykonujący tą inwestycję poinformowali mnie, że tylko siedem mieszkań ( w całym kompleksie budynków Prusa, A. Krajowej, itd. ) ma być przyłączonych do tej sieci ciepłowniczej. Jeśli to prawda, to gdzie się znajduje najbliższa delegatura CBA ? Czy czasem ktoś sobie czegoś do kieszeni nie przytulił ?


czy ja dobrze rozumiem? dopłacą do tej inwestycji wszyscy odbiorcy ciepła z miasta bo niby będzie ekologicznie w rynku>?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złotawordzawy Mak   19 czerwca 2018r. o 10:03

~Złotawordzawy Mak
Zdjęć: 0
Postów:

A co? Tylko ty byś chciał sobie d. grzać, a inni niech marzną? Oni też będą płacić.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Herbaciana Pysznogłówka   19 czerwca 2018r. o 12:14

~~Herbaciana Pysznogłówka
Zdjęć: 0
Postów:

Pracownicy wykonujący tą inwestycję poinformowali mnie, że tylko siedem mieszkań ( w całym kompleksie budynków Prusa, A. Krajowej, itd. ) ma być przyłączonych do tej sieci ciepłowniczej. Jeśli to prawda, to gdzie się znajduje najbliższa delegatura CBA ? Czy czasem ktoś sobie czegoś do kieszeni nie przytulił ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

REKLAMA NC+ zaprasza
Wybory samorządowe 2018 w powiecie bolesławieckim
Kto wygra I turę wyborów prezydenta Bolesławca? Kto wygra I turę wyborów prezydenta Bolesławca?

Do wyborów już tylko kilka dnia. Zapraszamy do głosowania w Sondzie Bolec.Info.

Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - raport specjalny
Zbierali pieniądze dla Klekusiowa Zbierali pieniądze dla Klekusiowa

Udało się podczas podróży zebrać Ceramicznym Expressem kwotę 2194,34 zł.