ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4338, 20 września 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Hotel Garden zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony7 września 2018r. godz. 11:37, odsłon: 22108, XPOLogistics
Pamiętam ten dzień, kiedy zadzwonił telefon.
Bolesławiec - Informacje: XPO popularne jak przebój Despacito ;) XPO Logistics (fot. XPO Logistics)

Ciepły głos w słuchawce i zaproszenie na rozmowę. "Udało się!" - pomyślałam. Pierwszy krok za mną, teraz czas na przygotowania. Hyc - do Wujka Googla. Wpisałam hasło "XPO". Pojawiło się kilka linków, klikałam po kolei szukając informacji, które pozwolą mi sprawdzić, co to za firma. W końcu dobrze by było wiedzieć, z kim mam do czynienia. Chłonęłam informacje na temat łańcucha dostaw, składowania i transportu - to główne działalności firmy.

Moją uwagę zwróciły liczby, takie jak: 97 000 Pracowników w 32 krajach, 1 505 lokalizacji na całym świecie oraz informacje o nowych technologiach i dużej automatyzacji. Ale to co zrobiło największe wrażenie to informacja, że każdego dnia XPO obsługuje 150 000 wysyłek i 5 miliardów pojedynczych artykułów... 5 miliardów!!! - to tyle ile Despacito ma wyświetleń na youtubie!

Te liczby były bardzo przekonywujące i sprawiły, że tydzień później z ogromną ciekawością jechałam z Katowic do miejscowości OSŁA koło Bolesławca, 40 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu. Ogromny szary magazyn było widać już z autostrady. Jeszcze kilka chwil i byłam na miejscu. Stres został szybko rozładowany przez osobę, z która miałam rozmowę. Pytanie o drogę, o to czy trafiłam bez problemów i czy mam ochotę na coś do picia sprawiły, że zaczęłam oddychać bardziej miarowo. Każda rozmowa wywołuje u mnie palpitacje serca, ale tutaj atmosfera bardzo sprzyjała, więc postanowiłam się rozluźnić i być po prostu sobą! Na początku kilka pytań o moje doświadczenia, o to gdzie pracowałam i co było w tej pracy dla mnie ważne. Później dowiedziałam się, na czym polega praca na stanowisku, na które aplikowałam, co będzie należało do moich obowiązków no i - moje ulubione pytanie - o oczekiwania finansowe.

Podczas rozmowy padło magiczne i nieznane dla mnie do tej pory sfomułowanie "greenfield". Szybko dowiedziałam się, że to miejsce, w którym wszystko tworzy się od początku, jest pełne zmian i nowych wyzwań - idealne miejsce dla ludzi, którzy chcą mieć wpływ na to, co się dzieje dookoła, chcą dzielić się swoimi pomysłami i nie boją się nowego. Tak, wtedy poczułam, że to miejsce jest dla mnie! Sama za siebie trzymałam kciuki Godzinna rozmowy minęła jak z bicza strzelił! Uścisk dłoni na koniec, duży uśmiech Rekruterki i informacja, że wróci do mnie z informacją maksymalnie do tygodnia.

Dwa dni później zadzwonił telefon... że miło poinformować i że witają w zespoleja i na jakich warunkach... Zrobiłam to! Dostałam pracę w XPO Contract Logistics! Teraz już tylko przeprowadzka... wybór nie był łatwy... brałam pod uwagę Legnicę, Bolesławiec, Lubin i Rokitki (serio! :)). Po odwiedzeniu wszystkich miejsc stało się jasne, że nowe miejsce na życie dla mnie, męża i naszego psa to Bolesławiec - piękne, kolorowe miasto, pełne zielonych skwerków i pomocnych ludzi. No i tak to się zaczęło...

Pierwszy dzień, w czasie którego dostałam całą masę informacji od pozytywnego brodacza z Działu Szkoleń, później szkolenie BHP i wycieczka krajoznawcza po caaaałym magazynie; a jest co zwiedzać. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania - nowe technologie, ilość automatyzacji, ale przede wszystkim LUDZIE! Uśmiechnięci, pomocni, serdeczni... nie wiem, czy to efekt greenfieldu, czy po prostu zespół rekrutacji robi dobrą robotę, ale jest tutaj coś, co sprawia, że od 4 miesięcy po prostu chce mi się tu być, a może to właśnie my sami kreujemy taką atmosferę...no bo kto inny?

Wiem, że nie ma idealnego świata, ale tutaj trawa jest bardziej zielona niż w miejscach, w których do tej pory miałam możliwość pracować i wierzę, że tak zostanie. W końcu to zależy tylko ode mnie i od pozostałych ludzi, którzy, tak jak ja, zjechali tu z różnych miejsc w Polsce. Może i Ty znajdziesz tu swoje miejsce na Ziemi?

