ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamt
reklama

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu13 czerwca 2019r. godz. 20:54, odsłon: 3369, Kazimierz Marczewski
Wojciech Faltyn wygrał ogólnopolski konkurs geologiczny i zdobył indeks Uniwersytetu.
Bolesławiec - Informacje: Dziadek zaklął go w skale Wojciech Faltyn (fot. Kazimierz Marczewski)

Wojciech Faltyn, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze, mieszkaniec Trzebienia w gminie Bolesławiec,wygrał ogólnopolski konkurs geologiczny i zdobył indeks Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego lub Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagielońskiego. W czwartek 13 czerwca redakcji Bolec.Info  rozmawialiśmy z Wojciechem Faltynem.

- Wszystko zaczęło się gdy mój dziadek, jak byłem dzieckiem rysował mi dinozaury i opowiadał o skarbach ziemi - mówi w rozmowie z Bolec.Info Wojciech Faltyn. - Zakochałem się w minerałach. zacząłem je poszukiwać, kolekcjonować i uczyć się o nich. Takie możliwości dawała mi także nauka w Zespole Szkół Technicznych w Zielonej Górze, gdzie uczyłem się geologii.

Geologia to nauka o Ziemi, dzięki temu mogłem poznać budowę, procesy zachodzące we wnętrzu i na powierzchni Ziemi, minerały, skały i skamieniałości. Zbieram różne minerały. Geologia, poszukiwania minerałów stały się moją pasją i sposobem na życie.

Będę studiował na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości pragnę zostać naukowcem i zajmować się wyjaśnianiem mechanizmów i procesów powstawania skał.

Chcę na pieszo przejść pasmo Sudetów, a przyszłości objechać cały świat. Może zacznę  od Maroka. Kocham dinozaury, chcę do końca poznać ich historię. Niedługo z pasjonatami z całej Polski założymy Stowarzyszenie Cantata Petram - Zaklęci w skale. Warto mieć marzenia, warto mieć pasję, warto być aktywnym - dodaje.

Z Wojtkiem rozmawialiśmy prawie godzinę. To bardzo zdolny, młody człowiek mający dużą wiedzę o minerałach i geologii. Ma swoje marzenia, pasję i cele. Jesteśmy pewni, że swoje plany zrealizuje w całości. Gratulujemy i życzymy mu spełnienia marzeń.

Poniżej zdjęcia jego kolekcji, która ma ponad pięćset egzemplarzy. W tym najcenniejszy, odbity pień widłaka na piaskowcu,

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Migdałowy Nawłoć   20 czerwca 2019r. o 0:24

~Migdałowy Nawłoć

Postów:

No nieźle, bardzo zdolny, młody pasjonat. Jestem w ogóle zaskoczony faktem powoływania stowarzyszenia przez młodzież! Brawo!

Dla zainteresowanych, wystartowała ich strona:
https://www.facebook.com/cantatapetram/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2