ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4034, 20 listopada 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
MAXI BUSY!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum

REKLAMA NC+ zaprasza

BolecForum

Bolecnauci komentują
Kozak o Olimpiadzie


Kozak o Olimpiadzie
23 października 2018r. godz. 14:34, odsłon: 3542

Powitanie w I LO oraz konferencja prasowa

Bolesławiec - Informacje: Kozak o Olimpiadzie
Gracjan Kozak powitany w I LO (fot. Wojtek Szoka)

Gracjan Kozak, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires, został oficjalnie powitany w I Liceum Ogólnokształcącym, do którego uczęszcza. Była to też także okazja do oficjalnej konferencji prasowej.

Polski dyskobol został przywitany przez miejską orkiestrę, która wprowadziła go do budynku szkoły, a na auli I LO został okrzykami przywitany przez kolegów i koleżanki ze szkoły oraz grono pedagogiczne. 

W przywitaniu prócz uczniów i nauczycieli wzięli udział miejscy oficjele - prezydent Piotr Roman, wiceprezydent Kornel Filipowicz, starosta bolesławiecki Karol Stasik oraz wicestarosta Tomasz Gabrysiak. Gracjanowi towarzyszył trener - Tomasz Markowski oraz przedstawiciele MKS Bolesłavi - Bartosz Grumann. Na sali obecna była także pierwsze nauczycielka Kozaka - Ewa Merdas, córka założyciela bolesławieckiego klubu oraz prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki -Zygmunt Worsa. Swój wkład w uroczystość miał też prezes MKS Osa Zgorzelec, który udostępniał bolesławieckiemu zawodnikowi rzutnię do treningu, na ręce młodego Bolesławianina przekazał pamiątkowy dysk, jak sam mówił - nie ten którym Gracjan trenował ponieważ ten został przez młodego dyskobola rzucony tak, że nie mogli go znaleźć w czasie ostatnich treningów w Polsce.

Wyświetlony został film podsumowujący dokonania Gracjana w Buenos Aires, po czym została przedstawiona sylwetka zawodnika oraz przemówienia gości. Prezydent miasta, zaznaczył jak wielkim osiągnięciem jest zdobycie medalu olimpijskiego, obiecał rozwój infrastruktury treningowej dla Lekko Atletów. Przekazał także pamiątkowy puchar bolesławieckiemu zawodnikowi i list gratulacyjny rodzicom i trenerowi.

Starosta bolesławiecki, również pogratulował osiągniętego sukcesu, wspominając że pomimo ograniczeń w infrastrukturze (trener Markowski zażartował, że Gracjan jakby rzucał dyskiem na Orliku Lekkoatletycznym to dysk wylądowałby pod nogami koszykarzy) oraz przekazał upominki od Starostwa Bolesławieckiego.

Dyrektor I LO, w żartobliwy sposób pogratulował wyniku oraz przypomniał Gracjanowi, że powrót do szkoły jest nieunikniony i jest to jego kolejne wyzwanie.

Sam Gracjan dobrze wspomina Olimpiadę, mówił o lekkim stresie i o tym że dopingował swoich kolegów z reprezentacji oraz innych zawodników. Nie było dla niego dużym problemem zaklimatyzowanie się w Argentynie, ponieważ reprezentacja wylądowała na dwa tygodnie przed startem zawodów, sam zawodnik nie zanegował chęci startu w seniorskiej Olimpiadzie. Tomasz Markowski wskazał za to, że teraz celem jest przygotowanie i start w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Duma rozpiera także rodziców, którzy od czasu kiedy Ewa Merdas zauważyła talent Gracjan i zaraziła go bakcylem Lekkiej Atletyki wspierają całym sercem i możliwościami swojego syna.

Uroczystość zakończyła się rozdawaniem autografów i zdjęciami dla wszystkich chętnych.

 

(Wojtek Szoka)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Zzieleniała Kalia   23 października 2018r. o 15:09

~Zzieleniała Kalia
Zdjęć: 0
Postów:

Brawo!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnożółta Tibuchina   23 października 2018r. o 18:23

~~Brunatnożółta Tibuchina
Zdjęć: 0
Postów:

Graty dla Gracka, bravo i jeszcze raz bravo, nadzieją są większe datki z miasta na rozwój sportu i możliwości dla naszych medalistów! skoro mamy jednostkę odpowiedzialną typu mosir i najlepszych trenerów (pzdr. Tomek), może warto zainwestować przede wszystkim w ludzi, którzy potrafili z prawie niczego osiągnąć i pomagać w osiąganiu sukcesów, a teraz będą mogli wykorzystać inwestycje obiecane w wyborach, widzę więcej olimpijczyków z Bolesławca!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

REKLAMA Netia zaprasza
Wybory samorządowe 2018 w powiecie bolesławieckim
Cezary Przybylski nadal marszałkiem Cezary Przybylski nadal marszałkiem

Umowa koalicyjna w Sejmiku została podpisana. Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić na Dolnym Śląsku.

Bolesławieckie Święto Ceramiki (15-19.08.2018r.) - raport specjalny
Zbierali pieniądze dla Klekusiowa Zbierali pieniądze dla Klekusiowa

Udało się podczas podróży zebrać Ceramicznym Expressem kwotę 2194,34 zł.