ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4185, 20 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama KOMFORT zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Przeczytaj na bobrzanie.pl15 kwietnia 2019r. godz. 08:45, odsłon: 6060, Bolec.Info
Na portalu Bobrzanie.pl możecie przeczytać bardzo ciekawy tekst nauczyciela o strajku i pracy w szkole.
Bolesławiec - Informacje: Strajk nauczycieli – przemyślenia nauczyciela Strajk nauczycieli (fot. archiwum autora)

Na Bobrzanach prezentujemy tekst opublikowany na Facebooku przez bolesławieckiego nauczyciela - Mariusza Potyszkę:

Cały czas obserwuję ludzi, którzy są za i są przeciw. Zawsze uważałem, że każdy ma prawo do swojego zdania. Ale gdy widzę komentarze niektórych osób, jest mi przykro jak bardzo jesteśmy podzieleni: kraj, Polska, nauczyciele. Zaczynamy walkę o to kto będzie, a kto nie będzie strajkował. Wspieram nauczycieli i będę to robił, nawet gdybym miał zostać zwolniony. Od 9 lat uczę w szkole w technikum. Pracuję z młodzieżą w wieku 16-19 lat. Naprawdę lubię swoją pracę. Nie wstaję, bo muszę - wstaję, bo chcę. Przyjmując się do pracy zaakceptowałem warunki, które zostały mi zaproponowane, ale to było 9 lat temu. Mam nadzieję, że uczniowie też doceniają to, co robię. Jako zawodowiec, bo nauczam głównie przedmiotów zawodowych, od zawsze potrzegałem szkołę ze względu chociażby na zarobki jako jedną z wielu prac. Skończyłem 4 kierunki studiów, Informatykę (5 lat), 2x Grafikę komputerową (1,5 roku) oraz Pedagogikę (1,5 roku). Zawsze realizowałem projekty, jeździłem jako egzaminator na egzaminy, egzaminowałem młodzież, prowadziłem kursy dla osób niepełnosprawnych, czy też dla osób starszych i młodzieży. Wszystko to robiłem dodatkowo. Bo chcę żyć nie martwiąc się o to, że moim dzieciom, żonie czegoś zabraknie. Mam epilepsję. Nigdy się nie poddawałem się z tego tytułu i nigdy nie traktowałem tego jako wytłumaczenia,  że czegoś nie mogę zrobić. Od kiedy pamiętam tak było. W szkole, w której uczę, większość zawodowców pracuje dodatkowo, w firmach lub instytucjach. To też ma swoje plusy, bo każdy z nas może zdobywać doświadczenie, którym może się dodatkowo dzielić. Ale rodzi się pytanie: dlaczego zawód nauczyciela nie może być zawodem tym jedynym. W który oddamy całe nasze serce. Gdzie skupimy swoją uwagę tylko na uczniach?

Kliknij TUTAJ i przeczytaj cały tekst na portalu Bobrzanie.pl

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Czarniawy Żółwik   6 godz. 18 min. temu

~~Czarniawy Żółwik

Postów:

Jan Kobuszewski zagrał 400 ról, 100 sztuk teatralnych, 50 filmów i 2000 programów. Wystąpił w słynnych "Dziadach" Kazimierza Dejmka, pracował z Zygmuntem Hubnerem i Adamem Hanuszkiewiczem. Po 55 latach pracy ZUS miał wyliczyć mu 1200 zł emerytury. DRODZY NAUCZYCIELE CZY ETYCZNYM JEST ŻĄDAĆ PODWYŻKI WIĘKSZEJ NIŻ LUDZIE WYBITNI I WYKSZTAŁCENI MAJĄ EMERYTURY
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8