ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4185, 20 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nasz patronat11 kwietnia 2019r. godz. 07:52, odsłon: 1226, Bolec.Info
Dwa spektakle w Teatrze Starym i podsumowanie Zatargów z Teatrem
Bolesławiec - Informacje: Podziękowanie za Zatargi Spektakl "Ile jest zagranic?" w wykonaniu Teatru Z Jednej Gliny (fot. Bernard Łętowski)

Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu i Pracownia Teatralna FormaT zaprosiły w środę na wieczór podziękowań dla mecenasów, przyjaciół i wolontariuszy zaangażowanych w organizację XVI Ogólnopolskich Młodzieżowych Zatargów z Teatrem. W programie wieczoru były nie tylko podziękowania, kwiaty i owacje dla sponsorów oraz wolontariuszy, ale i dwa spektakle bolesławieckich grup teatralnych. MDK w Bolesławcu prowadzi tych grup obecnie aż siedem a zajmuje się nimi Aneta Ćwieluch, pomysłodawczyni festiwalu.

Widzowie najpierw mogli obejrzeć "Pamięć rzeczy" w wykonaniu Teatru RE/AKTOR - spektakl zrealizowany według autorskiego scenariusza Anety Ćwieluch i grupy oparty na wspomnieniach, pamiętnikach i opowieściach rodzinnych. Pokazuje świat zwykłych ludzi, których losy poplątał wiatr historii.

Reżyseria: Aneta Ćwieluch
Wystąpiją: Izabela Krestow, Anna Chwastyk, Eliza Sondaj, Agata Drużga, Laura Mól, Filip Zarubiński, Piotr Chwastyk, Jakub Wolszczak, Paulina Gajewska/Karolina Zdunek
Choreografia: Anna Chwastyk, Piotr Chwastyk, Wojciech Chylewski, Anna Idkowiak
Światło: Daniel Włodarczyk
Dźwięk: Andrzej Malcher

Drugi spektakl środowego wieczoru to "Ile jest zagranic?" w wykonaniu Teatru Z Jednej Gliny - spektakl oparty na prozie Aglaji Veteranyi oraz tekstach własnych grupy. Cyrk czyli miejsce artystów staje się w nim dla niektórych schronieniem przed tym, co zostawili. Wędrujący cyrk i dzieci z różnych stron świata zadające sobie ciągle pytanie, czy to jest zagranica? W spektaklu można zobaczyć było prawdziwą sztukę cyrkową a niektóre elementy spektaklu szlifowano podczas warsztatów towarzyszących Zatargom.

Reżyseria: Aneta Ćwieluch
Występują: Monika Mikołajczak, Karolina Zdunek, Aleksandra Kunecka, Natalia Deberny, Karolina Kołodziej, Alicja Świca, Filip Witkowski
Scenografia: Roman Grzegorzewski, Sławomir Zasina, Beata Chojnowska
Choreografia: Bogdan Nowak, Piotr Hanusiak
Światło: Daniel Włodarczyk
Dźwięk: Andrzej Malcher

Oto kilka fotografii z wczorajszych spektakli:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

Bernard   11 kwietnia 2019r. o 21:09

Bernard

Postów: 966

~~Oliwkowozielona Wierzba napisał(a):
Bernard napisał(a):
~~Oliwkowozielona Wierzba napisał(a): Czarne glinoludy to wstyd dla pedagoga, który w imię polityki i własnych sympatii wmanewrowuje w polityczną akcję ufną młodzież. Za takie rzeczy powinien być od kuratora zakaz wykonywania zawodu. A Panią Smoleńską sam możesz zapytać, co sądzi o Glina Show i zachowaniu Nowaka w tej sprawie. Biorę coś, co się nazywa "zdrowy rozsądek", czego nigdy dotychczas nie stosowałeś i nie odstawię tego, bo nie chcę skończyć się jak ty i rozejść z rzeczywistością.


Jeśli sugerujesz jakąś moją wyborczą współpracę z komitetem pana Stasika, to zdecydowanie zdrowy rozsądek Cię nie dotyczy.

