ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama Zapraszamt

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecPolecamy14 czerwca 2019r. godz. 09:29, odsłon: 5318, UGOsiecznica
Komunikat w związku z utratą notatnika służbowego.
Bolesławiec - Informacje: Komendant ostrzega Nowy komendant (fot. KPP w Bolesławcu)

Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu jako administrator Ochrony Danych Osobowych informuje, że funkcjonariusz Posterunku Policji w Osiecznicy w nieustalonych okolicznościach utracił notatnik służbowy zawierający dane osób, z którymi w okresie  od 8 grudnia 2018 r. do 1 marca 2019 r. wykonywał różne czynności służbowe. Policjant ww. okresie pełnił służbę na terenie gminy Nowogrodziec i gminy Osiecznica.

Naruszenie poufności danych, w szczególności danych dotyczących nr PESEL wraz   z imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia oraz adresem zamieszkania lub pobytu, powoduje wysokie ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych.

Istnieje zatem prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych skutków dla osób, których dane dotyczą, poprzez nieuprawnione wykorzystanie ich danych w nieuprawnionych celach, takich jak:

- uzyskania przez osoby trzecie, na szkodę osób, których dane naruszono, kredytów w instytucjach poza bankowych, ponieważ wiele takich instytucji umożliwia uzyskanie kredytu lub pożyczki w łatwy i szybki sposób, np. przez Internet lub telefonicznie        bez konieczności okazywania dokumentu tożsamości;

- uzyskania dostępu do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej przysługujących osobom, których dane naruszono oraz do ich danych o stanie zdrowia, ponieważ często dostęp do systemów rejestracji pacjenta można uzyskać telefonicznie potwierdzając swoją tożsamość za pomocą numeru PESEL;

- korzystania z praw obywatelskich osób, których dane naruszono, np. do głosowania   nad środkami budżetu obywatelskiego. Uniemożliwiłoby to właściwym osobom skorzystanie  z przysługującego im prawa;

- wyłudzenia ubezpieczenia lub środków z ubezpieczenia, co może spowodować dla osób, których dane dotyczą, negatywne konsekwencje w postaci problemów związanych z próbą przypisania im odpowiedzialności za dokonanie takiego oszustwa.

W związku z powyższym, aby zminimalizować ewentualne negatywne skutki naruszenia ochrony danych dla osób, których dane mogą zostać wykorzystane przez osoby nieuprawnione zalecane jest:

- ostrożność przy podawaniu danych osobowych innym osobom, zwłaszcza za pośrednictwem Internetu czy telefonu,

- założenie konta w systemie informacji kredytowej i gospodarczej celem monitorowania swojej aktywności kredytowej.

Inspektor Ochrony Danych w KPP w Bolesławcu jest Ewelina Downar  - tel . 075-64-96-214; 075-64-96-227 e-mail: iod.kpp@boleslawiec.wr.policja.gov.pl.

 

                                                  Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu                                                                                                        

                                                               insp. Norbert Kurenda

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~~Chabrowa Celozja   15 czerwca 2019r. o 7:01

~~Chabrowa Celozja

Postów:

Pan komendant "ostrzega". RODO istnieje jedynie dla organów kontrolnych. Nie wiem skąd codziennie pojawia się u mnie w poczcie dziesiątki niechcianych wiadomości. RODO to fikcja. Dalej handluje się danymi .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarny Bukszpan   15 czerwca 2019r. o 20:08

~~Czarny Bukszpan

Postów:

...izm i patologia policyjna to juz nam jest dobrze znana, polowa komendy w boleslawcu zatrudniona bezprawnie po znajomosci i bez wyksztalcenia, prokuratura glówna sie tym zajmowala i takie wyniki były za PO czyli zadneee ......... dziesiatki policjantow bierze bezprawnie i nielegalnie enerytury z tego powodu ze im sie nie naleza, zatrudnieni w wyniku przestepstwa CBA CBS sie klania

kur*a policyjna jak skladalem dokumenty do pracy w policji w 2008 to mi takie problemy robili ze szok, bo mialem wyksztacenie prawnicze , a przeciez chcieli swoich ...i powciskac a ja byłem konkurentem

ta kor*a policyjna w administracji do dzisiaj pracuje

patologia zakupczyna !Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Perłowa Wierzba   16 czerwca 2019r. o 1:21

~~Perłowa Wierzba

Postów:

Witam jestem mieszkańcem Milikowa gm.Nowogrodziec jak czytam ten artykuł to ćiśnienie śię podnosi jak można nazwać kogoś Policjantem kto nic nie robi czeka tylko na lata i emeryturę i ją DOSTANIE za jazdę radiowozę za nasze podatki!czy Policja Osiecznica/Nowogrodziec osiągneli jakiś sukces NIE! a jest ich wiele ale po co sie narażać jak mozna tylko czekać bez ryzyka na lata pracy i chodzić z głową do góry BO JA JESTEM POLICJANT!Policjant to jest gość z jajami a nie z lewymi RĘKAMI ale w naszej Gminie na Policję niema co liczyć zero zero OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO patroli to gdzie oni SĄ NIECH SIĘ WRESĆIE KTOŚ OGARNIE Z TEGO CYRKU ŻEBY NIE DOSZŁO DO JAKIEJŚ TRAGEDI BO JAK TAK BEDZIE DALEJ W NASZEJ GMINIE TO SZOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKK BUDZIĆ SIĘ SĘPY EMERYTALNE!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2