ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4246, 20 czerwca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Nowe informacje27 maja 2019r. godz. 12:24, odsłon: 21208, Kazimierz Marczewski
Ruchy kadrowe w starostwie powiatowym trwają, kto następny?
Bolesławiec - Informacje: Alicja Krzyszczak zwolniona Alicja Krzyszczak (fot. ZSOiZ w Bolesławcu)

Po wyborze nowego Zarządu Powiatu trwają nieustane ruchy kadrowe. Przypomnijmy: zmiana na stanowisku sekretarza powiatu, zwolnienie prezesa PKS-u, rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego, odejście dyrektor SP ZOZ... a teraz przyszła kolej na Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Alicja Krzyszczak potwierdziła w piątek swoje zwolnienie, nie chciała jednak rozmawiać o przyczynach. Umówiła się z nami na rozmowę w poniedziałek. Nie odbiera telefonu.

Według naszych niepotwierdzonych informacji naczelniczce zarzucono m.in. spóźnianie się do pracy. Alicja Krzyszczak prawa emerytalne uzyska w styczniu 2020. Dlatego jest pracownikiem chronionym. Można ją zwolnić jedynie dyscyplinarnie lub za porozumieniem stron.

Nikt ze starostwa nie jest w stanie udzielić nam informacji o przyczynach zwolnienia naczelniczki. 

Termin zwolnienia jest bardzo niefortunny, ponieważ do zadań Wydziału Edukacji i Promocji Powiatu należy między innymi organizacja roku szkolnego i nadzór nad działalnością szkół i placówek oświatowych, trwa nabór do szkół średnich.

Nowe informacje:

Alicja Krzyszczak pracowała w starostwie 18 lat, od 2008 roku była naczelnikiem. Zwolniona została za porozumieniem stron. Jest w bardzo dużym stresie, dostała zwolnienie lekarskie. Opiekuje się chorą matką. Nie chce komentować przyczyn zwolnienia. Na koniec swojej pracy przyznała swoim pracownikom, za dobrą pracę premię. Trudno jej się pogodzić z tym faktem, ale przyjęła go do wiadomości i podpisała porozumienie stron. Od dnia 27 maja nie jest pracownikiem starostwa. Pozostało jej jeszcze końcowe rozliczenia.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 6 7 8 9 10 11

~~Biały Czarny   31 maja 2019r. o 6:21

~~Biały Czarny

Postów:

~~Płowobrunatny Zawilec napisał(a): Pani Alicjo, dołączyła Pani do grona ludzi, dla których praca była pasją, a człowieczek z ratusza tak Panią potraktował, jak wcześniej nas. Trzeba być miernym, ale wiernym, my do takich nie należymy. Wiem, to boli, ale proszę mi wierzyć, że w przyszłości będzie Pani szczęśliwa, że nie ma Pani z nimi nic wspólnego. Najważniejsze, że ludzie Panią doceniali i spotykając się z Panią będą się do Pani uśmiechać z sympatią. To jest najważniejsze. Wszystkiego najlepszego, a nade wszystko zdrowia życzę.

Polecam, warto posłuchać.


Pozdrawiam

No, tak to jest ... miło spotkać jakiegoś człowieka na tym forum :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biały Czarny   31 maja 2019r. o 6:29

~~Biały Czarny

Postów:

~~Żółtawobrunatna Rogownica napisał(a): Skoro u schyłku swojej kariery zawodowej odeszła z pracy za porozumieniem stron, tzn., że było ją "za co" zwolnić (lub odwołać ze stanowiska). Inaczej nie podpisałaby porozumienia, zwłaszcza, że niby stoi za nią prawo pracy. A kto następny? Uuu, jest tych ludzi trochę. Pan C. Rudyk, E. Spraski, P. Żak i paru innych. I dziwi mnie tylko, że redakcję dziwią takie działania władz. Każdy z rządzących chce mieć swoją ekipę. Wymienieni powyżej to oprócz sprawowania swoich urzędniczych powinności, byli także lokalnymi politykami, a za to się płaci (albo dostaje nagrodę). Przypomnijcie sobie "czystki" C. Przybylskiego, K. Stasika, D. Kwaśniewskiego. Kto mieczem wojuje...


A mnie dziwi, że w redakcji nikt nie zweryfikował merytorycznie artykułu - stek nieścisłości i głupstw i bardzo ciekawe kto za to odpowie.
Skoro Pani Krzyszczak wypłaciła na koniec swojej kariery nagrody pracownikom za dobrą pracę (Uwaga - takiego tytułu do wypłaty nie ma w budżecie - chyba, że były to nagrody ufundowane przez Panią Krzyszczak ze środków spoza budżetu, można domniemać własnych) to znaczy, że wydział pracował dobrze ... no to mamy kuriozum ... Wydział pracował dobrze cały rok, a Pani Naczelnik źle ....
Poza tym w interesie społeczności lokalnej te wojenki władzy powinny zniknąć , a władza powinna zorientować się na zadania, a nie politykę ... bo ja jako mieszkanka Bolesławca nie wiem kurcze czy Powiat mną rządzi czy Miasto ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 6 7 8 9 10 11