ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4158, 24 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama KOMFORT zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje15 lutego 2019r. godz. 15:58, odsłon: 6107, Prokuratura Okręgowa/Bolec.Info
Adam K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podejrzanemu grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności
Bolesławiec - Informacje: Sprawca wypadku aresztowany Groźny wypadek (fot. Wojtek Szoka )

9 lutego 2019 roku podejrzany Adam K. dokonał na terenie Niemiec kradzieży z włamaniem samochodu osobowego marki BMW M2 o wartości około 250 000 złotych. Jadąc skradzionym pojazdem w miejscowości Wykroty na terenie powiatu bolesławieckiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol ruchu drogowego.

Przed przystąpieniem do kontroli podejrzany podjął ucieczkę skradzionym pojazdem. Funkcjonariusze policji udali się za nim w pościg. W trakcie pościgu podejrzany Adam K. jadąc z prędkością, znacznie przekraczającą dozwoloną, a zarazem niedostosowaną do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem   i wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu pojeździe marki Subaru, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z tym pojazdem.

W następstwie wypadku pasażerka pojazdu marki Subaru doznała ciężkich obrażeń ciała zagrażających realnie jej życiu, a kierowca tego pojazdu obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na czas powyżej siedmiu dni. Sprawca wypadku Adam K. zbiegł z miejsca zdarzenia.

Podjęte przez Prokuraturę Rejonową w Bolesławcu i Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu czynności dowodowe doprowadziły do szybkiego zidentyfikowania sprawcy tego zdarzenia. W dniu 12 lutego 2019 r. podejrzany Adam K. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie przedstawiono mu zarzuty popełnienia trzech przestępstw: kradzieży z włamaniem pojazdu marki BMW M2, to jest czynu z art. 279 § 1 kk, przestępstwa niezatrzymania do kontroli na polecenie funkcjonariuszy policji, to jest czynu z art. 178b kk oraz przestępstwa spowodowania i ucieczki z miejsca ciężkiego w skutki wypadku komunikacyjnego, to jest czynu z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.

Adam K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara łączna do 20 lat pozbawienia wolności.        

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Bolesławcu Sąd Rejonowy w Bolesławcu w dniu 14 lutego 2019 r. zastosował wobec Adama K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania z uwagi na uzasadnioną obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego, ucieczki i ukrywania się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz grożącą mu surową karę.

Podejrzany to 27 – letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.  O wypadku pisaliśmy Subaru w częściach po zderzeniu z BMW

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Cynobrowa Lepnica   15 lutego 2019r. o 16:03

~Cynobrowa Lepnica

Postów:

20 lat?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bladoczerwona Goryczka   15 lutego 2019r. o 16:11

~Bladoczerwona Goryczka

Postów:

I znów trzeba robić na kolejnego złodzieja. Kiedy w końcu więźniowie będą musieli zarobić na swoje utrzymanie i utrzymanie ofiar ich przestępstw Może wtedy pomyśli jeden z drugim czy kraść itp.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnoceglasta Kapusta   15 lutego 2019r. o 16:17

~Brunatnoceglasta Kapusta

Postów:

Powinni sprawcę wysłać na 20lat ciężkich prac tak aby z tego co zarobi było na odszkodowanie dla poszkodowanych oraz na jego utrzymanie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Białobrązowy Rojnik   15 lutego 2019r. o 16:33

~Białobrązowy Rojnik

Postów:

Można dostać rozstroju zdrowia?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brzoskwiniowy Bukszpan   15 lutego 2019r. o 17:32

~Brzoskwiniowy Bukszpan

Postów:

250000 może jeszcze milion, biemdablju z 2018 musiało by to być i to jeszcze skradzione blisko granicy i zezłomowanie cieszył bym sie bardzo bo ubezpieczenie pewnie na 50^
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Liliowy Moszenki   16 lutego 2019r. o 17:41

~Liliowy Moszenki

Postów:

Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Mozna.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Karminowa Imperata   16 lutego 2019r. o 19:59

~Karminowa Imperata

Postów:

Imię nazwisko oraz zdjęcie bandyty
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.