ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4185, 20 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama KOMFORT zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu15 kwietnia 2019r. godz. 12:15, odsłon: 6838, Bolec.Info
W Nowogrodźcu radnemu nie przedłużono umowy na trenowanie dzieci. Burmistrz uważa, że powinien on pracować społecznie.
Bolesławiec - Informacje: Radny musi być społecznikiem?
Radny Michał Sudoł (fot. Joanna Pożoga)

W weekend na swoim profilu facebookowym radnego Michał Sudoł, szef klubu radych "Skutecznie i Razem" w Radzie Miasta i Gminy Nowogrodziec zamieścił wpis w którym poinformował o tym, że Gminne Centrum Kultury i Sportu wypowiedziało mu umowę zlecenie. Radny od 2017 roku wspóltworzył gminną akademię piłkarską. Dziś prowadzi w niej dwie grupy. Co roku miał przedłużaną umowę na 11 miesięcy. Obecna miała trwać do końca czerwca. Wypowiedziana - skończy się ostatniego dnia kwietnia.

- Zostając radnym Rady Miejskiej w Nowogrodźcu miałem nadzieję na jeszcze większy rozwój piłki nożnej w naszej gminie zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Niestety wydarzyła się sytuacja bardzo przykra, która moim zdaniem nie powinna mieć miejsca - pisze radny. - Pani dyrektor GCKiS pod naciskiem Pana Burmistrza wypowiedziała mi umowę na prowadzenie zajęć z dziećmi nie podając tak naprawdę przyczyny tej decyzji. Pan Burmistrz i radni z klubu Pokój i Dobro powołują się na punk 24e ustawy o samorządzie gminnym, który brzmi: Radny nie może podejmować dodatkowych zajęć i darowizn mogących wpłynąć na wiarygodność mandatu radnego. Moim zdaniem praca z dziećmi i organizacja czasu wolnego, organizacja turniejów i wyjazdów na mecze wręcz przeciwnie podnosi moją wiarygodność. Dzięki tej pracy zostało dostrzeżone moje zaangażowanie i wyborcy zaufali mojej osobie podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Radny przytacza nawet fragment opinii prawnej, według której jego praca dla Gminnego Centrum nie koliduje z pełnieniem funkcji w samorządzie. 

Wpis radnego na Facebooku burmistrz gminy Rober Relich skomentował tak: 
Jestem za kontynuacją pracy Pana Michała, która doceniam. Mam nadzieję, że społecznie, nie za wynagrodzeniem.

- Cieszę się że radny wspiera gminną akademię piłkarską swoją wiedzą i umiejętnościami - powiedział burmistrz dla Bolec.Info. - Jednak praca społeczna powinna być pracą społeczną.

Szef klubu radnych "Dobro i Pokój" zwrócił się do wojewody o rozstrzygnięcie w tej sprawie. Wojewoda jeszcze nie wydał opinii.

- Zasadą obowiązującą od wielu lat w naszej gminie było to, że radni obejmując mandat radnego wykonywali funkcje w klubach sportowych czy stowarzyszeniach społecznie - mówi Robert Relich. - Radni obejmując mandat ustawowo mają obowiązek uporządkować swoją sytuację prawną w ciągu trzech miesięcy. 

Burmistrza spytaliśmy o to, czy uważa, że radni nie powinni pracować dla firm czy instytuacji finansowanych z budżetu gminy, ale stwierdził że nie ma na ten temat zdania. Uważa za to, że duże znaczenie w takich sytuacjach ma forma zatrudnienia i kluczowe jest to, że radnym był zatrudniony na umowę zlecenie.

Sam radny nie widzi przeciwwskazań, aby współdecydować na sesjach o sytuacji gminnych jednostek i jednocześnie dla nich pracować. Pracuje on także w gminnej szkole. Tam ma jednak umowę o pracę. 

- Ja tę sytuację odbieram jako atak indywidualny na moją osobę i próbę osłabienia mojej pozycji w społeczności lokalnej oraz zamknięcia mi ust - mówi dla Bolec.Info radny Sudoł. - Pan burmistrz mówi o pracy społecznej. Powiedziałem mu wprost, że nie stać mnie na pracę społeczną. Wyborcy wybierając mnie do rady uznali, że im moja praca w samorządowych instytucjach nie przeszkadza. Mam nadzieję, że burmistrz wycofa się ze swojego pomysłu.

