ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4242, 16 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamt
reklama Promedica zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecFelieton24 maja 2019r. godz. 09:38, odsłon: 3382, Paulina Czajka
Problem niskiej frekwencji wyborczej wśród młodzieży.
Bolesławiec - Informacje: Młodzi, idźcie na wybory! Paulina Czajka (fot. Paulina Czajka)

Prawo głosowania w Polsce posiada każdy obywatel po ukończeniu osiemnastego roku życia. Ze statystyk z 2018r. wynika, że frekwencja wśród osób głosujących po raz pierwszy to zaledwie 37%. Czy można temu jakoś zaradzić?

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 1995r. organizuje w szkołach młodzieżowe wybory „Młodzi głosują”. Celem tej akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów.

Pamiętajcie, każdy głos się liczy, a czym więcej głosów tym realniejsze staje się osiągnięcie zmian. Możliwość uczestnictwa w wyborach to nasz przywilej, który pozwala dodać swoją cegiełkę do rozwoju i polepszenia państwa. Nie odbierajmy sobie prawa do wyrażenia siebie poprzez wybranie przedstawicieli wspólnych poglądów.

Ja ze swojej strony jak najbardziej wykorzystam przysługujące mi prawo i zagłosuję. Wierzę, że mój głos ma znaczenie. Przed pójściem do urny wyborczej 26 maja przeanalizuję programy wyborcze, aby być maksymalnie pewną, tego kogo będę popierała i was również do tego zachęcam. Pokażmy, że młodzi są świadomi tego co dzieje się w Polsce i chcą dla niej jak najlepiej. Nie bądźmy obojętni! Zdaję sobie sprawę, że łatwiej jest tylko narzekać i krytykować. Jednak warto zauważyć, że powody do tego nie biorą się znikąd i nasza bierność wyborcza się do tego przyczynia.

Na koniec zwracam się do starszych. Dajcie dobry przykład młodzieży i wy również weźcie czynny udział w wyborach. To od was wiele zależy czy wpoicie swoim dzieciom, wnukom i młodszym znajomym nawyk chodzenia na wybory.


Niech ten materiał wideo da wam do myślenia.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8

~~Żółtorudy Tytoń   28 maja 2019r. o 7:43

~~Żółtorudy Tytoń

Postów:

~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a): Nie wiedzieć z jakiego powodu wszyscy się podniecają tym, kto będzie brał górę euro z naszych podatków za nic nierobienie!

Bo to była próba generalna przed jesiennymi wyborami, gdzie walka nie będzie się toczyła już tylko o pietruszkę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtorudy Tytoń   28 maja 2019r. o 7:49

~~Żółtorudy Tytoń

Postów:

~~Kasztanowatordzawy Świerk napisał(a): Poszliśmy jak Panowie sobie życzyliście! PiS ma 46%. Buziaczki!

Według danych PKW, do wyborów poszło 18% ludzi młodych do 35 roku życia.
TRAGEDIA A jeszcze połowa z nich głosowała na Biedronia, "bo to będzie takie śmieszne jak LGBT wejdzie do PE". A jeszcze "śmieszniejsze", że to LGBT przyjedzie z ponoć katolickiego kraju.
Takie będą Rzeczypospolite, jak ich młodzieży chowanie. Niestety, daliśmy plamę na całej linii. Może z 10% młodych wie o co chodzi w polityce i głosuje świadomie, drugie tyle głosuje dla jaj a pozostałe 80% ma wyje...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 3 4 5 6 7 8