ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4217, 22 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Mrowka zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecSzort20 kwietnia 2019r. godz. 10:26, odsłon: 1907, KPP Bolesławiec/Bolec.Info
Wszystkim nam powinno zależeć na bezpieczeństwie, dlatego warto się do tej podróży wcześniej przygotować.
Bolesławiec - Informacje: Wielkanoc 2019 - więcej patroli policyjnych Wielkanoc 2019 (fot. KPP Bolesławiec)

Dolnośląscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dla funkcjonariuszy wielu pionów, to przede wszystkim okres wzmożonej pracy na rzecz mieszkańców. Na drogach i w miejscowościach województwa dolnośląskiego pojawi się więcej niż zwykle patroli.

Sami pamiętajmy też o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o właściwym zabezpieczeniu przed wyjazdem naszych mieszkań. Ważne jest też to, aby tradycyjny śmigus-dyngus, podczas którego powinniśmy zachować umiar i kulturę, nie przerodził się w zachowania, które możemy jednoznacznie określić jako wybryki chuligańskie.

Wielkanoc już za kilka dni. Od 19 kwietnia br. ruszyła policyjna akcja „Wielkanoc 2019”, która potrwa do 22 kwietnia br. To będzie okres wzmożonej pracy dla dolnośląskich policjantów. Głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa w miastach, zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych, ale również udzielenie pomocy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Wiele osób na pewno odwiedzając najbliższych sporo czasu spędzi w drodze.

Podróżować będziemy koleją, autokarami lub własnymi samochodami. Dlatego policjanci będą zwracać szczególną uwagę, na to by podróżujący byli bezpieczni.

Największy ruch świąteczny zaobserwujemy zapewne na drogach. Dlatego w tym okresie służbę będzie pełnić więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci pojawią się nie tylko na głównych trasach naszego regionu, ale również na drogach lokalnych.

Będą to radiowozy nie tylko oznakowane, ale także nieoznakowane, wyposażone w wideo rejestratory. Tam gdzie będzie taka potrzeba, patrole policyjne ustawione zostaną kaskadowo zwracając szczególną uwagę na piratów drogowych.

Gdy będzie tego wymagała sytuacja na drodze funkcjonariusze będą kierować ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie przejechać i dotrzeć bezpiecznie do celu.

Pamiętajmy:

  • Wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,
  • Przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić nasz samochód – czy są aktualne badania techniczne, czy oświetlenie jest sprawne, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy jest gaśnica, koło zapasowe itp.,
  • Sprawdźmy dokumenty zarówno samochodu jak i kierowcy,
  • Przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli odpocząć podczas podróży, czy też uzupełnić paliwo,
  • Stosujmy pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożeniu dzieci,
  • Dostosujmy prędkości do warunków drogowych oraz swoich umiejętności - jadąc wolniej jedziesz bezpieczniej,
  • NIGDY nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu,

Przed wyjazdem powinniśmy też pamiętać o zabezpieczeniu naszych mieszkań i domów. Należy zamknąć wszystkie okna i drzwi. Jeżeli posiadamy rolety antywłamaniowe, to powinny one zostać opuszczone – przecież, dlatego je zainstalowaliśmy.

Poprośmy zaufanego sąsiada o zwrócenie uwagi na mieszkanie podczas naszej nieobecności. Nie pozostawiajmy śladów wskazujących na naszą nieobecność np. porozrzucane reklamy na wycieraczce, czy też korespondencja w skrzynce pocztowej.

Nie pozostawiajmy kluczy do mieszkania w umówionym miejscu np. w schowku lub pod wycieraczką.

Ze świętami wielkanocnymi wiąże się też tradycja lanego poniedziałku. Pamiętajmy, by popularny śmigus-dyngus nie przerodził się w zachowania, które możemy jednoznacznie określić jako wybryki chuligańskie.

Postępowanie osób niewłaściwie obchodzących tę tradycję np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą, zagrożenie w ruchu drogowym, naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia lub naruszenie miru domowego podczas bezprawnego wtargnięcia do mieszkania bez zgody właściciela.

Sprawcy w wyniku swojego nieodpowiedzialnego zachowania mogą ponieść odpowiedzialność karną.

Pamiętajmy, że „Lany Poniedziałek” to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Oblewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne – gdy zostanie zniszczona np. droga odzież.

Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

Przestrzegamy też amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania wodą przed konsekwencjami prawnymi związanymi z wszelkimi chuligańskimi incydentami.

Życzymy bezpiecznych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Brunatnoceglasty Modrzew   23 kwietnia 2019r. o 5:25

~~Brunatnoceglasty Modrzew

Postów:

~Zielonoszara Lilia napisał(a): Oj chyba to raczej baran ciebie zdziergal.żeby zajrzeć trzeba pójść. Ale widzę ze ty gówno wiesz .wiec nie zabieraj głosu.


Deklu ,protokół przeszukania dostajesz na miejscu ,nigdzie nie chodzisz .Kulsony wzięli cie na huki i rozebrali do majtek . Baran .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwony Koleus   23 kwietnia 2019r. o 16:08

~Czerwony Koleus

Postów:

W tym momencie musze przyznać ci racje .Bo przetrzepali mnie i auto .nic nie znaleźli i żadnego papierka nie dali . Jestem baran.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnopopielaty Przebiśnieg   24 kwietnia 2019r. o 15:34

~~Brunatnopopielaty Przebiśnieg

Postów:

W czasie przejazdu przez jedną z miejscowości w woj. zachodniopomorskim doszło do kolizji z udziałem samochodu kolumny prezydenta Andrzeja Dudy. Jeden z pojazdów SOP zahaczył lusterkami o cywilny pojazd - informuje Radio Maryja
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bananowa Azalia   24 kwietnia 2019r. o 15:38

~~Bananowa Azalia

Postów:

hahaha ogolil
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bananowa Azalia   24 kwietnia 2019r. o 15:40

~~Bananowa Azalia

Postów:

jak ogoli to napiszę
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2