Wypowiedź radnego-trenera wywołała na Facebooku ogromną dyskusję, a komentarz burmistrza - falę ostrej krytyki. Widać w niej oburzenie rodziców młodych piłkarzy i mieszkańców gminy. Pojawiają się także sugestie, aby to burmistrz pracował społecznie i prośby o zmianę decyzji. 

Dyskusję możecie śledzić na profilu: Michał Sudoł Radny Rady Miejskiej w Nowogrodźcu

W sobotę podopieczni trenera Sudoła wyprowadzali na murawę w Lubinie piłkarzy Zagłębia Lubin. Wyjazd zorganizował radny. Poinformował nas, że pojechał do Lubina z dzieciakami społecznie, nie w ramach wynagrodzenia z GZKiS.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Malinowy Łubin   15 kwietnia 2019r. o 21:43

~~Malinowy Łubin

Postów:

~~Żółtobrunatny Migdałowiec napisał(a): Jedno co mnie cieszy to to, że pozostali dwaj Trenery są solidarni z Michałem i powiedzieli że rezygnują ,niech sobie Relich sam trenuje .
ZNAMY panów trenerów,dziękujemy za solidarność relichowi pozostanie gra na flecie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Konopny Chmiel   16 kwietnia 2019r. o 6:17

~~Konopny Chmiel

Postów:

Skoro nauczyciel może pracować dla idei np. jadąc z dziećmi na wycieczkę 2 dniową gdzie pracuje 24 godz. na dobę to i radny może pracować dla idei.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ziemistoszary Jesion   16 kwietnia 2019r. o 8:46

~~Ziemistoszary Jesion

Postów:

~~Konopny Chmiel napisał(a): Skoro nauczyciel może pracować dla idei np. jadąc z dziećmi na wycieczkę 2 dniową gdzie pracuje 24 godz. na dobę to i radny może pracować dla idei.


Nie słuchajcie głupców za pracę należy się godne wynagrodzenie wszędzie i zawsze w każdym prawie jest to zapisane, bo z wynagrodzeniem wiąże się odpowiedzialność za skutki swojej pracy. Niema płacy to nie na odpowiedzialności, bo niewolnik za nic nie odpowiada nawet sam za siebie.
Trzymaj się chłopie Relich chce wziąć Ciebie na pasek, żebyś chodził jak pies przy nodze i gryzł tych co on Ci wskaże. To jest zarządzanie przez konflikt i dziel i rządź. Pamiętaj Relich inaczej nie potrafi partnerstwo, zapomnij.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ultramarynowy Pigwowiec   16 kwietnia 2019r. o 9:06

~Ultramarynowy Pigwowiec

Postów:

Najlepsze było to jak na wczorajszym posiedzeniu gminy pan burmistrz opowiadał jak to on wykonuje prace w czynie społecznym, niestety zapytany jakie to są prace nie był w stanie odpowiedzieć. Wstyd!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonoszary Cyprysik   16 kwietnia 2019r. o 11:24

~~Zielonoszary Cyprysik

Postów:

No to niech nowa rada, gdzie mają większość powoła uchwałą klub juniorski, lub inną podobną działalność. i zatrudnią go jako nauczyciela Gdzie tu problem? Przecież mają większość....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskoszary Jarząb   16 kwietnia 2019r. o 13:23

~~Niebieskoszary Jarząb

Postów:

Prywatny folwark burmistrza ? Chodzi o dzieci. Tak odpowiedzialna działalność dla samego bezpieczeństwa dzieci powinna być wynagradzana. Kto będzie brał odpowiedzialność prawną za życie i zdrowie czyjegoś dziecka za darmo ? Jak sie cos stanie to jak chcecie wyegzekwować prawo ?

Wszyscy wiemy dla czego została wymówiona umowa. Wszelkie komentarze to tylko bełkot. Też tak się złożyło ,że matka przewodniczącego tez utraciła funkcję w Komisji "alkoholowej". Radnej z Godzieszowa gryzły trawę na boisku. Trzeba być ślepy aby nie widzieć co się dzieje. A to jest dopiero początek. Myślę ,że na PLACU CZERWONYM W NOWOGRODŹCU jeszcze nie jedno trofeum burmistrza zawiśnie... Rzygać się chce . Wesołych świąt. Przypominam o CZTERDZIESTU GŁOSACH - CHYBA...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3