Czarne Glinoludy to pomysł młodzieży a nie Anety Ćwieluch. Fakt że część z tych młodych ludzi bywa na zajęciach teatralnych czy uczestniczyła w Gliniadzie to w sumie logiczna rzecz - kreatywni to i wymyślili coś kreatywnego.

I to nie była akcja polityczna - to był celny protest, pokazanie niezależności w myśleniu i ocenie tego co jest w porządku a co nie jest.

W sumie, co miałem na ten temat do powiedzenia, napisałem tutaj: https://bobrzanie.pl/2018/08/19/glinaszol/

A pytanie Ceramiki Artystycznej czy jej szefowej o to co sądzi... Spółdzielnia pokazała co sądzi wspierając to, co wsparła. Tutaj czyn jest wymowniejszy od słów.

Przypomniało mi się dzięki tobi , że lat temu dużo robiłem materiał dla Gazety Wrocławskiej o tym jak to chińczycy podrabiają bolesławiecką ceramikę. Materiał z udziałem pani prezes, która pokazywała mi do zdjęcia przykład takiej podróbki...Politycznie to ograłeś, Ćwieluch też. Chodziło tylko o politykę. Ona w MDK służyła pod Stasikiem, a tam wszyscy go wspierali na czele z dyrektorką. Glina Show nie jest żadną podróbką, co potwierdził sam Nowak, nie zaskarżając Glina Show do żadnego sądu, bo nikt o zdrowych zmysłach, niezmanipulowany politycznie jak te biedne dzieci przez Ćwieluch, nie wpadłby na nazwanie Glina Show podróbką. Chwytliwe hasełko na czas wyborów. Przyznaję. Nabraliście wiele osób, które stanęło z tego powodu w obronie kasy Nowaka i przy okazji przeciw prezydentowi. Za to brawa Wam się należą.. Ale nikt już reszty ściemy nie kupuje o podróbkach i plagiatach, bo to akurat fałsz.
Pozwolę sobie powtórzyć, bo nie dotarło:

Cokolwiek spożywasz, zastanów się czy jest to legalne i nie podawaj swojemu dilerowi prawdziwych danych.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaropopielata Pęcherznica   13 kwietnia 2019r. o 21:53

~Szaropopielata Pęcherznica

Postów:

Żyjemy jeszcze w całkiem wolnym kraju, więc uważam, że poglądy polityczne każdy powinien szanować bez względu na to, czy się z kimś zgadzamy, czy nie. Można się spierać, kłócić - rzecz jasna. Znam Panią Anetę Ćwieluch od wielu lat i poświadczam całym sobą, że Pani Aneta nigdy nie mieszała się w gry polityczne, nie była czyimś filarem (jak to zostało napisane). Jeśli kogoś popierała lub nie zgadzała się z czymś, nigdy nie mieszała do tego Teatru ani ludzi, którzy ten Teatr tworzą. Chociaż mam dopiero 24 lata, przyzwyczaiłem się, że Polacy plują jadem na coś, co wybrzmiewa, co żyje własnym życiem, co jest dobre, zauważalne, fachowe no i przede wszystkim - jest polskie. Przykro mi, że są osoby, które nie szanują Jej pracy. Bolesławianie oraz mieszkańcy z okolic Bolesławca powinni być dumni, że praca tej młodzieży i osób starszych pod kierunkiem Anety Ćwieluch odnosi sukcesy w całej Polsce. Do cholery! Przecież oni rozsławiają Miasto oraz Powiat. Gdyby nie Ćwieluch i jej profesjonalizm - Bolesławiec nie miałby oddechu, który mu jest potrzebny. Ogólnopolski Festiwal, który kolejny rok odbył się w Bolesławcu - reakcja osób, które przyjechały z całego kraju, ich radość, szczęście i entuzjazm.. To są właśnie efekty, których niektórzy nie widzą, bo nie przynoszą finansowej lawiny na konta. Jestem dumny, że mogę z Panią Anetą Ćwieluch współpracować. Wy, powinniście być dumni, że Ona jest u Was. Macie naprawdę złotą kobietę wśród swojego grona. Przede wszystkim otwartą i mądrą. Naprawdę, dziwny jest ten Świat. Pani Aneto, trzymam kciuki za Waszą Teatralną Pracę.

Piotr Fujarewicz
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2