ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4417, 8 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mikołajki w La Perla
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecFelieton14 stycznia 2019r. godz. 12:23, odsłon: 4502, Kazimierz Marczewski
- O wszystkim pamiętano w kampanii wyborczej, tylko o lodowisku zapomniano - pisze Kazimierz Marczewski.
Bolesławiec - Informacje: Zostawili łyżwiarzy na... lodzie (wodzie?) Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

Zakupione za kwotę ponad miliona złotych sztuczne, kryte lodowisko od wielu lat było chlubą naszego miasta. Z wielkim zapałem wielu bolesławian zaczęło uprawiać łyżwiarstwo - jako wszechstronną dyscyplinę sportu i rekreacji.

Na lodowisku, które z reguły było czynne od 1 grudnia do 30 marca odbywało się wiele imprez i pokazów łyżwiarskich. Ta forma wypoczynku i rekreacji bardzo spodobała się dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Pamiętam, że w Święta Bożego Narodzenia w 2017 roku w centrum nie było nikogo, a na lodowisku było mnóstwo ludzi. Zamiast siedzieć przy telewizorze czy komputerze, czy spacerować po mieście woleli pojeździć na łyżwach.

I wtedy przyszedł "nieszczęśliwy" wyborczy rok 2018. O wszystkim pamiętano w kampanii wyborczej, tylko o lodowisku zapomniano. Plac Popiełuszki, gdzie zlokalizowane było lodowisko, oddano inwestorowi pod budowę hotelu.

Nikt nie zajmował się wtedy tym, gdzie i kiedy może być zbudowane lodowisko na kolejny sezon. Dla wszystkich - i nie dziwię się, że także dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - ważniejsze były wybory samorządowe. Szczególnie dlatego, że głównym beneficjentem w tych wyborach był urzędujący prezydent Bolesławca i współpracujący z nim ludzie.

Zaangażowani w te wybory pracownicy MOSIR zapomnieli, że zmiana lokalizacji obiektu, niezależnie od tego gdzie byłby zbudowany, wiąże się z przygotowaniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowę. A gdyby to była lokalizacja w centrum to także i zmiany Planu Przestrzennego Zagospodarowania Miasta.

Czas przeleciał bardzo szybko. Sezon łyżwiarski powinien zacząć się już 1 grudnia. Urzędnicy prawdopodobnie prędko doszli do wniosku, że nie zdążą na czas przygotować "papierów" pod lodowisko. Zadawali sobie zapewne pytanie jak z tego wybrnąć i jak przekazać to opinii publicznej.

Za czasów PRL w Bolesławcu sztuczne lodowisko było w okolicach basenów przy ulicy Spacerowej.  Lodowisko tam wtedy zbudowano mimo olbrzymich kosztów, bo tak chciała egzekutywa Powiatowego Komitetu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Bolesławcu. Nie ważne, że miejsce było na końcu miasta, bez dobrego dojazdu.

Teraz wprawdzie mamy wolny kraj, ale sytuacja niejako się powtórzyła. Egzekutywa zdecydowała, że obiekt ma być na Spacerowej i tyle. Bez jakichkolwiek badań, analiz, sprawdzenia czy ta lokalizacja będzie mieszkańcom odpowiadała.

Bo jak inaczej można skomentować oficjalną wypowiedź dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który stwierdził, że obiektu nie zadaszono, bo sonduje się to miejsce przy Spacerowej, a MOSiR chce się dowiedzieć czy mieszkańcy to miejsce zaakceptują miejsce.

"Zapytajcie mieszkańców czy chcą jeździć na łyżwach na 'zadupiu' czy wolą w centrum?" Na to pytanie wszyscy znają odpowiedź. Wystarczyło zapytać, a nie stawiać obiekt i zastanawiać się czy ktoś tam przyjdzie.

Ale nawet tam, na Spacerowej, obiektu nie zadaszono. Nie zadaszono, ponieważ (co sprawdziliśmy), nie uzyskano pozwolenia na budowę i nie opracowano projektu tej zabudowy, aby takie pozwolenie takie uzyskać.

Bolesławieckim łyżwiarzom proponuje się - na otarcie łez - lodowisko odkryte. Jazda na nim zależy od warunków atmosferycznych. Komfort jazdy i bezpieczeństwo jest znacznie gorsze niż tego pod dachem. Także pracownicy obsługujący ten obiekt mają pogorszone warunki pracy, nie mówiąc o tym, że dojście do tego lodowiska wieczorem, w ciemnościach, jest bardzo niebezpieczne.

Jednym zdaniem bolesławieckich łyżwiarzy pozostawiono na lodzie (wodzie?). A wszystko dlatego, że zamiast zająć swoją pracą, prowadzono samorządową kampanię wyborczą.

Mam nadzieję, że w 2019 roku lodowisko kryte, za które bolesławianie zapłacili swego czasu ponad milion złotych, wróci znów do centrum miasta i nie przeszkodzą nam już żadne wybory. Przecież dla władz najważniejsi są mieszkańcy!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Zzieleniała Kalia   14 stycznia 2019r. o 11:43

~Zzieleniała Kalia

Postów:

Ma pan racje panie redaktorze!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ruda Trzmielina   14 stycznia 2019r. o 11:53

~~Ruda Trzmielina

Postów:

To jest niegospodarność i działanie na szkodę mienia publicznego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   14 stycznia 2019r. o 11:55

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

służby MOSIRu i MZGK dwoiły się i troiły z lepieniem propagandy wyborczej i wkopywaniem konstrukcji na bannery dla komitetu wyborczego swojego szefa
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocistobrązowa Żurawka   14 stycznia 2019r. o 12:01

~Złocistobrązowa Żurawka

Postów:

To co robił MZGK w kampanii to w pale się nie mieści. Wszędzie ich było pełno. Tam gdzie stawiali stelaż na drugi dzień zaraz widziałem banner Romana. Nikt z czymś takim nie wygra.
A co do lodowiska i Term to piękny przykład jak się wygrywa wybory i co jest po wyborach
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Iliowobłękitna Bylica   14 stycznia 2019r. o 13:34

~Iliowobłękitna Bylica

Postów:

Cała para w gwizdek
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pistacjowa Lawenda   14 stycznia 2019r. o 13:35

~~Pistacjowa Lawenda

Postów:

~~Ruda Trzmielina napisał(a): To jest niegospodarność i działanie na szkodę mienia publicznego.
Majątek o wartości 1 mln zł niszczeje ( namiot) i nie zarabia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ochrowy Kasztanowiec   14 stycznia 2019r. o 13:37

~~Ochrowy Kasztanowiec

Postów:

Ludzie mają co wybrali :)Gratulacje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

siena   14 stycznia 2019r. o 13:40

siena

Postów: 15

Pamiętajcie BOLESŁAWIANIE ! jak WAS potraktowano z lodowiskiem,rozpiep...ć to całe towarzystwo raz na zawsze!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>