ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4034, 20 listopada 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum

Bolecnauci komentują
XPO popularne jak przebój Despacito ;)


Tekst zlecony
XPO popularne jak przebój Despacito ;)
7 września 2018r. godz. 11:37, odsłon: 10448

Pamiętam ten dzień, kiedy zadzwonił telefon.

Bolesławiec - Informacje: XPO popularne jak przebój Despacito ;)
XPO Logistics (fot. XPO Logistics)

Ciepły głos w słuchawce i zaproszenie na rozmowę. "Udało się!" - pomyślałam. Pierwszy krok za mną, teraz czas na przygotowania. Hyc - do Wujka Googla. Wpisałam hasło "XPO". Pojawiło się kilka linków, klikałam po kolei szukając informacji, które pozwolą mi sprawdzić, co to za firma. W końcu dobrze by było wiedzieć, z kim mam do czynienia. Chłonęłam informacje na temat łańcucha dostaw, składowania i transportu - to główne działalności firmy.

Moją uwagę zwróciły liczby, takie jak: 97 000 Pracowników w 32 krajach, 1 505 lokalizacji na całym świecie oraz informacje o nowych technologiach i dużej automatyzacji. Ale to co zrobiło największe wrażenie to informacja, że każdego dnia XPO obsługuje 150 000 wysyłek i 5 miliardów pojedynczych artykułów... 5 miliardów!!! - to tyle ile Despacito ma wyświetleń na youtubie!

Te liczby były bardzo przekonywujące i sprawiły, że tydzień później z ogromną ciekawością jechałam z Katowic do miejscowości OSŁA koło Bolesławca, 40 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu. Ogromny szary magazyn było widać już z autostrady. Jeszcze kilka chwil i byłam na miejscu. Stres został szybko rozładowany przez osobę, z która miałam rozmowę. Pytanie o drogę, o to czy trafiłam bez problemów i czy mam ochotę na coś do picia sprawiły, że zaczęłam oddychać bardziej miarowo. Każda rozmowa wywołuje u mnie palpitacje serca, ale tutaj atmosfera bardzo sprzyjała, więc postanowiłam się rozluźnić i być po prostu sobą! Na początku kilka pytań o moje doświadczenia, o to gdzie pracowałam i co było w tej pracy dla mnie ważne. Później dowiedziałam się, na czym polega praca na stanowisku, na które aplikowałam, co będzie należało do moich obowiązków no i - moje ulubione pytanie - o oczekiwania finansowe.

Podczas rozmowy padło magiczne i nieznane dla mnie do tej pory sfomułowanie "greenfield". Szybko dowiedziałam się, że to miejsce, w którym wszystko tworzy się od początku, jest pełne zmian i nowych wyzwań - idealne miejsce dla ludzi, którzy chcą mieć wpływ na to, co się dzieje dookoła, chcą dzielić się swoimi pomysłami i nie boją się nowego. Tak, wtedy poczułam, że to miejsce jest dla mnie! Sama za siebie trzymałam kciuki Godzinna rozmowy minęła jak z bicza strzelił! Uścisk dłoni na koniec, duży uśmiech Rekruterki i informacja, że wróci do mnie z informacją maksymalnie do tygodnia.

Dwa dni później zadzwonił telefon... że miło poinformować i że witają w zespoleja i na jakich warunkach... Zrobiłam to! Dostałam pracę w XPO Contract Logistics! Teraz już tylko przeprowadzka... wybór nie był łatwy... brałam pod uwagę Legnicę, Bolesławiec, Lubin i Rokitki (serio! :)). Po odwiedzeniu wszystkich miejsc stało się jasne, że nowe miejsce na życie dla mnie, męża i naszego psa to Bolesławiec - piękne, kolorowe miasto, pełne zielonych skwerków i pomocnych ludzi. No i tak to się zaczęło...

Pierwszy dzień, w czasie którego dostałam całą masę informacji od pozytywnego brodacza z Działu Szkoleń, później szkolenie BHP i wycieczka krajoznawcza po caaaałym magazynie; a jest co zwiedzać. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania - nowe technologie, ilość automatyzacji, ale przede wszystkim LUDZIE! Uśmiechnięci, pomocni, serdeczni... nie wiem, czy to efekt greenfieldu, czy po prostu zespół rekrutacji robi dobrą robotę, ale jest tutaj coś, co sprawia, że od 4 miesięcy po prostu chce mi się tu być, a może to właśnie my sami kreujemy taką atmosferę...no bo kto inny?

Wiem, że nie ma idealnego świata, ale tutaj trawa jest bardziej zielona niż w miejscach, w których do tej pory miałam możliwość pracować i wierzę, że tak zostanie. W końcu to zależy tylko ode mnie i od pozostałych ludzi, którzy, tak jak ja, zjechali tu z różnych miejsc w Polsce. Może i Ty znajdziesz tu swoje miejsce na Ziemi?

