ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4160, 26 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama Mrowka zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje21 lutego 2019r. godz. 15:00, odsłon: 3819, Powiat Bolesławiecki/Bolec.Info
V Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego rozpoczęła się o godzinie 9:30 i przebiegała bez zbędnych emocji.
Bolesławiec - Informacje: Nudna sesja Rady Powiatu Starosta Tomasz Gabrysiak (fot. Starostwo Powiatowe)

Czwartkowa sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego rozpoczęła się po 9.30. Podczas spotkania radni, oprócz wysłuchania informacji Zarządu o działaniach międzysesyjnych, podjęli szereg uchwał - m.in. w sprawie przekształcenia bolesławieckich szkół średnich zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji.

Starosta Tomasz Gabrysiak mówił o planowanych remontach dróg, które są w zarządzie Powiatu. Nie bardzo chciał odpowiadać szczegółowo na pytania radnych.

Radny Tomasz Matyjewicz zapytał starostę o wynagrodzenia nauczycieli bolesławieckich szkół oraz pracowników urzędu pracy.

- Możemy zasugerować dyrektorom, aby zasypał tzw. "doły", aby podnieść te najniższe wynagrodzenia - mówił starosta o wynagrodzeniach w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Radny Jacek Łuczkowski drążył temat dróg, a dokładnie rzecz biorąc braku odśnieżania dróg i chodników. Według starosty odśnieżaniem zajmuje się 9 osób. Tomasz Gabrysiak mówił także o planach zakupu dodatkowego sprzętu do odśnieżania. Wydawał się być zadowolony z tego, że przez cztery dni chodniki pozostawały nieodśnieżone.

Radny Łuczkowski pytał także o informacje, które pokazały się na fanpage'a Powiatu odnośnie sukcesu "darmowej komunikacji miejskiej". Pytanie to wzbudziło lekkie poruszenie na sali. Starosta nie chciał jednak bliżej skomentować zawartości materiału ani odpowiedzieć na pytanie dlaczego tego typu informacje promowane są przez Powiat. Tomasz Gabrysiak przyznał się tylko, że nie kontroluje tego, co publikowane jest na stronie oraz fanpage'u Powiatu Bolesławieckiego.

Podczas sesji radni głosowali także nad uchwałą oddelegowującą radnych do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Jako kandydatów zgłoszono Jarosława Nenkina, Jana Russa, Waldemara Krysztofiaka. Na Nenkina głosowało 14 radnych, 6 się wstrzymało. Za Russem głosowało 7 radnych. Krysztofiak otrzymał 12 głosów za, 2 przeciw, 6 wstrzymało się. Do Komisji oddelegowani zostali Jarosław Nenkin i Waldemar Krysztofiak.

Radni podjęli tez szereg uchwał przekształcający szkoły ponadpodstawowe - żeby dostosować je do nowych wymogów Ministerstw Edukacji Narodowej w związku z reformą edukacji (czteroletnie licea, pięcioletnie technika).

Przyjmowanie uchwał szło szybko i sprawnie - radni było jednogłośni, aby szkoły zostały przekształcone. Nie mieli zresztą innego wyjścia.

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu była wyjątkowo nieciekawa i nudna.

 


Porządek Sesji Rady Powiatu przewidywał:

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.

2. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

3. Informacja Przewodniczącego Rady o żądaniach sprostowania protokołu poprzedniej sesji.

4. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o działaniach w okresie międzysesyjnym.

5. Informacja Zarządu Powiatu i Starosty o działaniach międzysesyjnych.

6. Informacja Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu podjętych podczas IV Sesji Rady Powiatu.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał Rady Powiatu:

1) Nr V/38/2019 w sprawie delegowania Radnych Powiatu Bolesławieckiego do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku,

2) Nr V/39/2019 w sprawie Strategii rozwoju społeczno – gospodarczego południowej i zachodniej części Dolnego Śląska pn.: „Strategia Rozwoju Sudety 2030”,

3) Nr V/40/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego trzyletniego I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu na ponadpodstawowe czteroletnie I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu,

4) Nr V/41/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego trzyletniego II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu na ponadpodstawowe czteroletnie II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu,

5) Nr V/42/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego czteroletniego Technikum Nr 2 w Bolesławcu w ponadpodstawowe pięcioletnie Technikum Nr 2 w Bolesławcu,

6) Nr V/43/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego czteroletniego Technikum Nr 4 w Bolesławcu w ponadpodstawowe pięcioletnie Technikum Nr 4 w Bolesławcu,

7) Nr V/44/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego czteroletniego Technikum Nr 1 w Bolesławcu w ponadpodstawowe pięcioletnie Technikum Nr 1 w Bolesławcu,

8) Nr V/45/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego czteroletniego Technikum Nr 5 w Bolesławcu w ponadpodstawowe pięcioletnie Technikum Nr 5 w Bolesławcu,

9) Nr V/46/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego trzyletniego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na ponadpodstawowe czteroletnie Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Bolesławcu,

10) Nr V/47/2019 w sprawie stwierdzenia przekształcenia ponadgimnazjalnego czteroletniego Technikum Nr 3 w Bolesławcu w ponadpodstawowe pięcioletnie Technikum Nr 3 w Bolesławcu.

8. Informacja dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu o realizacji zadań w zakresie zatrudnienia, przeciwdziałania bezrobociu i łagodzenia jego skutków – w roku 2018.

9. Informacja Przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy o działalności Rady – w roku 2018 – w zakresie ograniczania bezrobocia.

10. Informacja kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Bolesławcu o stanie dróg powiatowych i wojewódzkich przebiegających na terenie powiatu bolesławieckiego oraz o bezpieczeństwie ruchu drogowego w roku 2018.

11. Sprawy różne i zakończenie obrad.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Ołowianoniebieski Buk   22 lutego 2019r. o 7:56

~Ołowianoniebieski Buk

Postów:

Czy tylko kilku radnych mialo pytania a pozostali ze swoich okregow nie maja spraw do zalatwienia nie ma problemow czyli jest super wszedzie indziej gdzie ich programy wyborcze .Szybko sprawnie poszlo rada zaliczona i dalej do przodu zenada .Tyle spaw w kolo ale radni tego nie widza bo wiedza na pewno o problemach w swoich miejscowosciach uaktywnia sie na chwile przed nastepnymi wyborami owocnych obrad Zyczymy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonkawobłękitny Czarny   22 lutego 2019r. o 8:32

~~Zielonkawobłękitny Czarny

Postów:

Dlaczego ulica Polna centrum miasta jest zawsze zaśmiecona? Nikomu to nie przeszkadza?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobrunatna Forsycja   22 lutego 2019r. o 13:48

~~Szarobrunatna Forsycja

Postów:

~~Miedzianoczerwona Trzykrotka napisał(a):
~~Posiwiała Gipsówka napisał(a): Radny Łuczkowski - zamilknij...

Radny Łuczkowski super tak trzymaj .


Brawo! Panie Radny. Popieramy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morelowy Gajowiec   24 lutego 2019r. o 11:19

~~Morelowy Gajowiec

Postów:

Dlaczego radna gminy Bolesławiec nie składa interpelacji w sprawie pks na terenie gminy Bolesławiec. Po co ta baba tam siedzi?
Przecież jest o co pytać!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szkarłatny Tulipanowiec   24 lutego 2019r. o 14:15

~~Szkarłatny Tulipanowiec

Postów:

Ursdzili coś mądrego?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2