ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4189, 24 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Praca

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony12 września 2018r. godz. 18:52, odsłon: 6830, ARTMED
Nowa oferta na bolesławieckim rynku usług medycznych
Bolesławiec - Informacje: Medycyna pracy, ale nie tylko Lekarz Piotr Fabijański zaprasza do Artmedu (fot. Bernard Łętowski)

Wywiad z dr. Piotrem Fabijańskim

Panie Doktorze na bolesławieckim rynku usług medycznych przedstawił Pan nowa ofertę usług…

W pierwszej mojej specjalizacji, czyli lekarza medycyny pracy, uzupełniam tylko zapotrzebowanie na usługi wymagane przy podjęciu pracy lub badań okresowych. Dzięki współpracy z przychodnią ARTMED mogę do minimum skrócić czas oczekiwana na niezbędne badania. Zdjęcia rtg czy badanie krwi wykonujemy na miejscu a oczekiwanie na wynik morfologii krwi to niecała minuta od momentu pobrania materiału.

Czyli skończyło się wielogodzinne oczekiwanie w kolejkach…

Staram się na bieżąco obsługiwać wszystkich skierowanych pracowników. W chwili obecnej przyjmuję w poniedziałki środy i piątki, ale od października będą to wszystkie dni od poniedziałku do piątku.

Nie wspomniał Pan gdzie jest Pana gabinet…

W budynku STOMADENTU w Bolesławcu przy ul Dolne Młyny 21, gdzie panie rejestratorki umawiają badanie i rejestrują na wyznaczone godziny pod numerem Tel 75 732 65 88.

A Pana inna specjalizacja?

Lekarz medycyny lotniczej i transfuzjolog.

W jaki sposób chce ją Pan wykorzystać?

We współpracy z przychodnią ARTMED. Zorganizowaliśmy „KLINIKĘ TERAPII WITAMINOWEJ” czyli ośrodek, który będzie suplementował niedobory minerałowe, elektrolitowe, witaminowe czy wykonywał terapie oczyszczania, detoksu organizmu.

Uważa Pan, że istnieje zapotrzebowanie na takie usługi?

Nasza cywilizacja narzuciła nam jako społeczeństwu pewne reguły. Pożywienie ma być tanie i szybkie w produkcji. Konsekwencje chemizacji rolnictwa i przetwórstwa żywności widzimy codzienne w całym naszym otoczeniu. Nadmiar kadmu w nawozach, przyspieszona wegetacja to zubożenie w minerały i mikroelementy pożywienia i zaburzenia metabolizmu w układzie pokarmowym… Skutek to choroby układu pokarmowego, choroby cywilizacyjne, czyli cukrzyca, miażdżyca, choroby onkologiczne.

Myśli Pan, że można uniknąć konsekwencji takich działań?

Najważniejsza jest świadomość: jeżeli wiemy, że truje nas żywność, a nie mamy w swoim otoczeniu możliwości zakupu prawdziwie ekologicznego pożywienia, to jedyną drogą jest detoks organizmu czyli okresowe usuwanie toksyn, czy metali ciężkich kumulowanych w każdej roślinie a przekazywanych na w pokarmie, oraz suplementowanie niedoborów witamin i minerałów. Moim zdanie najbardziej skuteczna suplementacja następuje poprzez wlewy dożylne odpowiednio skomponowanych składników.

Jeżeli chciałbym skorzystać takiej terapii, to gdzie miałbym zadzwonić i się umówić?

Przychodnia ART. MED. Bolesławiec ul Dolne Młyny 21. Można również zadzwonić pod nr telefonu 75 734 68 55, należy umówić się na wizytę do mnie, podczas której ocenię potrzeby i możliwości zastosowania odpowiedniej terapii.

 ARTMED znajduje się przy ulicy Dolne Młyny 21

A w ofercie są następujące terapie:

WITAMINA C
Dlaczego warto rozważyć terapię witaminą C?
Witamina C to silny antyoksydant, dlatego doskonale wspomaga organizm w zwalczaniu stresu oksydacyjnego. Istotną zaletą witaminy C jest jej zdolność do szybkiego i bezpośredniego wnikania do wnętrza komórek, ponieważ rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu swe ochronne działanie antyoksydacyjne może uruchomić bezpośrednio w komórce. Organizm ludzki utracił zdolność samodzielnego wytwarzania witaminy C i jest uzależniony od jej podaży z zewnątrz. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie witaminy C nie tylko podczas choroby. Ponieważ w przypadku podania doustnego w postaci proszku lub tabletek w jelicie wchłania się określona ilość witaminy C, a reszta jest wydalana, zaleca się podanie w postaci kroplówki. Osiągnięcie wysokiego stężenia witaminy C we krwi ma decydujące znaczenie dla skuteczności terapii.