Jeśli choć przez chwilę zaciekawiłeś się moją historią i miejscem, w którym teraz jestem, napisz do nas - dziewczyny z Rekrutacji czekają na Twoje CV pod adresem: rekrutacja.boleslawiec@xpo.com Wszystkie aktualne oferty znajdziesz też na stronie: https://pl.xpo.com/pl/careers

Daj się skusić, żyje się raz!(XPOLogistics)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9

~~Białawoszary Oczar   2 listopada 2018r. o 8:39

~~Białawoszary Oczar
Zdjęć: 0
Postów:

Cykoria, popełniasz podstawowy błąd. Piszesz do właścicieli wielkich zakładów, jakby to byli nasi sąsiedzi. A to w większości (o ile nie 100%) obcy kapitał, który w nosie ma to, o czym piszesz. Liczy się tylko ile będą mogli wytransferować kasy do swoich firm matek, by ich rodakom żyło się lepiej, by w swoim kraju móc wypłacać godziwe pensje. Kwota minimalna zarobków dla firm ze stref mogłaby zmienić tę patologię.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobłękitny Dziewięćsił   2 listopada 2018r. o 8:51

~~Jasnobłękitny Dziewięćsił
Zdjęć: 0
Postów:

~~Szaropopielata Tygrysówka napisał(a):
Dlaczego na wszystkich portalach pojawiają się tylko artykuły sponsorowane niewiele mające wspólnego z prawdą jak jest naprawdę?


Bo taką kulturę mają dzisiaj "mendia". Oni ci różne głupoty napiszą jak zapłacisz.
Co do zatrudniania obcokrajowców - podatki, podatki, podatki - to jest to co interesuje tylko samorządy i centralę z Warszawki. Na Ukraińca zakład pracy płaci mało podatków a na Polaka dużo i ani pracownik z tego nic nie ma ani pracodawca nie zarobi dużo. Jak ktoś napisał - Polak to królik doświadczalny do uruchomienia nowej linii a później ma wyręczać obcokrajowca i jest to ukryta prawdziwa norma dzienna ,ma zrobić swoje i połowę za obcokrajowca który nie potrafi.
Obywatel okręgu jest niewolnikiem samorządowców i oni mają go w czworakach i wysyłają do "pracy" na siebie i na inwestora, reszta się nie liczy.
Bez stref ekonomicznych Polska leży i kwiczy. Strefy ekonomiczne są to wabiki w państwach rozwijających się a później powinny zniknąć wraz z rozwojem kraju, ale nie znikają bo Polska to kraj marnej gospodarki surowcowo-podatkowej ,gdzie surowcem są ludzie, drewno z lasu, węgiel i miedź. Do tego mamy prehistoryczną infrastrukturę energetyczną i polityków z myśleniem z początku XX wieku.
Obywatele mają marną wiedzę ekonomiczną (prezydent/premier da) i lubują się w zadłużaniu siebie i swoich dzieci co powoduje inflację.
Musicie wiedzieć że jeżeli boom inwestycyjny wypadł w okresie dużej siły waluty (złotówka w stosunku do dolara/euro/franka na poziomie 2 zł) a spadliśmy na poziom 4zł za wyżej wspomniane to ile zarobił na nas zakład pracy?
Wtedy (2007) wypracowaliśmy dla pracodawcy załóżmy 50 milionów złotych czyli 25 milionów dolarów a dzisiaj (2018) wypracowujemy też 50 milionów złotych czyli 13 milionów dolarów i podatek od każdego pracownika większy.
Do tego dochodzi wyższa cena ropy i energii (transport, produkcja).
Widzicie różnicę i drastyczny spadek zysków pracodawcy który nie operuje złotówkami tylko walutami rodzimymi w swoim kraju?
A obcokrajowiec to przynajmniej podatek mniejszy bo go nie płaci jak Polak.

Dlaczego liczycie na podwyżkę? Uzasadnijcie ją sobie ekonomicznie patrząc nie tylko na swoje podwórko ale na podwórko sąsiada który zbudował wam fabrykę.
Do kogo pretensje? Do pracodawcy czy do rządu i samorządu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomarańczowoczerwona Poziomka   20 godz. 6 min. temu

~Pomarańczowoczerwona Poziomka
Zdjęć: 0
Postów:

Bezpłatny dojazd masz jak jesteś zatrudniony w xpo a jeśli przez pod firmę to już się nie należy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9

REKLAMA NC+ zaprasza
Wybory samorządowe 2018 w powiecie bolesławieckim
Cezary Przybylski nadal marszałkiem Cezary Przybylski nadal marszałkiem

Umowa koalicyjna w Sejmiku została podpisana. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić na Dolnym Śląsku.

Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - raport specjalny
Zbierali pieniądze dla Klekusiowa Zbierali pieniądze dla Klekusiowa

Udało się podczas podróży zebrać Ceramicznym Expressem kwotę 2194,34 zł.