ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4221, 26 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


7 grudnia 2018r. godz. 15:41, odsłon: 6600, Wojtek Szoka
Skrzyżowanie przy Leśnym Potoku utrudnia ruch w kierunku Lwówka Śląskiego
Bolesławiec - Informacje: Problematyczne skrzyżowanie Skrzyżowani Leśny Potok (fot. Wojtek Szoka)

Dostaliśmy informację od jednego z BolecNautów w związku z sygnalizacją świetlną przy Leśnym Potoku.
Czytelnik twierdził, że czerwone światło zapala się kiedy auto jedzie za szybko co sztucznie i niepotrzebnie spowalnia ruch w okresie jesienno-zimowo-wiosennym kiedy Leśny Potok nie jest tak oblegany przez ludzi.

Sprawdziliśmy jak działa to skrzyżowanie i na pierwszy rzut oka nie różni się ono niczym od innych skrzyżowań z guzikiem wymuszającym czerwone światło dla samochodów i dające zielone pieszym. Po spędzeniu dłuższej chwili przy skrzyżowaniu okazało się, że czerwone światło tam pali się cały czas, a dwie kamery na górze sczytują czy nadjeżdża samochód i jeżeli nadjeżdża,  uruchamia zielone światło. 

Przebywając tam chwilę problemów z tym skrzyżowaniem zauważyłem parę, ale największym jest bardzo krótki interwał czasowy - zapalenie zielonego światła trwa zdecydowanie za długo, co może spowodować spowolnienie ruchu w kierunku Bolesławca jak i z Bolesławca. 


Po przejechaniu samochodu, zmiana światła następuje tak szybko, że przy sytuacji że pomiędzy samochodem mijającym skrzyżowanie a kolejnym za nim jest odległość większa niż około 10m to ten drugi kierowca może dosłownie "nadziać" się na czerwone światło. W okresie letnim to, że pali się tam ciągle czerwone światło może też wpływać na to, że ludzie którzy idą na Leśny Potok mogą po prostu zignorować fakt, że pali się dla nich czerwone światło.

Byliśmy świadkami  takiej sytuacji, a samochód dojeżdżający nie poruszał się z nieprzepisową prędkością, tak samo jak byłem świadkiem, że światło na zielone dosłownie zmieniło się w ostatniej chwili. 

Rodzi się pytanie, dlaczego skrzyżowanie na Jeleniogórskiej nie jest zaprogramowane tak jak skrzyżowanie przy wiadukcie, które pomaga dostać się na "Wiadukt Plaza". Tam domyślnym światłem które się pali jest zielone i zapewnia ono płynny tranzyt przez obwodnicę, a czerwone światło jest wymuszane guzikiem.

Przy Leśnym Potoku, czy się wymusza czy nie, pali się ciągle czerwone światło, a zmienia się na zielone tylko jak pojawi się auto w polu widzenia czujników, co tworzy sztuczne korki w okresie letnim i może tworzyć niebezpieczeństwo obecnie, kiedy szybko zmieniajace się światła w połączeniu z zabrudzonymi i niezadbanymi drogami tworzy realne zagrożenie nawet dla ludzi jadących przepisowo. Miałem dzisiaj wrażenie, że przejście dla pieszych przy Leśnym Potoku jest stworzone aby wiatr mógł spokojnie przewiewać nad pasami, chyba że są obecne jakieś duchy w lesie, które koniecznie bezpiecznie muszą dostać się do Leśnego Potoku i z powrotem. 

Miasto śpieszyło się z utworzeniem tego skrzyżowania, ponieważ przed jego powstaniem ludzie nie wykazując się zdrowym rozsądkiem albo wchodzili pod auta, albo kierowcy nie uważali na pieszych. Powstało ono na szybko i widać to nawet w tym jak zostało zaprogramowane i jak utrudnia życie.
 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~Szarozielone Przymiotno   13 grudnia 2018r. o 15:11

~Szarozielone Przymiotno

Postów:

Od dzisiaj analogiczna sytuacja występuje również w Łaziskach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kalinowykardynalska Kobea   13 grudnia 2018r. o 21:03

~~Kalinowykardynalska Kobea

Postów:

w czym problem ,prędkość ok 40 km /h i niema problemu ,lepsze to niż progi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Alabastrowa Nasturcja   13 grudnia 2018r. o 21:04

~~Alabastrowa Nasturcja

Postów:

Zielonoszary cyprysik. Jechałem dzisiaj sam. Na liczniku od pierwszego budynku po prawej dokładnie 40 km. I co? tuż przed sygnalizacja zapala się czerwone. Czy nie można zrobić pieszym włącznika świateł? Takie skomplikowane? Jak długo dzieci w ciągu dnia tamtędy przechodzą? Współczuję okolicznym mieszkańcom. Jak kartoflarze zaczną tam hamować to wam ten asfalt zwiną.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonoszary Cyprysik   13 grudnia 2018r. o 23:12

~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

wyłącznik dla pieszych jest,jakby kolega nie zauważył,ale chodzi tu tez głownie o to zeby spowolnic tych zajobow nauczonych zapieprzac przez wies
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Alabastrowa Nasturcja   14 grudnia 2018r. o 8:26

~~Alabastrowa Nasturcja

Postów:

W Kruszynie sobie z tym poradzono. I jeszcze do budżetu parę groszy wpadnie. Czyż to nie lepsze rozwiązanie? Na ...i tylko bat.

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6