ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4059, 15 grudnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Święto Ceramiki
Wystawa nowego wzornictwa w ceramice
16 sierpnia 2018r. godz. 20:20, odsłon: 4256

"Barwy Niepodległej" rozpoczęły Bolesławieckie Święto Ceramiki.

Bolesławiec - Informacje: Wystawa nowego wzornictwa w ceramice
Wystawa "Barwy Niepodległej" (fot. Wojtek Szoka/Bolec.info)

Jak co roku największe zakłady ceramiczne z Bolesławca prezentują wystawę z nowym wzornictwem w ceramice bolesławieckiej. W tym roku tematem przewodnim są Barwy Niepodległości, a swoje propozycję zaprezentowały: Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, Ceramika Artystyczna oraz Fabryka Naczyń Kamionkowych "Manufaktura". Przed godziną 18:00 Hol Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowego Centrum Ceramiki wypełnił się gośćmi, prezesami bolesławieckich firm ceramicznych oraz przedstawicielami miasta w osobie prezydenta miasta Piotra Romana oraz wicestarosty bolesławieckiego Tomasza Gabrysiaka.

Po uroczystym przywitaniu gości oraz twórców prac wystawionych w Galerii "mała Biała" przez dyrektor BOK-MCC, Ewe Lijewską-Małachowską, głos zabrał prezydent miasta oraz prezesi firm. Dziękowali oni za wkład pracy włożonej w stworzenie nowych wzorów i stworzenie tej wystawy (która będzie czynna tylko na czas trwania 24. BŚC).

Niewątpliwą "gwiazdą" wystawy jest kolekcja naczyń w dekoracji "Niepodległa", stworzona w Zakładach Ceramicznych "Bolesławiec" przez Janinę Bany-Kozłowską oraz Adriane Dudnik-Chelalga. Jest to dekoracja stworzona z okazji stulecia odzyskania niepodległości Polski. Sam zestaw zawiera elementy narodowe i patriotyczne. Jak zapowiedział prezes ZC, Wiesław Ogrodnik, zestaw jest limitowany do 100 kompletów. Pierwszy komplet z kolekcji trafi do Prezydenta RP - Andrzej Dudy, a ten z numerem 100 do Premiera - Mateusza Morawieckiego.

ZC "Bolesławiec" zademonstrowały jeszcze trzy kolekcje: kolekcję KWADRA w dekoracji ZIMA i LATO (autorstwa Aleksandry Pierchalskiej), kolekcję naczyń KWIAT w dekoracji FANTAZJA (autorstwa Danuty Amborskiej) oraz kolekcja naczyń IMPRESJA w dekoracji BIAŁO-CZEROWONA autorstwa Barbary Kozłowskiej-Trojnar i Danuty Amborskiej.

"Ceramika Artystyczna" na stulecie odzyskania niepodległości Polski przygotowała zestaw śniadaniowo-obiadowy autorstwa Mariusza Ochockiego i Teresy Liany. Prócz jubileuszowego zestawu zostały zaprezentowane cztery inne kolekcje, których autorem formy był Mariusz Ochocki, a dekoracji Maryla Iwicka, Maria Starzyk, Jacek Chyła oraz Irena Mączka. Dekoracje "Łąka", "Fala" oraz "Kosmos" charakteryzują się indywidualnym podejściem autorów oraz nietypowym sposobem dekoracji. Za ogrom pracy włożony przez swoich pracowników podziękowała prezes "Ceramiki Artystycznej" - Helena Smoleńska

Ostatnią firmą prezentującą swoją kolekcję była Fabryka Naczyń Kamionkowych "Manufaktura". Paweł Zwierz pokazał najnowsze dzieło jego projektantki Magdy Gazur. Kolekcja Roses stawia na motyw róż, gdzie twórczyni miesza klasyczne kwiatowe wzory z mocnymi nowoczesnymi akcentami. Całość kolekcji jest utrzymana w patriotycznych kolorach - bieli i czerwieni.(Wojtek Szoka)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Spopielała Krwawnica   17 sierpnia 2018r. o 16:57

~Spopielała Krwawnica

Postów:

Przepiękne, fascynują mnie od dawna
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1