ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4220, 25 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Interwencja Bolec.Info25 kwietnia 2019r. godz. 21:35, odsłon: 5489, Kazimierz Marczewski
Nic praktycznie nie zrobiono w sprawie składowania nieznanych odpadów w dawnym Bonitexie.
Bolesławiec - Informacje: Ospałe działania urzędników i organów ścigania Big bagi w hali dawnego bonitexu. (fot. Kazimierz Marczewski)

 O zgromadzonych nieznanego pochodzenia odpadów w dawnym Bonitexie pisaliśmy 19 marca br. w artykule Tony odpadów w centrum Bolesławca?  Poinformowaliśmy o tym zarówno urzędników miejskich jak starostę powiatowego i policję.

Od tej pory nic specjalnego w sprawie tych odpadów się nie wydarzyło. Według naszych czytelników  zarówno urzędnicy jak i organy ścigana działają ospale i efektów ich pracy nie widać.

Okazuje się, że w obecności policji odbyła się kontrola Wojewódzkiego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska reprezentowanego przez przedstawicieli delegatury w Jeleniej Górze.

W czasie tej kontroli stwierdzono, że w pomieszczeniach Bonitexu znajduje się blisko 3000 ton odpadów nieznanego pochodzenia. W czasie kontroli dotarły kolejne cztery samochody z Niemiec. Jak powiedział nam przedstawiciel WIOŚ na big bagach, specjalnych dużych workach, nie ma żadnych oznaczeń i  nie wiadomo co znajduje się w tych workach, jest ich ponad 2000 szt.

WIOŚ rozpoczął postępowanie administracyjne i zażądał od właściciela dokumentów dotyczących tych dostał i ich zawartości. Do tej pory takich dokumentów nie otrzymał. Mówiono nam, że właściciel dostanie karę, nie wiemy w jakiej wysokości, za niedostarczenie żądanych dokumentów.

WIOŚ w czasie kontroli nie otwierał big bagów i nie pobierał reprezentatywnych próbek. Mija półtora miesiąca i nadal nic nie wiadomo. Rozpoczęto wprawdzie postępowanie administracyjne ale do tej pory nie wydano żadnej decyzji oprócz tej o usunięciu odpadów znajdujących się na placu.

Ustalono także, że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu przeprowadzi kontrolę dotyczącą zabezpieczenia obiektu i w/w odpadów pod względem zabezpieczenia przeciw pożarowego. Jak poinformował nas Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu mł. bryg. mgr inż. Andrzej Śliwowski postępowanie administracyjne rozpoczęło się i zakończone zostanie w ciągu najbliższych trzech tygodni. Strażacy także czekają na dokumenty od właściciela posesji.

Reasumując należy zauważyć, że na placu przed budynkiem w dwóch stertach składowane są niezabezpieczone śmieci. Śmieci nadal są i nikt się kwapi do ich usunięcia, mimo, że  decyzję o ich usunięciu wydał Urząd Miasta Bolesławiec.

Dziwi nas także fakt, że tak ospale prowadzi się dochodzenie i nie wyjaśnia szybko czy składowane nieznanego pochodzenia odpady są bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. I czy wolne je składować i przechowywać. Czy to wszystko jest legalne, zgodne z prawem. Mieszkańcy boją, że ktoś może je podpalić i wtedy będzie już za późno.

Działalność urzędników i organów ścigania pozostawiamy bez komentarza.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~Szaropopielata Miechunka   27 kwietnia 2019r. o 13:23

~Szaropopielata Miechunka

Postów:

Gdyby chodziło o pospolitego Kowalskiego to siedziałby już w areszcie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3