ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4159, 25 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Promedica zaprasza
reklama MAXI BUSY!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


19 października 2018r. godz. 12:57, odsłon: 4251, Bolec.info
Rozpoczęły się ćwiczenia taktyczne wojska
Bolesławiec - Informacje: Ćwiczenia BORSUK-18 Borsuk18 (fot. 11 DK Panc.)

Wachlarz zadań postawionych do wykonania w ramach rozpoczętego mini ćwiczenia jest szeroki. Od godzin porannych, od chwili otrzymania od kierownictwa ćwiczenia dokumentów bojowych, realizująca praktyczne działania 10 Brygada Kawalerii Pancernej miała określony czas na przeprowadzenie procesu planowania przyszłych działań. A ich spektrum stanowią przyszłe działania kinetyczne, jak i te, które nie związane są z użyciem siły. 


Jednym z dzisiejszych epizodów była ochrona obiektu infrastruktury krytycznej – mostu łączącego Świętoszów z pobliską autostradą, przez który przemieszczał się konwój logistyczny, mający dostarczyć zaopatrzenie oraz usprawniony sprzęt do wskazanych pododdziałów. Miejsce to stanowiło prawdopodobny obiekt zainteresowania grup dywersyjnych przeciwnika, więc zadanie jego utrzymania i zapewnienie przejazdu konwoju stanowiło jeden z priorytetów do wykonania.
Inne przedsięwzięcie, w którym uczestniczył dziś dowódca świętoszowskiej brygady, wchodzącej w skład wojsk Wislandii, miało charakter zgoła odmienny. Z podgrywanej podczas ćwiczenia sytuacji taktycznej wynikało, iż media Frolandu wielokrotnie poruszały temat ataku na szpital w Gorzowie Wielkopolskim. Mimo, iż szpitale zgodnie z prawem humanitarnym konfliktów zbrojnych są obiektami poddanymi szczególnej ochronie, taka sytuacja stanowi potencjalne zagrożenie również dla szpitali znajdujących się w rejonie odpowiedzialności ćwiczących wojsk. 


Z tego powodu w Starostwie Powiatowym w Żaganiu podjęto spotkanie z przedstawicielami żarskich i żagańskich oddziałów szpitalnych, reprezentantów powiatów, wojska oraz pozostałych służb mundurowych. Celem tego ćwiczebnego wydarzenia było doskonalenie procedur wzajemnego współdziałania oraz stworzenie środowiska i obrazu sytuacji kryzysowej, w ramach której ćwicząca brygada musi wypracować decyzję do wsparcia i współdziałania z przedstawicielami administracji lokalnej oraz cywilnych służb ratunkowych. 
Kolejnym ćwiczonym dziś priorytetowym kierunkiem dla wislandzkiej brygady było planowanie i organizowanie działania oddziału rajdowego, czyli tworzonego proporcjonalnie do otrzymanego zdania pododdziału, mającego przemieścić się na dużą odległość i zniszczyć określony w zadaniu obiekt. W godzinach popołudniowych oddział rajdowy, składający się z bojowych wozów piechoty BWP, czołgów leopard 2A4 oraz amerykańskich transporterów Bradley, przemieścił się w wyznaczony rejon poprawy położenia. Tutaj po wykonaniu maskowania, wystawieniu ubezpieczeń oraz zapewnieniu pozostałych elementów zabezpieczenia bojowego, polscy i amerykańscy żołnierze przystąpili do odtwarzania zdolności bojowej. Nazajutrz rano czekać ich będzie dalszy marsz i wykonanie końcowego, określonego w rozkazie zadania.

Zdjęcia: st.chor.szt. Rafał Mniedło

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Żółtobiała Laurowiśnia   21 października 2018r. o 22:05

~~Żółtobiała Laurowiśnia

Postów:

PIS wygrało wybory samorządowe w Polsce. Najlepszy wynik w historii. Zadyszka delegatury Bundestagu :_) PIS nigdy w samorządowych nie osiągnął takiego wyniku. W 2019 będzie "miazga" mniejszości niemieckiej. Jebać "prusaków i RAŚ " . Polska rządzi czy się lewakom podoba czy tez nie :-) TVN na siłę szuka sukcesu mniejszości :-)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   23 października 2018r. o 19:05

falco

Postów: 27323

wygrałeś


Dopisane 22.10.2018r. o godz. 18:42:

nic nie piszecie o ''puczu ''?
nic nie szykuje się w ''stolycy''?

w Łodzi sasin''katrofel '' straszy wprowadzeniem jakiegoś ''komisarza''

''ludowego''? ;)


Dopisane 23.10.2018r. o godz. 19:05:

''Minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział kupno tysięcy dronów polskiej produkcji dla wojska.''

''Rząd świętuje sukces w związku z podpisaniem kontraktu na dwie baterie taktycznego systemu antyrakietowego Patriot PAC-3. I podkreśla, że strategicznie zmienia to stan bezpieczeństwa. Może. Ale system zadziała dopiero ok. 2025 roku . I ochroni najwyżej Warszawę i Gdańsk. Dwa razy tyle będzie kosztować druga faza kontraktu''

wychodzi na to że ''suweren '' z Psiej Wólki do ''odstrzału''
;)

tak to jest jak na takich ''borsukach '' kończy się ''potęga'' polskiej armii ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.