ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4217, 22 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu24 kwietnia 2019r. godz. 10:43, odsłon: 4038, Bolec.Info
W specjalnym wydaniu Newsweeka znajdziecie materiał z Gozdnicy z fotografiami naszego dziennikarza.
Bolesławiec - Informacje: Łętowski w Newsweeku Materiał o Gozdnicy ze zdjęciami Bernarda Łętowskiego (fot. Bolec.Info)

Dziś ukazał się Newsweek Extra z okazji 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wśród wielu ciekawych wywiadów i artykułów znajdziecie w piśmie reportaż z pobliskiej Gozdnicy, w której 16 lat temu w referendum było największe poparcie w Polsce dla wstąpienia do Unii. Tekst Mariusza Pojnara pod tytułem "Gozdnica potrzebuje cudu" zilustrowany jest fotografiami Bernarda Łętowskiego - dziennikarza Bolec.Info.

Nasz redakcyjny kolega od lat wspólpracuje z różnymi mediami a jego zdjęcia i artykuły były już publikowane w wielu pismach nie tylko w kraju. Ostatnio m.in. w największych polskich wydawnictwach florystycznych pojawiły się jego zdjęcia z Sycylii. Oprócz fotografii prasowej i pracy reporterskiej zajmuje się także fotografią ślubną. 

- To bardzo miłe, że redakcja tak znana jak Newsweek zwraca się do mnie, abym zilustrował reportaż do specjalnego wydania tego pisma - mówi Bernard. - Dzień w Gozdnicy uświadomił mi, jak blisko Bolesławca jest miejsce, które nie skorzystało na transformacji i akcesji do UE - niemal zapomniane przez bogów i ludzi. 

Bernard fotografuje od ponad 20 lat, zawodowo zajął się tym 11 lat temu. Jego fotografie miały na razie dwie wystawy, choć kolejne są planowane być może już na ten rok. Dwa lata temu wydał także album ze swoimi zdjęciami z Gliniady, prowadzi warsztaty fotograficzne i realizuje wiele zleceń w kraju i za granicą.  Pytany o największe swoje fotograficzne osiągnięcie wspomina jesienne spotkanie z nestorem polskiej fotografii, Tadeuszem Rolke

- Pan Tadeusz, obejrzawszy pewną moją sesję z modelką podsumował swoje uwagi i komentarze stwierdzeniem: "Ta modelka miała szczęście, że trafiła na pana ". Ten komplement cieszy mnie do dziś - mówi fotograf. - Po spotkaniu Tadeusz Rolke przysłał mi na pamiątkę odbitkę swojej fotografii wykonanej przez laty w Bolesławcu.  

Fotografie Bernarda możecie oglądać na stronie bernardletowski.pl


 Materiał z Newsweeka.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

kc   27 kwietnia 2019r. o 16:36

kc

Postów: 2439

Nie ma czegoś takiego jak człowiek "pożądny kasy" .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7