ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4158, 24 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


20 listopada 2018r. godz. 08:30, odsłon: 6564, Bolec.Info
Podczas I sesji nowej Rady Powiatu może dojść do sensacyjnego rozstrzygnięcia. Starosta zostanie Tomasz Gabrysiak.
Bolesławiec - Informacje: To koniec koalicji? Jak zagłosuje Horzempa? Trzeci od lewej Mirosław Horzempa członek PiS (fot. Kazimierz Marczewski)

Jak się nieoficjalnie dowiedział Bolec.Info wcześniej zawiązana koalicja pomiędzy PiS, PSBP, Impulsem Miasta i radnym niezależnym przejdzie do historii jeszcze przed I sesją nowej Rady Powiatu Bolesławieckiego (o powstaniu koalicji pisaliśmy w tekście Jest koalicja w powiecie!)

Powodem tego ma być możliwe wyłamanie się jednego z radnych PiS - Mirosława Horzempy. Jak się dowiedzieliśmy w nowym rozdaniu starostą mógłby być Tomasz Gabrysiak (Bezpartyjni Samorządowcy) a Mirosław Horzempa mógłby zostać wicestarostą (choć jeszcze nie podczas tej sesji - po wyborze starosty ma zostać zarządzona przerwa).

To od tego czy Mirosław Horzempa zagłosuje z kolegami z PiS czy przeciw nim ma zależeć układ sił w przyszłej radzie oraz wybór starosty.

- To plotki. Jest koalicja i za koalicją będę głosował - jeszcze w poniedziałek wieczorem mówił w rozmowie z Bolec.Info Mirosław Horzempa.

- Wypowiem się w tej sprawie już po sesji - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Bolec.Info Jan Russ typowany wcześniej na starostę.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy nad porozumieniem Bezpartyjnych z PiS i rozbiciem wcześniej ustalonej koalicji intensywnie lobbowali politycy związani z prezydentem miasta oraz marszałek województwa dolnośląskiego.

Wybór starosty odbędzie się w głosowaniu tajnym.

Ewentualne wyłamanie się Mirosława Horzempy ze wcześniejszych ustaleń może spowodować rozłam w lokalnym PiS, który nie chciał koalicji w powiecie z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Niektórzy sugerują, że to poseł PiS Adam Lipiński brał prawdopodobnie udział tej "układance" - nie możemy jednak potwierdzić ani zaprzeczyć tej informacji.

Od godziny 9.30 będziemy na żywo transmitować sesję rady powiatu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

skorn   20 listopada 2018r. o 23:09

skorn

Postów: 10346

Jako takie szanse na zmianę stylu polityki były, gdyby Impuls miał w koalicji swojego człowieka. Dobrą tego prognozą był brak zgody na marnowanie pieniędzy podatnika za fuchę dla "członka".

Czy rządzi PO, PiS czy "bezpartyjni" nie ma znaczenia, bo to ta sama filozofia rządzenia. Jedyny plus że starostwo przestanie się "gryźć" z miastem i decyzje, dobre i złe, będa podejmowane szybciej.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   20 listopada 2018r. o 23:12

emem

Postów: 4055

skorn napisał(a): Jedyny plus że starostwo przestanie się "gryźć" z miastem i decyzje, dobre i złe, będa podejmowane szybciej.


Tu masz rację skorn. Teraz pełna odpowiedzialność będzie na tej samej ekipie. Wieć za 3-4-5 lat nie będzie miasto mogło powiedzieć, że powiat czegoś nie dał a powiat nie będzie mógł powiedzieć, że miasto coś blokuje.
Może wreszcie znikną znaki, które są symbolem zrzucania odpowiezialności na innych - pokazujące kto jest zarzadcą której drogi w miescie ;)

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Turkusowa Laurencja   21 listopada 2018r. o 0:57

~~Turkusowa Laurencja

Postów:

Panie Horzempa ,może teraz cieszy się Pan ze stanowiska - za zdradę naszych ideałów i marzeń , ale powiem Panu że radość z tego , że oszukał nas Pan , nie będzie trwała długo , znam to z życia , które upomni się o swoje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.