KWAS ALA ALFA LIPONOWY
Kwas alfa-liponowy określa się mianem idealnego przeciwutleniacza.
W przeciwieństwie do wielu innych takich substancji potrafi zwalczać wolne rodniki zarówno w środowisku wodnym, jak i tłuszczowym, a także wewnątrz i na zewnątrz komórek. Chociaż inne składniki odżywcze o właściwościach przeciwutleniających, jak np. witamina C czy witamina E są lepiej znane, wykazano, że kwas alfa-liponowy zwiększa ich skuteczność w organizmie potrafiąc regenerować ich właściwości antyoksydacyjne. Jako silny przeciwutleniacz ALA obniża stres oksydacyjny, zapobiega cukrzycy, chroni przed miażdżycą może być wykorzystywany w terapii chorób autoimmunologicznych obniża ciśnienie, działa ochronnie na wątrobę dzięki mechanizmowi, w ramach którego zwiększa poziom cysteiny, która jest wykorzystywana do syntezy glutationu – silnego przeciwutleniacza i substancji odtruwającej w wątrobie.

SOLCOSERYL
Efektywnie poprawia regenerację organizmu.
Jest bezbiałkowym wyciągiem z surowicy i komórek krwi cieląt. Pełni on dość istotne funkcje, które są w stanie przyczynić się do znacznej poprawy regeneracji organizmu sportowca
Osoby trenujące na dość wysokim poziomie, gdzie ilość sesji treningowych często przekracza ilość dni tygodnia, największe z czym mają problem, to odpowiednia regeneracja. Mało kto jest w stanie żyć ze sportu, więc założyć należy, że dochodzi do tego również praca. W przypadku wielu osób jest to dodatkowych wysiłek fizyczny, często nawet bardzo ciężki.

WITAMINA B KOMPLEX
Wspiera układ nerwowy, łagodzi napięcia, poprawia sprawność intelektualną i nastrój
Kompleks B przeznaczony jest dla osób ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminy z grupy B (m.in. stany wyniszczenia, alkoholizm, rekonwalescencja, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pomocniczo w chorobach układu nerwowego, w trądziku, wspomagająco po przebytej antybiotykoterapii, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką).

MAGNEZ
Najcenniejszy biopierwiastek w ludzkim organizmie
Magnez, zaliczany do najcenniejszych biopierwiastków, pełni w ludzkim organizmie wyjątkową rolę. Bierze udział w przebiegu fotosyntezy, uczestniczy w ważnych reakcjach enzymatycznych. Aktywuje ponad 320 enzymów.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Perłowoszary Jesion   12 września 2018r. o 19:19

~Perłowoszary Jesion

Postów:

Warto spróbować.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowianoszary Agrest   12 września 2018r. o 20:38

~~Ołowianoszary Agrest

Postów:

Mogę potwierdzić, że warto się udać aby poznać Pana Doktora, iż wie co mówi na temat zdrowego stylu życia. Przy okazji badań "okresowych" miałem okazję porozmawiać o kwestiach podniesionych w artykule. Teraz jak jest taka oferta, to ustawiam się pod drzwiami. Z ostrożności ataku, to nie jest reklamowanie, ale miałem wielką przyjemność poznać bardzo normalnego lekarza - człowieka i niezależnie co to dla kogo miałaby znaczyć. Dobrego wieczoru!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malinowy Rozpław   12 września 2018r. o 22:54

~~Malinowy Rozpław

Postów:

Dzisiaj byłem na badaniach okresowych u Pana doktora już jako trzeci z mojej firmy wrażenia jak najbardziej pozytywne.Mogę z czystym sumieniem polecić lekarza,zwłaszcza że wizyty są umawiane na godziny to duży plus nie trzeba godzinami czekać w kolejkach od samiutkiego rana jeszcze raz POLECAM!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bławatkowy Moszenki   13 września 2018r. o 7:56

~~Bławatkowy Moszenki

Postów:

Jaki koszt badań w tej medycynie pracy?.Czy bezrobotnego będzie stać?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonawy Kosmos   13 września 2018r. o 10:09

~Czerwonawy Kosmos

Postów:

Miło że mamy takich lekarzy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognistorudy Pomidor   13 września 2018r. o 12:02

~~Ognistorudy Pomidor

Postów:

~~Bławatkowy Moszenki napisał(a): Jaki koszt badań w tej medycynie pracy?.Czy bezrobotnego będzie stać?


tez sie podlaczam z pytaniem, bo ten chuned to jakis zart...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskawa Męczennica   13 września 2018r. o 18:47

~~Niebieskawa Męczennica

Postów:

~~Ognistorudy Pomidor napisał(a):
~~Bławatkowy Moszenki napisał(a): Jaki koszt badań w tej medycynie pracy?.Czy bezrobotnego będzie stać?


tez sie podlaczam z pytaniem, bo ten chuned to jakis zart...
w chumedzie jest bardzo profesjonalnie...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnoczarna Czubatka   14 września 2018r. o 8:02

~Brunatnoczarna Czubatka

Postów:

A Stomadent jeszcze istnieje ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1