ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4158, 24 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Praca w Godzieszowie
reklama MAXI BUSY!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje17 października 2018r. godz. 20:26, odsłon: 6295, Kazimierz Marczewski
Jak dobrze pójdzie i znajdą się środki finansowe blok operacyjny zbudowany zostanie w ciągu pięciu lat.
Bolesławiec - Informacje: Walili młotem w mur Rozbijanie tynku Oddziału Zakaźnego w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)

Środę, 17 października 2018r., na cztery dni przed wyborami samorządowymi symbolicznie "rozpoczęto budowę" bloku operacyjnego w szpitalu powiatowym w Bolesławcu. Według dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej - jeśli uda się pozyskać środki finansowe (a potrzebne jest około 15 milionów złotych) - blok operacyjny zostanie oddany za pięć lat.

Nie jest jednak to pewne, ponieważ obecnie szpital takimi pieniędzmi nie dysponuje i pewnie nie ma też odpowiedniej zdolności kredytowej. Samorządowcy budowę bloku zaczęli od symbolicznego walenia młotem w mury budynku, w którym kiedyś mieścił się oddział zakaźny szpitala. Na tablicy informującej jakie to jest zadanie samorządowcy złożyli swoje podpisy, które - jak mówili - zobowiązują ich do dołożenia wszelkich starań, aby ta inwestycja została zrealizowana.

Sęk w tym, że po wyborach może zdarzyć się tak, że nie wszyscy urzędnicy będą dotychczasowe funkcje. Na tzw. placu budowy nie widzieliśmy tablicy informującej kto jest wykonawcą i kierownikiem budowy, kto prowadzi nadzór budowlany. Nie widzieliśmy także także żadnego sprzętu budowlanego i robotników wykonujących jakiekolwiek prace.

Poinformowano nas tylko, ze budowa zacznie się od burzenia starych budynków i że inwestorem jest szpital powiatowy. W symbolicznym rozpoczęciu budowy, bijąc młotem w mur, udział wzięli między innymi, marszałek województwa dolnośląskiego, starosta i prezydent Bolesławca.

Powyższe informacje potwierdził w czwartek rano przedstawiciel SP ZOZ w Bolesławcu:

- Informujemy, iż Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu prowadzi przedsięwzięcie pn. „Przebudowa wraz z rozbudową istniejącego budynku szpitalnego o nowy kompleks operacyjno – zabiegowy wraz z wyburzeniem dwóch istniejących budynków w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu”. W ramach prowadzonej inwestycji przeprowadzono postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy zamówienia pn. „Wyburzenie dwóch budynków wraz z robotami ziemnymi, wykonaniem fundamentów oraz ścianami parteru budynku wraz z niezbędnymi nadzorami w ramach przedsięwzięcia realizowanego przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu” - pisze Jolanta Sawczak, specjalista ds. organizacji i jakości SP ZOZ.

- W wyniku przeprowadzonego postępowania została wybrana oferta firmy Janusz Pawłowski  i Wspólnicy Spółka jawna, ul. Poznańska  12-13, 59-220 Legnica. Wartość zawartej umowy to 1 796 800,62 zł (zawiadomienie o wyborze ofert ogólnodostępne na stronie internetowej szpitala). W dniu 28.09.2018 Zamawiający zawarł z Wykonawcą umowę na realizację zadania oraz przekazał plac budowy. W dniu 11.10.2018 roku Zamawiający zgłosił do Nadzoru Budowlanego zamiar rozpoczęcia robót budowlanych i z chwilą jego uprawomocnienia Wykonawca przystąpi do realizacji. Tablica informacyjna zostanie zawieszona z chwilą zakończenia prac związanych z organizacją placu budowy - dodaje.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Temat zamknięty Strona << < 7 8 9 10 11 12

~~Zzieleniała Jasnota   18 października 2018r. o 15:47

~~Zzieleniała Jasnota

Postów:

"fircyk w zalotach " co na to?
jakis ekskluzywny wywiad przewidywany?
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Ciemnoróżowy Szczawik   19 października 2018r. o 9:48

~~Ciemnoróżowy Szczawik

Postów:

Artykuł powinien mieć inny tytuł. Proponuję: "Kabaret Starszych Panów".
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Poczerwieniały Kielichowiec   19 października 2018r. o 9:57

~~Poczerwieniały Kielichowiec

Postów:

~Żółtobiały Rozpław napisał(a): A członek komisji zdrowia..Malkowski.nie chce rozbudowy szpitala..bo ciągle w opozycji się okopal..hihi..A przecież impuls poruszy skaly


a"słodko" usmiecha się banerze ;)
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Sepiowa Golteria   19 października 2018r. o 10:00

~~Sepiowa Golteria

Postów:

~~Poczerwieniały Kielichowiec napisał(a):
~Żółtobiały Rozpław napisał(a): A członek komisji zdrowia..Malkowski.nie chce rozbudowy szpitala..bo ciągle w opozycji się okopal..hihi..A przecież impuls poruszy skaly


a"słodko" usmiecha się banerze ;)


trzeba mu tablicy elektronicznej by selfiaki mogł puszczac ;)
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~~Morski Sumak   19 października 2018r. o 13:49

~~Morski Sumak

Postów:

~~Ciemnoróżowy Szczawik napisał(a): Artykuł powinien mieć inny tytuł. Proponuję: "Kabaret Starszych Panów".
i dlatego relacjonował Pan Kazimierz ;)
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

W górę   Temat zamknięty Strona << < 7 8 9 10 11 12

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.