ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4158, 24 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Mrowka zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu23 lutego 2019r. godz. 19:38, odsłon: 7920, Kazimierz Marczewski
Stawomir Broniarz: Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji.
Bolesławiec - Informacje: Strajk nauczycieli w Bolesławcu? Wieża ratusza po remoncie (fot. Bolec.Info)

W piątek, 22 lutego 2019r., w Bolesławcu przebywał prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Spotkał się w ratuszu z przedstawicielami ZNP bolesławieckich szkół i przedszkoli oraz przedstawicielami Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Instytucji Kultury w Powiecie Bolesławieckim.

Ze Sławomirem Broniarzem spotkał się także starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.

Jak podaje znp.edu.pl Związek Nauczycielstwa Polskiego wszczął procedury sporu zbiorowego ze szkołami, przedszkolami i placówkami objętymi działaniem ZNP.

Obecnie spór zbiorowy jest na etapie rokowań lub mediacji, w zależności od tego, kiedy oddział złożył pracodawcy pismo inicjujące spór (tj. żądanie podwyższenia o 1000 zł wynagrodzeń zasadniczych wszystkich pracowników szkół, przedszkoli i placówek).

Po zakończeniu mediacji i ewentualnym braku porozumienia co do żądania ZNP można przystąpić do przygotowań do strajku. W tym celu zarządy oddziałów ZNP podejmą uchwały w sprawie zarządzenia referendum i przeprowadzą je w ścisłej współpracy z ogniskami ZNP.

Pracownicy danej szkoły będą mogli strajkować o ile w referendum strajkowym weźmie udział co najmniej połowa uprawnionych i większość z nich opowie się za strajkiem.

Warto podkreślić, że w referendum strajkowym i strajku mogą brać udział wszyscy pracownicy szkoły niezależnie od tego czy są członkami związku zawodowego, czy też nie.

Wszystkie ww. działania dotyczące przygotowania i ogłoszenia strajku, będą podejmowane po 28 lutego, tj. po zakończeniu ferii zimowych we wszystkich województwach i etapu mediacji we wszystkich szkołach, przedszkolach i placówkach.

- Mamy świadomość, że determinacja środowiska i gotowość do strajku jest bardzo wysoka, ale procedury sporu zbiorowego są w Polsce bardzo skomplikowane i w przypadku sporu na tak dużą skalę – niezwykle czasochłonne. Musimy te procedury wypełnić jak najstaranniej, aby nie narażać uczestników zapowiadanego strajku na negatywne konsekwencje prawne - mówi Sławomir Broniarz. - Jeżeli stanowisko Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej  w sprawie podwyżek płac nie zmieni się, już w kwietniu bieżącego roku możliwy jest strajk nauczycieli - dodaje.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9

~~Białawy Kasztanowiec   26 lutego 2019r. o 18:40

~~Białawy Kasztanowiec

Postów:

~~Bladoniebieski Starzec napisał(a):
~Kasztanowoczerwony Pustynnik napisał(a): Niech się lepiej do roboty wezmą... 2 miesiące wakacji, każde ferie, święta, weekendy wolne i do tego znikoma liczba godzin pracy każdego dnia.


Aleś ty głupi! Chyba emeryt.

Nie ubliżaj emerytom .To matoł który zakończył edukacje na podstawówce bo tylko ta jest obowiązkowa.Walczcie nauczyciele .Dosyc pogardy niech każdy wezmie 1 osobe niepełnosprawną ze sobą bo ich tez krzywdzi ten wypaczony rząd
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarozielona Margerytka   12 marca 2019r. o 15:07

~~Szarozielona Margerytka

Postów:

Nauczyciele zacznijcie sami wreszcie się szanować. Nie chodzi o to żeby zarabiać nadgodzinami, ale w ramach etatu. Nie chodzi żeby pracować niewiadomo ile i byle jak zbierać nadgodziny .Liczą się uczniowie i jakość nauczania. Nauczyciele za mało zarabiacie szanujcie się nie wolno być tchórzem walcz jak lekarze, górnicy, ratownicy medyczni jesteśmy z Wami
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Płowoszara Lobelia   12 marca 2019r. o 17:36

~~Płowoszara Lobelia

Postów:

~~Szarozielona Margerytka napisał(a): Nauczyciele zacznijcie sami wreszcie się szanować. Nie chodzi o to żeby zarabiać nadgodzinami, ale w ramach etatu. Nie chodzi żeby pracować niewiadomo ile i byle jak zbierać nadgodziny .Liczą się uczniowie i jakość nauczania. Nauczyciele za mało zarabiacie szanujcie się nie wolno być tchórzem walcz jak lekarze, górnicy, ratownicy medyczni jesteśmy z Wami


Mądrego to i warto posłuchać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 4 5 6 7 8 9

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.