ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4187, 22 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Efekt-Okna zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony14 sierpnia 2018r. godz. 08:16, odsłon: 2835, Najpierw białko, potem rzeźba
Co zrobić, kiedy praca nie pozwala w pełni na przestrzeganie diety?
Bolesławiec - Informacje: Najpierw białko, potem rzeźba Najpierw białko, potem rzeźba (fot. )

Osoby marzące o sylwetce Adonisa powinny nie tylko ćwiczyć na siłowni, ale wzbogacić swoją dietę w odpowiednią ilość białka. Co zrobić, kiedy praca nie pozwala w pełni na przestrzeganie diety? Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie odżywki białkowej, która dostarczy odpowiednią ilość protein i pozwoli osobom aktywnym fizycznie na przyrost masy mięśniowej.

Czym jest odżywka białkowa?

Odżywka białkowa to nie są (wbrew obiegowej opinii osób nie zaznajomionych dobrze z tematem) sterydy. Jest to produkt spożywczy, który pozwala na budowanie masy mięśniowej osobom uprawiającym sporty oraz tym, które ćwiczą na siłowni. Osoby trenujące potrzebują odpowiedniej ilości białka, które znajdą w produktach spożywczych, jednak nie zawsze jest to wystraczająca ilość i zdarza się, że przy okazji zjadają też tłuszcze oraz węglowodany. Jeśli spożyje się ich ponad normę, można zwiększyć tkankę tłuszczową, czego oczywiście nie chcemy. Dlatego odżywka białkowa jest idealnym uzupełnieniem diety w dzienne zapotrzebowanie na białko, które wspomoże zdobywanie masy mięśniowej i budowanie upragnionej sylwetki. Proteiny są niezbędne również w procesie redukcji masy mięśniowej - dostarczanie białka ogranicza nadmierną utratę tkanki. Cuda się jednak nie zdarzają - aby zauważyć efekty, potrzeba ciężkiej pracy na siłowni, bo od samego spożywania białka nikt nie wyrzeźbi idealnego ciała.

Złoty środek dla zapracowanych

Nie zawsze jest czas na to, żeby zjadać odpowiednią ilość białka o odpowiedniej porze. Odżywka białkowa świetnie uzupełni braki w dziennym zapotrzebowaniu i pozwoli na przestrzeganie ustalonej diety. Jest to wygodna forma przyjmowania białka - szczególnie dla osób, które nie mają czasu na pełne posiłki. Dawkowanie odżywki białkowej jest umieszczone na każdym opakowaniu. Ważne, aby dostarczane białko nie pochodziło tylko z odżywek, ale głównie z normalnych produktów spożywczych. Najlepiej łączyć jedno i drugie.

Jaką odżywkę białkową wybrać ?

Na rynku istnieje bardzo dużo odżywek białkowych. Nie należy sugerować się samą ceną produktu, ale głównie jego składem. Istotnym będzie ilość aminokwasów, których organizm sam nie potrafi wytworzyć i pozyskuje je dzięki odpowiedniemu pożywieniu. Są nimi głównie: lizyna, metionina, izoleucyna oraz wiele innych. Skład jest bardzo istotny - należy unikać tych odżywek, które zawierają genetycznie zmodyfikowane składniki (mogą być one są one szkodliwe dla organizmu). Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim przyswajalność białka, które wchłanianie jest szybkie i pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej podczas redukcji masy. Odżywki białkowe oferowane są w przeróżnych wariantach smakowych. Czekoladowe, truskawkowe, bananowe itd. sprawiają, że łatwiej je spożyć, a dzięki laktazie oraz innym składnikom trawiennym pozwala na lepsze przyswajanie. Renomowane produkty dostępne są między innymi w sklepie online https://sklep.cityfit.pl/ , w którym zarówno początkujący, jak i profesjonalni sportowcy znajdą coś dla siebie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Miedziana Aksamitka   15 sierpnia 2018r. o 22:26

~Miedziana Aksamitka

Postów:

Rzeźba...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   16 sierpnia 2018r. o 18:02

DP

Postów: 6333

No tak
to coś więcej niż mięśnie ''ze stali''
prawda?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2