Jeśli choć przez chwilę zaciekawiłeś się moją historią i miejscem, w którym teraz jestem, napisz do nas - dziewczyny z Rekrutacji czekają na Twoje CV pod adresem: rekrutacja.boleslawiec@xpo.com Wszystkie aktualne oferty znajdziesz też na stronie: https://pl.xpo.com/pl/careers

Daj się skusić, żyje się raz!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 13 14 15 16 17 18

~~Złotorudy Mieczyk   24 grudnia 2018r. o 15:22

~~Złotorudy Mieczyk

Postów:

~~Srebrny Heliotrop napisał(a): Bo dokładnie tak będzie.400 możesz dostać za przysłowiowy cukier,ale tylko NIEKIEDY! Jak będziemy pokazywać,ze satysfakcjonuje nas taka płaca,w Polsce nigdy nie wzrosną zarobki.Dziwicie się,ze za 500+ ludzie rzucają prace,juz tlumacze.Idz pracuj za grosze,dochod przekracza kryteria,tracisz 500,rodzinne i rozne zapomogi.zostaje .ówno.Zostaw prace,wez co się należy,dorabiaj na czarno(gdzie więcej zapłacą)i ciesz się,ze chociaż masz od 1 do ostatniego.Komornik Cie nie oskubie,a emerytura jest dla zusu.Dziekuje WESOŁYCH ŚWIĄT!


Całkowicie sie zgadzam zamiast pracować za 2000 zł netto bardziej sie placa brać 500 plus na dzieci praca na czarno i zapomogi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudawy Złotokap   5 stycznia 2019r. o 15:38

~~Rudawy Złotokap

Postów:

Nieprofesjonalne jest oczywiście to, że pozostawia się kandydata bez żadnej informacji zwrotnej - to nie podlega kwestii.
Jeśli jednak chodzi o zakres wiedzy i charakter pytań to jestem to w stanie zrozumieć, ponieważ istotą pracy managera jest postrzeganie sytuacji z poziomu helikoptera właśnie. On nie zagłębia się w szczegóły tylko ma tak organizować pracę podległych sobie ludzi by to robili właściwie i składali na czas rzeczowe raporty. Dlatego nie dziwi mnie zakres pytań tak szeroko obejmujący tematykę Lean. Oczywiście jeśli manager potrafi zejść do podstaw i pokazać, że wie o czym mówi to tylko na plus ale powtarzam, to nie jego rola. Jeśli ktoś chce mieć coś na poparcie tej tezy polecam lekturę "Cień Zwycięstwa" Suworowa (o managemencie z wojskowego punktu widzenia ;-). Czy rozmowa telefoniczna jest najlepszym sposobem na ewaluację w takim zakresie? Tu akurat też nie jestem do końca przekonany.
Rozumiem, że każdy z kandydatów chciałby być zapytany o konkretny problem, dotyczący konkretnej linii. Mi udało się zauważyć coś takiego podczas rozmowy i mam nadzieję przekuć na swoją korzyść, ponieważ znam temat z obu stron - w jednej firmie to my mieliśmy problem z zapewnieniem właściwej identyfikowalności, w drugiej ma z tym problem mój dostawca. Reasumując - rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze i mam nadzieję, że coś z tego wyniknie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtawobrunatny Suchodrzew   5 stycznia 2019r. o 15:52

~Żółtawobrunatny Suchodrzew

Postów:

ściemniacze, nieprofesjonalne osoby prowadzą rekrutację,standardy skrajów orientu, omijajcie szerokim łukiem takich pracodawców
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Modrawa Cebulica   5 stycznia 2019r. o 23:39

~Modrawa Cebulica

Postów:

A miało być tak pięknie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Indygowy Łubinnik   30 kwietnia 2019r. o 14:22

~~Indygowy Łubinnik

Postów:

Jak teraz tam wygląda sytuacja? Warto iść tam do roboty?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielononiebieski Maczek   18 lipca 2019r. o 16:20

~Zielononiebieski Maczek

Postów:

Całe szczęście coraz więcej kontroli PIPu w tym zakładzie. Ostatnio był dzień przestoju, kazali ludziom wypisać urlopy i mimo że wszyscy stawili się do pracy to nie chcą płacić postojowego. Ludzi przyszli, stanęli na stanowiskach byli gotowi do pracy a oni urlop albo odrabianie. To chyba niezgodne z kodeksem pracy i ktoś się powinien tym zainteresować
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malachitowa Rezeda   20 lipca 2019r. o 13:51

~~Malachitowa Rezeda

Postów:

Miało być tak pięknie takie zarobki i atmosfera jak z bajki. A po komentarzach widzę że nie bardzo to wyszło
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskoszary Dziurawiec   21 lipca 2019r. o 20:31

~~Niebieskoszary Dziurawiec

Postów:

~~Malachitowa Rezeda napisał(a): Miało być tak pięknie takie zarobki i atmosfera jak z baj

ki. A po komentarzach widzę że nie bardzo to wyszło
Wiesz zawsze znajdą się ludzie niezadowoleni.Ja jestem Team Leaderem i nie narzekam-narobię się ale wierz mi wiem za co.Nigdzie w Chojnowie, Bolesławcu czy Złotoryji nie zarobiłabym takich pieniędzy.Atmosferę tworzymy sami-nie narzekam.Jest naprawdę ok.A mam porównanie bo pracowałem w różnych " blaszakach " w okolicy.W XPO jest najlepiej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 13 14 15 16 17 18

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.