ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4126, 20 lutego 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu
Bezpieczniejsze porty dzięki bolesławianom
12 października 2018r. godz. 10:36, odsłon: 3964

NavSim Polska Sp. z o.o., firma z Bolesławca wdraża systemy nawigacyjne portów w Gdyni i Świnoujściu.

Bolesławiec - Informacje: Bezpieczniejsze porty dzięki bolesławianom
Podejście dużego masowca do portu w Świnoujściu (fot. NavSim Polska Sp. z o.o.)

5 października w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia została podpisana umowa z firmą NavSim Polska Sp. z o. o. na wdrożenie lokalnego systemu nawigacyjnego wysokiej precyzji tzw. RTK, czyli morskiej stacji referencyjnej. To już kolejny tego typu system jaki Bolesławianie wdrażają w największych rodzimych portach. Wprowadzenie tego typu narzędzi umożliwia zobrazowanie rzeczywistego ruchu statku z bardzo dużą precyzją, przy dokładności pomiarowej liczonej dosłownie w milimetrach.

- To duże wyzwanie, ze względu na krótki czas wykonania - mówi Jacek Pietraszkiewicz, prezes NavSim Polska. - Port w Gdyni jest jednym z najważniejszych w Polsce, a sama Gdynia i jej mieszkańcy dla dolnośląskiego NavSim to zawsze przyjacielskie miejsce. Zrobimy co w naszej mocy, by nawigacja w tym porcie była najnowocześniejsza i najbezpieczniejsza.

Bolesławianie poznali już technologię i metodykę wdrażania takich systemów podczas prac przy świnoujskim Gazoporcie oraz torze podejściowym do Portu w Świnoujściu, a także dzięki udziale w zespołach badawczych i wdrożeniowych projektów nawigacyjnych na całym świecie, licznych konferencji naukowych.

- Inwestycja ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa nawigacyjnego w Porcie Gdynia, a także ma umożliwiać wprowadzanie jednostek przy zerowej widoczności, co będzie się przekładało na terminową obsługę statków - mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia dla portalu gospodarkamorska.pl. - Zakończenie prac i uruchomienie systemu przewidziane jest za ok. 9 tygodni.

- Nie boimy się o merytoryczność ale o czas, który dla Gdyni jest bardzo ważny - zaznacza Pietraszkiewicz.

Jest to drugie takie wdrożenie na świecie i to realizowane przez firmę z Bolesławca. Obok portu w Świnoujściu zaopatrywanego w taki system przez NavSim, Port Gdynia będzie nawigacyjnie jednym z najbezpieczniejszych portów na świecie. Wdrażane przez bolesławian technologie są autorskimi rozwiązaniami zespołu NavSim, które spotkały się z uznaniem nie tylko polskich Portów i zespołów nawigacyjnych ale również duńskich, brytyjskich i amerykańskich firm odpowiadających za wdrożenia systemów bezpieczeństwa nawigacji i monitorowania pracy oznakowania nawigacyjnego. Rozwiązania NavSimu od roku pracują na kilku platformach wiertniczych na całym świecie. Właśnie dziś zakończyli również swoją część projektu dostawy innowacyjnych urządzeń nawigacyjnych przygotowanych specjalnie dla wielozadaniowych statków Urzędu Morskiego w Gdyni.

- Cały zespół NavSim to ekipa z Bolesławca. Wiem, że powtarzam to za każdym razem, ale to ważne bo pokazuje, że bolesławianie mają ogromny potencjał i wiedzę. Ważne jest aby dać ludziom przestrzeń do realizowania swoich talentów, a pozna ich świat. - mówi Joanna Musiał - Pietraszkiewicz odpowiedzialna w NavSim za sprzedaż i marketing.

(Bolec.Info)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Pszeniczny Miskant   16 października 2018r. o 11:16

~~Pszeniczny Miskant

Postów:

I kolejna działalność i sukces firmy NavSim: http://www.umgdy.gov.pl/?p=25738
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2